Podrobné informace

Hydrokoloidní krytí GranuFlex vytváří optimální vlhké prostředí, které podporuje hojení mírně až středně secernujících ran.

Informace o produktu

Výrobce: CONVATEC
Značka: SIGNAL
Kód výrobku: 73946
Kód EAN: 768455092635
Držitel rozhodnutí: CONVATEC

GranuFlex vytváří optimální vlhké prostředí, které podporuje hojení mírně až středně secernujících ran. Unikátní složení hydrokoloídu GranuFlex pomáhá autolytickému čištění rány, podporuje granulaci a tím i hojení rány. GranuFlex uklidňuje bolestivé rány a snadno se aplikuje i odstraňuje, čímž zajišťuje komfort a pohodlí pacienta. GranuFlex může zůstat na ráně až 7 dnů bez výměny v závislosti na množství produkovaného exsudátu a tím je jeho použití v péči o rány ekonomicky výhodné.

Hojení je proces, při němž je vhodné, aby bylo zachováno přirozené prostředí a to prostředí vlhké, aby rána nevysychala, měla čas se vyrovnat se změnami teplot, nebyla príliš traumatizována a nedocházelo k příliš častým převazům a ošetřením. Každé odkrytí rány, pokud není rána infikována, prodlužuje hojení, traumatizuje atd.

Při starém způsobu ošetření za pomocí gázy a mulových čtverců je hojení podstatně delší, traumatizující a dle ekonomických rozborů i dražší.

Dnešní moderní materiály pro hojení ran, které mohou zůstat na ráně až 7 dní bez převazu, nám mění způsob ošetřování a léčení těchto poruch celistvosti kůže, zabraňují vysoušení, traumatu, změny teploty v ráně, brání vniku infekce do rány a ve svém důsledku jsou ekonomičtější.

Tento sterilní prostředek tvoří vnitřní vrstva hydrokoloidů, což jsou želatina, pektin, natrium kajtooxymetyl celuloza s adhezivní (přilnavou) vrstvou a vnější vrstvou polyuretanové pěny. Účinkem je reakce s exudátem (sekretem) rány a vznikem gelovité až tekuté hmoty, která se dá snadno odstranit při převazu, aniž by se porušila nově se tvořící tkáň.

Použití je vhodné k léčbě chronických ran, nejčastěji bércových vředů, proleženin, špatně se hojících ran po velkých operacích apod.

GranuFlex nám slouží k překrytí dutiny s pastou, ale i samostatnému hojení povrchové rány. Používáme ho tam, kde potřebujeme ránu vyčistit a nastartovat proces „granulace" tzn. znovu vytvoření tkáně, která nám postupně vyplní chybějící část. Granulující tkáň je tvořena shluky zrníček růžové barvy.

Recenze

Recenze produktu Granuflex Signal 14 x 14 cm 5 ks

Diskuze

Diskuze k produktu Granuflex Signal 14 x 14 cm 5 ks

Přidat nový příspěvek do diskuze