Lékárna.cz

Zeptejte se nás

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.

Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.

Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu
 - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
 

Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými léčivy

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií

On-line chat

Pojďte s námi chatovat :). Našich lékárníků se můžete ptát každý pracovní den v době od 10 do 14 hodin

E-mail

Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.

136 otázek a odpovědí

Kromě léčivých přípravků doporučujeme zvýšit přijem ovoce a zeleniny (Vitamíny C,B,D + minerály.) Též mohou pomoci bylinkové čaje s obsahem mateřídoušky, máty, echinacei, tymiánu, zázvoru a spousty dalších. Dále je důležité zařadit odpočinek od veškerých fyzických aktivit. Můžete také vyzkoušet zábaly či inhalaci eterických olejů a bylin.

Celá odpověď

U velké většiny onemocnění nejdříve nastává suchý a dráždivý kašel, který léčíme léky jako například Stoptusin (Butamirát) a po té následuje vlhký kašel, díky kterému dostáváme nadbytečný hlen z dýchacích cest Mukolytiky a Expectorancii (ACC Long - Acetylcystein). Pokud nedokážete určit, zda se jedná o suchý nebo vlhký kašel, doporučujeme přípravky s léčivou látkou ambroxol (např. Mucosolvan).

Celá odpověď

K čištění nosní sliznice se nejlépe hodí izotonická mořská voda, ve které je koncentrace mořské soli rovna koncentraci iontů chloridu sodného uvnitř buněk sliznice. Užívejte 2x - 5x denně dle potřeby.

Celá odpověď

U dospělého se doporučuje 1 sáček (500mg - 650mg paracetamolu) s odstupem minimálně 4 hodiny. Užívejte denně maximálně 4 sáčky (2000 - 2600 mg paracetamolu)

Celá odpověď

Jedná se o stejnou účinnou látku a to Paracetamol. Přípravky se mohou lišit v obsahu paracetamolu na sáček (500 mg, 650 mg). Dospělí užívají maximálně 4 sáčky denně s odstupem alespoň 4 hodiny. Nekombinujte s dalšími přípravky obsahující paracetamol

Celá odpověď

Přípravky obsahující xylometazolin se nedoporučují užívat déle než 7-10dní, jelikož by pak mohlo dojít k znecitlivění nosní sliznice, závislosti a ztráty ochranné funkce před patogeny. Neužívejte během léčby jiné přípravky s obsahovou látkou xylometazolin. Naopak zlepšit účinek může izotonický roztok mořské vody, který aplikujte před použitím Olynthu

Celá odpověď

Při akutním zánětu nosohltanu je primárním zdrojem infekce právě nosohltan, kde jsou buňky zasaženy patogeny (viry, bakterie, toxiny). K léčbě se používají nosní spreje na uvolnění nosních dutin, mořská voda na pročištění horních dýchacích cest. Pokud je součástí nemoci i horečka, tak je dobré nasadit antipyretika. Chronický zánět nosohltanu bývá až důsledek nějakého jiného onemocnění. Většinou se jedná o onemocnění horních a dolních dýchacích cest (např. bronchitida). V takovém případě je vhodné navštívit lékaře, aby určil přesnou diagnózu a mohla se nastavit optimální léčba.

Celá odpověď

Zánět nosohltanu, neboli nazofaryngtitida je virové onemocnění, kdy se patogen přes sliznici nosní dutiny společně se vzduchem dostává do buněk a nastává jejich množení. Pokud dbáte na podporu imunity během celého roku, tak si váš imunitní systém s virem velmi rychle poradí. Pokud je však vaše tělo oslabené například prodělanou nemocí nebo se jedná o měsíce, kdy jsou velké teplotní výkyvy, tak může virus proniknout do dalších tkání a vznikne zánět. Ten se projevuje vodnatou rýmou, sliznice bývá zarudlá a podrážděná. Velmi často bývá také ucpaný nos a dostavují se potíže s dýcháním. Součástí…

Celá odpověď

U kojenců je tzv. lehké ublinkávání naprosto běžná záležitost, která by měla do jednoho roku vymizet. Důležité je však miminka nepřekrmovat. V případě, že kromě zvracení se u miminka vyskytnou i další symptomy jako například horečka, průjem… je vhodná doba na návštěvu vašeho dětského lékaře. Může se jednat o infekční onemocnění ale také alergii na mléčnou bílkovinu (ABKM). Intolerance mléčného cukru (laktózy) se většinou projevuje až v pozdějším dětském věku. Pokud vaše miminko často ublinkává, dejte mu pod hlavičku větší množství polštářů, aby hlavička byla lehce nakloněná. U starších dětí…

Celá odpověď

Jakmile přestanete zvracet, je okamžitě potřeba nastavit zpět fyziologickou rovnováhu v organismu. K hladovění by nemělo docházet dlouho, zejména u těhotných žen a malých dětí. K pití doporučujeme studený černý čaj, colové nápoje, u kterých je dobré chvíli počkat na vyprchání bublinek. Na zklidnění žaludku pomáhá také zázvor,máta a heřmánek. Vše ale užívejte po velmi malých dávkách s dostatečným odstupem. Až začnete mít alespoň trochu chuť k jídlu, tak zařaďte oloupané jablko a banán, bíle pečivo, brambory a rýži. Naopak se například nedoporučují ovesné vločky, které mají velký sytící efekt…

Celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.