Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické potřeby » Zdravotnické testy » Glukometry, cholesterolmetry

Lancety OneTouch UltraSoft 25 ks - diskuze

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 7999
Lancety k peru OneTouch UltraSoft, pro odběr krve.

Více informací

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty
Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt opět skladem

 

Doporučené alternativní produkty

Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - Lancety OneTouch UltraSoft 25 ks

Lancety k peru OneTouch UltraSoft, pro odběr krve.

Informace o produktu

Výrobce: GAINOR MEDICAL MANAGEMENT, LLC
Značka: GAINOR MEDICAL
Kód výrobku: 7999
Kód EAN: 4030841208828
Držitel rozhodnutí: GAINOR MEDICAL MANAGEMENT, LLC

Lancety určené do odběrového pera.

Nikdy nepoužívejte lancetu nebo odběrové pero ONE TOUCH UltraSoft, které již použil někdo jiný.

Vždy použijte novou sterilní lancetu. Lancety jsou určeny pouze pro jedno použití. Udržujte odběrové pero ONE TOUCH UltraSoft v čistotě.

Krok 1.
Vložte lancetu.
Odstraňte uzávěr otáčením proti směru hodinových ručiček.
Vložte lancetu do držáku lancet a pevně zatlačte dovnitř, dokud není pevně usazena. Lancetou nijak nekruťte. Otáčejte ochranným krytem, dokud se od lancety zcela neoddělí. Nasaďte zpět uzávěr ONETOUCH UltraSoft otáčením po směru hodinových ručiček.
Nastavte podle potřeby hloubku vpichu. Otáčejte otočným knoflíkem pro nastavení hloubky vpichu směrem k menšímu indikátoru pro mělčí vpich nebo směrem k většímu indikátoru pro hlubší vpich.

Krok 2.
Natáhněte pružinu odběrového pera.
Posuňte ovladač natažení vystřelení do zadní polohy. Při správném natažení uslyšíte cvaknutí. Jestliže jste cvaknutí neslyšeli, znamená to pravděpodobně, že odběrové pero již bylo nataženo před vložením lancety. Odběrové pero je nyní připraveno k použití.

Krok 3.
Umyjte si ruce a zamýšlené místo vpichu.
Použijte teplou vodu a mýdlo. Dobře opláchněte a pečlivě osušte.
Odběr vzorku krve z konečku prstu.

Systém ONE TOUCH Ultra vyžaduje k provedení testu jen velmi malou kapičku krve. Můžete ji získat z konečku prstu nebo z paže. Při každém odběru zvolte jiné místo. Opakované vpichy do stejného místa mohou způsobit ztvrdnutí a bolestivost pokožky.

Krok 1.
Přiložte odběrové pero.
Pevně přiložte odběrové pero ONETOUCH UltraSoft k boční straně prstu. Stiskněte tlačítko pro vystřelení lancety.

Krok 2.
Promasírujte konec prstu.
Promasírujte konec prstu tak, abyste získali plnou kapičku krve. Na místo vpichu příliš netlačte. Vzorek krve musí mít objem nejméně jednoho mikrolitru (1 ul), jinak se může objevit chybové hlášení er, případně můžete dostat nepřesné výsledky měření. Vzorek krve neroztírejte. Pokračujte v měření, obsahu glukózy v krvi.

Odběr z paže
Na paži se vyskytuje méně nervových zakončení než na konečku prstu, takže získání vzorku krve z paže může být mnohem méně bolestivé než z konečku prstu. Technika odběru vzorku z paže se liší od techniky odběru z konečku prstu. Měli byste také vědět, že existují odlišnosti mezi výsledky ze vzorků odebraných z paže a z prstu.

Krok 1.
Nasaďte výměnný nástavec UltraClear.
Pro usnadnění odběru vzorku krve z paže nahraďte normální nástavec odběrového pera výměnným nástavcem UltraClear. V případě potřeby nastavte odběrové pero na větší hloubku vpichu.

Krok 2.
Vyberte místo vpichu.
Vyberte měkkou, masitou část paže, která je čistá a suchá, mimo dosah kosti, viditelných žil a nadměrného množství chloupků.

Krok 3.
Promasírujte oblast.
Prokrvení zamýšleného místa vpichu můžete podpořit masáží nebo zahřátím. Intenzivnější masáž doporučujeme zejména jedincům, kteří mají potíže se získáním dostatečného vzorku krve.

Krok 4.
Přiložte odběrové pero.
Přitiskněte odběrové pero na několik sekund k paži. Stiskněte tlačítko pro vystřelení.

Krok 5.
Počkejte, až se vytvoří kapička.
Přidržte odběrové pero několik sekund přitisknuté k pokožce, dokud se nevytvoří kapička krve. Počkejte, až se pod nástavcem vytvoří dostatek krve potřebný pro naplnění ověřovacího okénka testovacího proužku. Jestliže masírujete oblast vpichu, abyste získali větší množství krve, netlačte na ni příliš silně.

Pokud se na paži objeví modřiny, můžete dát přednost odběru z prstu. Jestliže máte problémy se získáním vzorku krve z paže, kontaktujte infolinku LifeScan.

Důležité informace o provádění testu z paže

Za určitých podmínek se mohou výsledky testu na obsah glukózy ze vzorků krve z paže značně lišit od výsledků ze vzorků krve z prstu.

Nejpravděpodobněji k takovým rozdílům dojde v situaci, kdy se obsah glukózy v krvi rychle mění, např. po jídle, po dávce inzulínu nebo v souvislosti s fyzickou námahou.

Jestliže se obsah glukózy rychle mění, vykazují testy z prstu tyto změny rychleji, než testy z paže.

Jestliže obsah glukózy v krvi klesá, testy z konečku prstu mohou ukazovat na hypoglykemickou (nízký obsah cukru) úroveň dříve, než testy z paže.

Vzorky z paže používejte pouze pro testování před nebo po více než dvou hodinách po jídle, dávce inzulínu nebo fyzické námaze.

Testy prováděné do dvou hodin po jídle, po dávce inzulínu nebo fyzické námaze, nebo kdykoli máte pocit, že se hladina glukózy může rychle měnit, by měly být prováděny z prstu.

Měření z prstu byste měli použít, kdykoli máte zvláštní zájem na zjištění hypoglykémie (inzulínové reakce), např. při řízení auta, zejména v případě, že trpíte hypoglykemickou necitlivostí (nedostatečné symptomy indikující inzulínovou reakci), neboť vzorky z paže nemusejí prokázat hypoglykémií.

Co byste měli dělat:
Vzorky z paže nebo z prstu používejte pouze pro testování před nebo povíce než dvouhodinách po jídle, dávce inzulínu nebo fyzické námaze.
Běžné měření před jídlem může být prováděno z konečku prstu nebo z paže.
Než začnete používat k měření vzorky z paže, poraďte se nejprve s ošetřujícím lékařem.

Postup měření
KROK 1.
Vložte testovací proužek.
Testovací proužek vložte lícem nahoru a kontaktními sloupci napřed do otvoru pro vkládání testovacího proužku. Zasuňte jej, jak nejdále to půjde. Přístroj se automaticky zapne. Na displeji se krátce zobrazí všechny jeho části. Následně se objeví kódové číslo za kterým následuje symbol spolu s jednotkou měření. Zkontrolujte, zdaje správně nastavena jednotka měření. Také se ujistěte, že číslo kódu na displeji se shoduje s kódem na ampuli s testovacími proužky. Jestliže se neshodují, nastavte správný kód na glukometru.

KROK 2.
Naneste vzorek.
S pomocí odběrového pera ONETOUCH UltraSoft získejte kapičku krve. Vzorek krve musí mít objem nejméně 1 ul, aby se naplnilo ověřovací okénko.
Když se na displeji objeví symbol, dotkněte se kapičkou krve úzkého kanálku na horním okraji testovacího proužku.

NIKDY:
Nenanášejte vzorek na přední nebo zadní stranu testovacího proužku. Netiskněte prst k testovacímu proužku. Nenanášejte rozetřený vzorek.
Držte kapičku krve přiloženou k hornímu okraji testovacího proužku tak dlouho, dokud krev zcela nezaplní ověřovací okénko a dokud glukometr nezačne odpočítávat. Jestliže se ověřovací okénko zcela nenaplní před zahájením odpočívávání glukometru, nepřidávejte další krev k testovacímu proužku, vyhoďte jej a proveďte měření znovu. Jestliže máte problémy s naplněním testovacího proužku, kontaktujte zákaznické centrum LifeScan.

Jestliže není ověřovací okénko plné, může se zobrazit hlášení er 5 nebo můžete dostat nepřesný výsledek.

POZNÁMKA: Pokud nenanesete vzorek krve během dvou minut po zobrazení symbolu, glukometr se automaticky vypne. V takovém případě musíte testovací proužek vyjmout a novým zasunutím zapnout glukometr.

KROK 1.
Sejměte uzávěr odběrového pera.
Otáčejte uzávěrem proti směru hodinových ručiček. (Volitelné: Vraťte ochranný kryt na použitou lancetu tak, že jej položíte na tvrdý povrch a hrot lancety do něj zarazíte.)

KROK 2
Vysuňte lancetu.
Namiřte odběrové pero směrem dolů a od sebe. Ovladač natažení/vystřelení zatlačte dopředu a lancetu vyhoďte okamžitě do vhodné nádoby na ostré předměty. Ovladač natažení/vystřelení vraťte do střední polohy. Vraťte uzávěr na místo.

KROK 3.
Přesné výsledky za pouhých 5 sekund.
Výsledky měření obsahu glukózy v krvi se objeví jakmile glukometr skončí odpočítávání od 5 do 1. Výsledky měření jsou automaticky ukládány do paměti přístroje. Můžete je také zaznamenat do deníku, který je součásti systému. Glukometr vypnete vytažením testovacího proužku. Použitý testovací proužek vyhoďte do uzavíratelné nádoby.

Recenze

Recenze produktu Lancety OneTouch UltraSoft 25 ks

Diskuze

Diskuze k produktu Lancety OneTouch UltraSoft 25 ks

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám