Podrobné informace

Hydrokoloidní krytí GranuFlex vytváří optimální vlhké prostředí, které podporuje hojeni mírně až středně secernujících ran.

Informace o produktu

Výrobce: CONVATEC
Značka: SIGNAL
Kód výrobku: 73947
Kód EAN: 768455092628
Držitel rozhodnutí: CONVATEC

Užití
GranuFlex vytváří optimální vlhké prostředí, které podporuje hojení mírně až středně secernujících ran. Unikátní složení hydrokoloidu GranuFlex pomáhá autolytickému čištění rány. podporuje granulaci a tím i hojení rány. GranuFlex uklidňuje bolestivé rány a snadno se aplikuje i odstraňuje, čímž zajišťuje komfort a pohodlí pacienta. GranuFlex může zůstat na ráně až 7 dnů bez výměny v závislosti na množství produkovaného exsudátu a tím je jeho použiti v péči o rány ekonomicky výhodné.

Fakta
Hojeni je proces, při němž je vhodné, aby bylo zachováno přirozené prostředí a to prostředí vlhké, aby rána nevysychala, měla čas se vyrovnat se změnami teplot, nebyla příliš traumatizována a nedocházelo k příliš častým převazům a ošetřením. Každé odkrytí rány, pokud neni rána infikována, prodlužuje hojeni, traumatizuje atd.

Při starém způsobu ošetření za pomoci gázy a mulových čtverců je hojení podstatně delší, traumatízujíci a dle ekonomických rozborů i dražší.
Dnešní moderní materiály pro hojení ran, které mohou zůstat na ráně až 7 dní bez převazu, nám mění způsob ošetřování a léčení těchto poruch celistvosti kůže, zabraňují vysoušení, traumatu, změny teploty v ráně, brání vniku infekce do rány ave svém důsledku jsou ekonomičtější.

Hydrokoloidy
Tento sterilní prostředek tvoři vnitřní vrstva hydrokoloidu, což jsou želatina. pektin, natrium karboxymetytceluloza s adhezivni (přílnavou) vrstvou a vnější vrstvou polyuretanové pěny. Účinkemje reakce sexudátem (sekretem) rány a vznikem gelovité až tekuté hmoty, která se dá snadno odstranit při převazu, aniž by se porušila nově se tvořící tkáň.

Použiti je vhodné k léčbě chronických ran, nejčastěji bércových vředů, proleženin, špatně se hojících ran po velkých operacích apod.
GranuFlex nám slouží k překrytí dutiny s pastou, ale i samostatnému hojení povrchové rány. Používáme ho tam, kde potřebujeme ránu vyčistit a nastartovat proces granulace tzn. znovuvytvoření tkáně, která nám postupně vyplní chybějící část. Granulující tkáň je tvořena shluky zrniček růžové barvy.

Použiti: jako kryti dutin vyplněných GranuFlex pastou, na hlubší rány. tam kde potřebujeme ránu vyčistit.

Recenze

Recenze produktu Granuflex Signal 20 x 20 cm 5 ks

Diskuze

Diskuze k produktu Granuflex Signal 20 x 20 cm 5 ks

Přidat nový příspěvek do diskuze