Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Oční optika » Kontaktní čočky » Příslušenství ke kontaktním čočkám » Roztoky na kontaktní čočky

OCUflash gtt. 2 x 10 ml - diskuze

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 73925

88 % 24 recenzí

OCUflash® je speciální oční roztok s přídavkem výtažku ze světlíku lékařského. Je určen ke vkapávání do očí nebo k výplachům očí.

Více informací

99
Ušetříte: 13 % (15 Kč)
Běžná cena: 114 Kč

Skladem

Zboží odešleme 20. 8. 2018, předpokládaný termín doručení 21. 8. 2018.

Zboží odešleme 20. 8. 2018, předpokládaný termín doručení 21. 8. 2018.

Doprava za 29 Kč, nad 1500 Kč zdarma
 
Podrobné informace
Recenze (24)
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - OCUflash gtt. 2 x 10 ml

OCUflash® je speciální oční roztok s přídavkem výtažku ze světlíku lékařského. Je určen ke vkapávání do očí nebo k výplachům očí.

Informace o produktu

Výrobce: UNIMED PHARMA S.R.O., BRATISLAVA
Značka: OCUFLASH
Kód výrobku: 73925
Kód EAN: 8588000227556
Kód SÚKL: O71979
Držitel rozhodnutí: UNIMED PHARMA S.R.O., BRATISLAVA

Registrovaný léčivý přípravek, pozorně čtěte příbalovou informaci.

Forma: oční kapky, roztok

Složení: Natrii chloridum (chlorid sodný) 7 mg v 1 ml
pomocné látky: benzalkonii chloridum (benzalkóniumchlorid) 0,04 mg v 1 ml (0,004%), dinatrii edetas dihydricus (dihydrát edetanu disodného), kalii chloridum (chlorid draselný), magnesii chloridum (chlorid horečnatý), polysorbatum 80 (polysorbát 80), tinctura euphrasiae (tinktura světlíku lékařského), natrii tetraboras (tetraboritan sodný), natrii hydroxidum (hydroxid sodný), aqua ad injectabilia (voda na injekce).

Charakteristika: OCUflash® je speciální oční (isotonický, pufrovaný) roztok s přídavkem výtažku ze světlíku lékařského. Je určen ke vkapávání do očí nebo k výplachům očí. Výtažek ze světlíku lékařského působí v oku protizánětlivě, dezinfekčně a adstringentně (svíravě). Tyto vlastnosti světlíku lékařského se již dlouhodobě využívají ke zklidnění očí, k prevenci a k podpůrné léčbě neinfekčních zánětů víček a spojivek.

Použití: OCUflash® je ideální výplachový roztok pro odstranění čehokoliv cizího z oka. Bez porady s lékařem může být použit jak k jednoduchému krátkodobému výplachu, tak i ke vkapávání do očí nebo k obkladům víček. Přípravek se používá při nepříjemných pocitech v oku jako je pálení, řezání, svědění a pocit cizího tělesa v oku. V praxi je OCUflash® ideální použít například:

1. k vymývání oka při odstraňování cizích tělísek, prachu a chlórované vody z oka,
2. jako první pomoc po poleptání očí kyselinou nebo zásadou (vápnem, maltou)
3. ke zklidnění očí při lehčích, neinfekčních formách zánětů spojivek a zánětů okrajů víček,
4. k odstranění krust a k vymývání hlenu a hnisu z oka před aplikací antibiotik u hnisavých zánětů očí
5. k odstraňování šupinek z okrajů víček při vleklých zánětech víčkových okrajů
6. k výplachům oka po nošení kontaktních čoček (zvláště těch tvrdých)
7. v praxi očního lékaře k výplachům oka po aplanační tonometrii nebo gonioskopii
8. k odstraňování kosmetických přípravků z okolí oka, víček a řas

OCUflash® mohou požívat dospělí, děti i mladiství. Vzhledem k bezpečnosti přípravku je možno jej podávat i novorozencům, kojencům, těhotným ženám a kojícím matkám.

Kontraindikace: OCUflash® nesmí být používán při známé přecitlivělosti na některou složku přípravku.

Nežádoucí účinky: OCUflash® je velmi dobře snášen. U citlivých jedinců se bezprostředně po aplikaci může vyskytnout přechodné mírné pálení.

Upozornění: OCUflash® neovlivňuje pozornost při řízení motorových vozidel, obsluze strojů a práci ve výškách, které vyžadují zvýšenou pozornost. Při aplikaci do spojivkového vaku však může ojediněle přechodně dojít k rozmazanému vidění. Proto výše jmenované činnosti, vyžadující zvýšenou pozornost, je možno vykonávat až po odeznění tohoto přechodného účinku.
Při předávkování či náhodném požití přípravku dítětem je léčba symptomatická.

Pacient nesmí současně s používáním přípravku OCUflash® nosit měkké kontaktní čočky. Po dobu používání přípravku není vhodné nosit ani tvrdé kontaktní čočky. Nelze-li jinak, je vhodné, aby si před aplikací přípravku OCUflash® pacient kontaktní čočky z oka vyjmul a nasadil si je zpět nejdříve 20 minut po nakapání přípravku do oka. Pokud jsou současně užívány i jiné oční kapky či masti, je vhodné je aplikovat do oka nejdříve za 5 minut po aplikaci přípravku OCUflash®.

Interakce: Interakce nejsou dosud známy.

Dávkování: Ke zklidnění očí a k podpůrné léčbě neinfekčních zánětů spojivek a víček vkapáváme do dolního spojivkového vaku 1-2 kapky 1-4x denně. Při výplachu čehokoliv cizího z oka aplikujeme roztok až do doby odstranění cizorodé látky či cizích tělísek, popřípadě do zmírnění obtíží.

Návod k použití: Po odšroubování uzávěru lahvičky je OCUflash® připraven k použití. Pacient mírně zakloní hlavu, obrátí lahvičku dnem vzhůru a stlačením lahvičky z plastu vkápne do dolního spojivkového vaku požadovaný počet kapek. Množství aplikovaného roztoku závisí na způsobu použití. Chceme-li oko vypláchnout, stlačíme lahvičku tak, až dosáhneme, že vyteče požadované množství roztoku. Při zánětech víček je možné roztok použít i k obkladům. Při jakékoliv manipulaci dbáme na to, aby se kapátko lahvičky nedotklo oka, víček nebo řas. Tím bráníme znečištění a kontaminaci přípravku. Po použití uzávěr kapátka pevně zašroubujeme a lahvičku uchováváme ve svislé poloze.

Varování: Přípravek se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Doba použitelnosti přípravku po prvním otevření lahvičky je 28 dní. Po nakapání přípravku do oka lahvičku ihned uzavřete. Přípravek musí být uchováván mimo dosah a dohled dětí.

Uchovávání: Přípravek uchovávejte při teplotě do 25°C. Neuchovávejte v chladu, chraňte před mrazem.

Recenze (24)

Recenze produktu OCUflash gtt. 2 x 10 ml

Recenze od 24 uživatelů s celkovým hodnocením 88 %.

Přidat recenzi produktu

100 %

Zabral perfektně u syna na ucpaný kanálek v 1. týdnu po narození.

80 %

100 %

100 %

100 %

100 %

přírodní kapky do očí i k výplachům, dobrá cena, výhodou 2 ks v balení (protože po otevření mají krátkou trvanlivost jako všechny oční kapky)

100 %

0 %

nevím, že bych si někdy toto objednávala, kontaktní čočky nemám a nikdy jsem neměla

nic
nic
80 %

Kapky používám na běžné kapání do oka. Oči po něm nepálí a to je mám docela citlivé. Složení s přírodními výtažky jenom vítám.

100 %

perfektní kapky

Diskuze

Diskuze k produktu OCUflash gtt. 2 x 10 ml

Přidat nový příspěvek do diskuze

Zkušenosti uživatelů

Ověřený z.

100 % 19/05/2012

Účinný při zarudnutí očí následkem alergie. Lze užívat i během těhotenství a kojení.

Více
 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám