Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Bioderma Phoroderm

Sáček Esteem výpustný béžový 20 mm 10 ks malý

Výrobek je už delší dobu nedostupný.
Objednali jsme ho, ale dodavatel
nám zatím nepotvrdil datum doručení
na náš sklad.

Sáček Esteem výpustný béžový 20 mm 10 ks malý
Pomůcka je velmi lehká a nenápadná. Více informací
Kód výrobku: 53156
Cena s DPH: 3 242 
Dostupnost: krátkodobě nedostupný
Přidat do oblíbených
Napište mi, až bude výrobek u dodavatele29 Kč za všechny druhy dopravy!

Podrobný popis výrobku Sáček Esteem výpustný béžový 20 mm 10 ks malý

  • Vzhledem k tomu, že pomůcka nemá obvyklý přidržovací kroužek, je celý systém mimořádně nízký podobně jako jednodílný systém. Pomůcka je velmi lehká a nenápadná.

  • Podložka zůstává přilepená delší dobu a tak nedochází k dráždění pokožky. Rovněž výměna sáčku je mnohem jednodušší než u systému jednodílného. Není nutné čištění a příprava pokožky. Průhlednou adhezní vrstvu lze snadno očistit buničinou nebo toaletním papírem.

  • Podložka je pružná a dobře se přizpůsobí nerovnostem v okolí stomie. Do jisté míry ji lze vytvarovat i v případě zanořené stomie. V mém případě je zanoření větší, což způsobuje zvedání průhledné adhezní plochy. Podložka mi pak vydržela přilepená 3 – 4 dny. Okolí stomie můžeme snadno ošetřit pastou.

  • Po koupání je nutno pečlivě vysušit podložku pod adhezní plochou.

  • Sáček lze na podložku přilepit dvojím způsobem. První možností je přiložit spodní okraj samolepícího kroužku na sáčku ke spodnímu okraji průhledné plochy podložky. Lepící kroužek přilepujeme postupně směrem nahoru. Lze rovněž použít postup obvyklý u jednodílných systémů. Sáček přeložíme v polovině kroužku lepící vrstvou nahoru. Sáček přiložíme horním okrajem ke stomii, přitlačíme dolní polovinu a potom přehneme a přitlačíme horní polovinu.

  • Sáček drží na podložce velmi dobře a bezpečně. Dle mých zkušeností nehrozí samovolné odtržení sáčku. Při odstraňování sáčku je nutno jednou rukou přidržovat podložku a druhou rukou tahem pomalu odlepovat sáček. Při rychlém pohybu se mi podařilo utrhnout poutko.

  • Pro vyprázdnění sejmutého sáčku je vhodné použít postup doporučovaný pro jednodílné systémy. Přehneme horní polovinu samolepícího kroužku tak, aby se slepil s polovinou dolní. Sáček se tím uzavře. Nůžkami pak odstřihneme dolní roh sáčku (okraj) a otvorem sáček vyprázdníme. Nůžky očistíme toaletním papírem. Vylévání sáčku otvorem v kroužku jde trochu hůře, neboť kroužek není tvrdý jako u dvoudílných systémů. Obvykle sáček dost potřísníme.

  • Opětovné přilepení vyprázdněného sáčku není prakticky možné.

  • Podložky jsou dodávány v několika průměrech, které jsou odlišeny barevným puntíkem. Je nutno dát pozor, aby i sáčky měly označení puntíkem stejné barvy. Napoprvé vám nejlépe poradí stomasestra a pomůže vám vybrat odpovídající velikost. Sáčky jsou v několika velikostech, uzavřené i výpustné, levé i pravé (tj. určené pro kolostomiky nebo ileostomiky).

Potřebujete odbornou radu?
Zkuste chat s lékárníkem

Mgr. Pavla Horáková

a další kvalifikovaní lékárníci

radí zdarma on-line 8 - 22 hodin

každý den i o víkendu

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz