Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Allnature

Vybíráme z naší nabídky

PANADOL PLUS GRIP 18 Potahované tablety

PANADOL PLUS GRIP  18 Potahované tablety

Informace pouze pro odborníky ve zdravotnictví. Zásilkový prodej léků na předpis nepovoluje legislativa ČR i EU.
Cena doplatků přípravků se může v jednotlivých lékárnách lišit, proto ji zde neuvádíme.

Příbalová informace výrobku PANADOL PLUS GRIP 18 Potahované tablety


Příbalová informace "VP"
Informace pro použití, čtěte pozorně!
Panadol Plus Grip
Potahované tablety
Držitel rozhodnutí o registraci:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, Velká Británie
Výrobce:
Famar S.A. (Plant B´), Anthousa, Attiki, Athens, Řecko
Složení:
Léčivé látky: Paracetamolum granulatum obductum 363,75 mg a Paracetamolum microgranulatum obductum 191,81 mg, což odpovídá Paracetamolum 500 mg, Pseudoephedrini hydrochloridum 30 mg v 1 tabletě.
Pomocné látky: Mikrokrystalická celulosa, koloidní bezvodý oxid křemičitý, kyselina stearová 95%, magnesium-stearát, hlinitý lak indigokarmínu, potahová soustava opadry YS-1-19025A bezbarvá, karnaubský vosk.
Indikační skupina: analgetikum, antipyretikum, dekongestant
Charakteristika: Panadol Plus Grip obsahuje paracetamol, lék proti bolesti a horečce, který odstraňuje bolesti v krku, bolesti hlavy, svalů i kloubů a snižuje tělesnou teplotu při horečce. Dále obsahuje pseudoefedrin, který uvolňuje ucpaný nos i vedlejší nosní dutiny a tak usnadňuje dýchání. Nezpůsobuje ospalost. Panadol Plus Grip neobsahuje kyselinu acetylsalicylovou.
Indikace: Panadol Plus Grip je vhodný pro dospělé a děti od 12 let k odstranění nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení, k nimž patří překrvení nosní sliznice a ucpaný nos, bolest spojená se zánětem vedlejších nosních dutin, bolesti hlavy, bolesti v krku, bolesti svalů a kloubů, třesavka a horečka.

Kontraindikace: Tablety Panadol Plus Grip jsou většinou dobře snášeny při doporučeném dávkování. Přecitlivělost na složky tohoto přípravku je velmi vzácná, při známé přecitlivělosti na léčivou látku nebo jiné složky přípravku projevující se kožní vyrážkou přípravek neužívejte. Pacienti s vysokým krevním tlakem, cukrovkou, onemocněním štítné žlázy, jater, onemocněním srdce, zvětšením prostaty a glaukomem nesmí Panadol Plus Grip užívat. Dále ho nesmí užívat nemocní, kteří užívají některé přípravky určené k léčbě deprese (inhibitory MAO), přípravky ke snížení krevního tlaku (beta-blokátory, methyldopa) nebo léky snižující srážlivost krve (warfarin) a léky poškozující játra.
Přípravek není určen pro těhotné a kojící ženy.
Nežádoucí účinky: Nežádoucí účinky u tohoto přípravku jsou vzácné. Byly zaznamenány závratě, pocit sucha v ústech, nespavost, nervozita, podrážděnost a neklid, ale tyto projevy byly vždy mírného stupně. U pacientů se zvětšením prostaty se mohou objevit obtíže s močením. Tyto projevy vymizí, přeruší-li se užívání přípravku. Při případném výskytu neobvyklé reakce (např. kožní vyrážka, neklid, podrážděnost) se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.
Interakce: Účinky přípravku Panadol Plus Grip a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Panadol Plus Grip se nesmí užívat současně s některými přípravky určenými k léčbě deprese (inhibitory MAO) a s některými přípravky určenými k léčbě vysokého krevního tlaku.
Dávkování: Pokud lékař neurčí jinak, užívají dospělí a děti od 15 let: 1-2 tablety každých 4-6 hodin podle potřeby. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny. Neužívejte více než 6 tablet během 24 hodin. Nepřekračujte doporučené dávkování. Děti od 12 let užívají 1 tabletu podle potřeby až 3krát denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 6 hodin. Přípravek není vhodný pro děti do 12 let. Tablety je třeba zapít tekutinou.
Upozornění: Užíváte-li jiné léky (na lékařský předpis i bez něj) poraďte se o vhodnosti současného užívání tohoto přípravku s lékařem. Užíváte-li Panadol Plus Grip , oznamte to lékaři při předpisu jiných léků.
Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození nebo selhání funkce jater. Neužívejte tento lék bez doporučení lékaře pokud máte problémy s požíváním alkoholu, trpíte jaterním onemocněním nebo užíváte jakákoliv léčiva obsahující paracetamol. Bez porady s lékařem tento lék užívejte nejdéle 7 dnů, u dětí nejdéle 3 dny. Jestliže příznaky onemocnění přetrvávají déle než 3 dny nebo jsou provázeny vysokou horečkou, vyhledejte lékaře. Ve všech případech podezření na předávkování ihned vyhledejte lékaře, i když nelze pozorovat žádné příznaky.
Přípravek neovlivňuje pozornost a schopnost soustředění při práci a řízení motorových vozidel.
Vzhledem k obsahu pseudoefedrinu není přípravek určen pro aktivní sportovce (pozitivní dopingová zkouška).
Uchovávání: Uchovávejte při teplotě do 25C.
Varování: Používejte pouze do data vyznačeného na obalu. Lék uložte mimo dosah a dohled dětí.
Balení: 6, 10, 12, 18, 24 a 30 potahovaných tablet
Datum poslední revize:
5.2.2010

Vybíráme z naší nabídky

Potřebujete odbornou radu?
Zeptejte se lékárníka

Mgr. Pavla Horáková
466 444 233

Po - Pá 8 - 17 h
lekarnik@lekarna.cz

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz