Lékárna.cz

Jak cestovat s pejskem a co si vzít s sebou

Neuděláte-li ani krok bez svého psího parťáka, určitě s vámi jezdí i na výlety. A možná ho dokonce s sebou chcete vzít na výlet k moři nebo do hor. V autě musí ale jet stejně bezpečně jako ostatní členové rodiny. Jaké jsou možnosti pro cestování se psem?

Jak cestovat s pejskem a co si vzít s sebou
Sdílet
Navštivte související produktovou kategorii

Pes musí být podle vyhlášky při cestování v autě zajištěný. Není však přesně určené, jakým způsobem, a tak si můžeme vybrat. Doporučujeme psí cestování pojmout zodpovědně a vytvořit svému mazlíkovi bezpečné a pohodlné ježdění.

Možnosti pro cestování se psem v autě

Důležité je, jakým autem se pejsek poveze. Máte-li k dispozici kombi, máte také samozřejmě více možností. Pes totiž může jet v kufru, a to v přepravce pro psy do auta, která musí být dostatečně velká a zajištěná proti převrhnutí. Pořídit můžete cestovní klec i klasickou velkou přepravku.

Pokud se vám přepravka nebo látkový box do auta nejlepším řešením nebo pokud se váš pejsek v omezeném prostoru bojí, mezi sedačky a prostor zavazadlového prostoru můžete umístit síť pro psy do auta nebo mříž. Ta zabrání, aby pejsek prolezl na sedačky i nepříjemnostem v případě nehody.

Skvělým tipem je skládací box do auta pro psy. Je praktický nejen do vozu, ale také na výlety nebo na výstavy a závody. Pejsek v něm má své pohodlí a nic jej neruší.

A když nemáte kombíka? Aneb cestování psa na sedačkách

Kromě cestování v kufru může pejsek jet samozřejmě i na sedačce. I tehdy ale musí být zajištěný.

Při cestování pejska na sedačkách máte tyto možnosti:

  • Pás do auta pro psy – jde o popruh, který má na jedné straně karabinu a na druhé západku. Ta se připíná jako klasický autopás. V případě nárazu se nestane, že by pes proletěl do přední části vozu. Je ale vhodné, aby místo obojku měl pejsek nasazené kšíry.
  • Ochranná deka do auta pro psy – deka, která se připevní k sedadlům, ochrání interiér vašeho vozu od ušpinění i psích chlupů. Existují deky přesně kopírující tvar sedačky i potahy do auta pro psy, které v autě vykouzlí jakýsi vak. Doporučujeme deky pro psy, které jsou protiskluzové.
  • Kšíry pro psy do auta – postroj neboli kšíry do auta jsou vhodnější než obojek. Obepnou hruď psa a v případě nárazu rozloží sílu do celého trupu. Doporučujeme vybrat certifikované a odzkoušené testováním. Jen takové psa ochrání spolehlivě.

Co dále pejsek potřebuje na cesty?

Bez jakých cestovních potřeb se váš pejsek na cestách neobejde? Určitě nezapomeňte dostatek vody a cestovní misku. Žrádlo a pamlsky jsou pro vás určitě samozřejmostí.

Zabalte s sebou také pelíšek, případně deku, která bude vonět domovem. I na výletě váš chlupatý parťák určitě ocení své oblíbené hračky. Moudré je přibalit i psí lékárničku, vlhčené ubrousky a psí ručník.

Témata článku
Zvířata
Navštivte související produktovou kategorii
Potřeby pro zvířata

Přečtěte si také

Vitamín K se podílí na tvorbě srážecích faktorů a tím má vliv na správné srážení krve. Mimoto pravděpodobně ovlivňuje tvorbu bílkoviny odpovědné za vazbu vápníku v kostech. Vitamín K je vícesložkový,…

více

Fenylketonurie (PKU nemoc) je poměrně vzácná dědičná porucha metabolismu, která vlivem nedostatku jaterního enzymu fenylalaninhydroxylázy způsobuje hromadění aminokyseliny fenylalaninu v krvi a…

více

Přerušovaný půst (IF, tj. intermittent fasting) je přirozený proces střídání období, kdy jíme a kdy (během spánku) lačníme. Běžný vzorec je např. 16/8, (tj. 16 hodin půstu, 8 hodin, kdy můžete jíst)…

více

Také jste se setkali s názvy první, druhá, třetí, čtvrtá, pátá, šestá a sedmá dětská nemoc? Číslování nemocí pochází z doby, když se ještě moc nevědělo, co nemoci způsobuje. Tyto choroby postihují…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.