Lékárna.cz

Opalování dětem prospívá...

Opalování dětem prospívá...
Sdílet

Slunce, voda, písek… Léto je tu a s ním i tolik diskutované opalování. Ruku na srdce, kdo si během léta alespoň na chvíli nelehne na sluníčko?

To, že někdo na slunci vydrží 10 minut a jiný je schopen se slunit celý den, to je již jiná věc. Ale lenošení na sluníčku k létu a prázdninám zkrátka patří. A pokud jsou dodržovány zásady „zdravého“ opalování, není důvod se slunci vyhýbat. Vždyť sluneční záření naše tělo potřebuje a věděli to už naši předkové. Ne nadarmo se říkalo: „Kam nechodí slunce, tam chodí lékař“. Bez slunce bychom trpěli nedostatkem vitamínu D, depresemi a náš imunitní systém by byl velmi oslaben.  To jsou dost pádné důvody pro to, abychom na slunci trávili více času. A týká se to i našich dětí.

10‒15 minut denně

Opalování je pro děti velmi důležité a pobyt na slunci by měl být co nejčastější. Neznamená to však, že dítě jednou na čas vystavíme na celý den ostrému slunci. Naopak. Pobyt na slunci by měl být pravidelný a co nejčastější. Postupným opalováním si kůže zvýší přirozenou ochranu před spálením pomocí pigmentace a zesílení rohovité vrstvy. Dle oborníků stačí 10‒15 minut denně na slunci k tomu, aby docházelo, k tvorbě vitamínu D. Vždy bychom však měli být ve střehu, a vyvarovat se spálení, při kterém by mohlo dojít k vážnému poškození kůže.

Opalování v těhotenství nelze doporučit

Podobně jako je citlivá dětská pokožka, tak je citlivá i pokožka nastávajících maminek. V těhotenství je kůže mnohem náchylnější k poškození slunečními paprsky. Kromě kosmetických změn v podobě lokálně zvýšené pigmentace, kdy se vytvoří tzv. chloazma, je opalování v těhotenství na přímém slunci riskantní nejen pro těhotnou ženu, ale i pro její nenarozené dítě. Vysoké teploty mohou být příčinou špatného vývoje plodu. Naproti tomu „lehké“ slunění na závadu, naopak. Zlepšuje náladu a přispívá k celkovému uvolnění.

Důležitá je ochrana i prevence

V tomto směru mají nezastupitelnou roli vhodně zvolené opalovací prostředky, díky nimž je nejen citlivá dětská pokožka účinně chráněna před spálením. Výběr je dnes veliký, a pokud si nejste jisti, který opalovací krém je pro vás či vaše dítě nejvhodnější, použijte dermokalkulačku. Kromě správného výběru opalovacího prostředku je i důležité jeho správné použití. Dostatečné množství krému či mléka na opalování pro děti by mělo být aplikováno nejméně 20-30 minut před tím, než bude dětská pokožka vystavena slunečním paprskům. Pro opalování dětí pak více než pro dospělé platí, že by se měly vyvarovat pobytu na ostrém poledním slunci. Zapomínat by se také nemělo na pokrývku hlavy a dostatečné množství tekutin, aby se předešlo úžehu. A nakonec – kvalitní přípravky po opalování, které pokožku zklidní a hydratují.

Přejeme vám krásné léto a hodně slunečných dnů!

Užijte si léto bez spálenin! Pečlivě jsme roztřídili naši nabídku více než 300 produktů podle jejich nejlepších vlastností. Stačí 3 jednoduché kroky váš ideální opalovací přípravek je tu! Pomůže vám naše ...DERMOKALKULAČKA
29. květen 2018
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Co způsobuje bolest v patě a jak se s ní vypořádat? Poradíme v našem článku.

více

Je CBD olej opravdu tak výjimečný? K čemu je vhodný? A co je to endokanabinoidní systém? Prozradíme vám odpovědi nejen na tyto otázky.

více

Nejen o tom, jaké jsou výhody kontaktních čoček, pro koho se hodí a jak o ně pečovat prozradíme v našem článku. Dozvíte se i jak pečovat o zrak, a jak s ním souvisí to, co jíte.

více

Prozradíme vám, co přesně se skrývá za tajemným názvem dračí krev a k čemu se tato substance hodí.

více
Zeptejte se lékárníka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.