Oblíbené položky

Úvodní strana » Potřeby pro děti a maminky » Dětská kosmetika, hygiena » Přípravky proti vším, hmyzu a na hnidy

Deparol masážní olej + šampon + oplach - prostředek proti vši

Kód výrobku: 39739

100 % 1 recenze

Kombinovaný přírodní prostředek proti vši dětské.

Více informací

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty
Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt opět skladem

 

Doporučené alternativní produkty

Podrobné informace
Recenze (1)
Diskuze (2)

Podrobné informace

Podrobné informace - Deparol masážní olej + šampon + oplach - prostředek proti vši

Kombinovaný přírodní prostředek proti vši dětské.

Informace o produktu

Výrobce: ING.VLADIMÍR VELANT CSC.
Značka: DEPAROL
Kód výrobku: 39739
Kód EAN: 8594048988007
Držitel rozhodnutí: ING.VLADIMÍR VELANT CSC.

Veš dětská (Pediculus capitis) reprezentuje problém zejména u dětí školního a předškolního věku. Existuje přímá korelace jejího zvýšeného výskytu a slabšími sociálně ekonomickým komunitami. Uvnitř těchto komunit se pak výskyt vší zvyšuje vlivem nošení dlouhých vlasů, nedostatečnou hygienou, nedostatečnou péčí rodičů atd.
Veš dětská vlasová je plochý bezkřídlý hmyz, který zamořuje vlasatou část hlavy, obočí a řasy. Samičky tohoto hmyzu přilepují na vlasy šedobílá vajíčka (hnidy), která se nedají z vlasů stáhnout. Vši se živí krví hostitele, kterou sají pomocí bodacího a sacího ústrojí. Při bodnutí vylučují do pokožky sekret, který vyvolává značné svědění. Postižený se škrábe a zanesením infekce do ran může dojít k různě rozsáhlému hnisavému onemocnění pokožky.
Boj proti těmto cizopasníkům pomocí chemických prostředků se ukázal být úspěšný pouze zčásti, neboť vši si proti těmto prostředkům postupně vypěstovaly rezistenci. Proto je hledání nových přírodních insekticidů velmi důležité. Tyto přírodní látky jsou navíc biologicky odbouratelné, obnovitelné a méně toxické. Aromatické rostliny, jejich extrakty a esenciální oleje obzvláště, jsou zdrojem prostředků proti řadě chorob a jsou rovněž ceněny zejména pro své antiparazitické, antiseptické a antibakteriální vlastnosti.
Jeden z nejrozsáhlejších výzkumů vlivu esenciálních olejů na veš dětskou byl proveden v 90.letech minulého století , kdy byly porovnávány účinky několika desítek esenciálních olejů na živé vši. Vědci sledovali zejména rychlost působení olejů a porovnávali procento usmrcených vší za stejnou časovou jednotku. Na podkladě těchto a dalších informací jsme připravili velice účinnou aromaterapeutickou sestavu tří přípravků na bázi esenciálních olejů, přičemž každá část obsahuje jinou kombinaci esenciálních olejů:
masážní olej (eukalyptus citriodora, levandule, rozmarýn, citronella, šalvěj), šampon (eukalyptus globulus, cajeput, geránium, máta peprná, tea tree) a oplachovou mixturu (eukalyptus citriodora, levandule, niaouli, cypřiš, myrta) pod názvem Deparol (Deparazitol).
Aplikace: V závislosti na délce vlasů naneste 5-7 ml masážního oleje Deparol do vlasů a masírujte pokožku hlavy max. 30 minut. Poté zabalte hlavu do ručníku a nechte působit asi 1 hodinu. Po této době umyjte dokonale hlavu šamponem Deparol. Šampon důkladně rozetřete do vlasů, přičemž dbejte, aby pronikl až k pokožce hlavy, nechte několik minut působit a poté jej spláchněte teplou vodou. Postup opakujte 2x, poslední opláchnutí proveďte antiseptickou oplachovou vodou, kterou připravíte z 10ti kapek oplachové mixtury Deparol, 10 ml octa nebo citrónové šťávy (vlasy se lépe rozčesávají) a 250 ml teplé vody. Směs protřepte a ihned aplikujte. Pacienta prohlédněte a nehty stáhněte z vlasů eventuelní, tvrdošíjně lpící mrtvé hnidy. Vlasy osušte ručníkem a nechte samovolně uschnout. Celý postup opakujte denně, dokud se vši a hnidy ve vlasech vyskytují. Při aplikaci chraňte oči a obličej. Při vniknutí do očí ihned je vypláchněte proudem vody a ošetřete borovou vodou.Účinek přípravku se nesníží následným použitím běžného šamponu. Tento postup, se stejnou aromaterapeutickou trojkombinací, se provádí i v případě prevence (výskyt vší ve škole, odjezd na letní tábor, školu v přírodě apod.).
Oplachovou mixturu lze s úspěchem využít i proti dalším ektoparazitům, například a zejména proti roztočům. Roztoči se vyskytují zejména v kobercích, čalounění, ložním prádle apod. Pro alergiky nastává největší problém při vysávání, kdy mračna mikroskopických roztočů víří ovzduším. Mixturu můžeme využít v koncentrovaném stavu tak, že jí prokapeme např. použitý a vyschlý sáček od čaje nebo papírový kapesník, který uložíme do sáčku vysavače, kde roztoči spokojeně žijí a množí se. Proudem teplého vzduchu uvolněné esenciální oleje je spolehlivě zahubí. Z mixtury lze rovněž připravit lihový roztok, který pak pomocí mechanického rozprašovače aplikujeme na koberce, sedačky, postele apod.

Recenze (1)

Recenze produktu Deparol masážní olej + šampon + oplach - prostředek proti vši

Recenze od 1 uživatele s celkovým hodnocením 100 %.

Přidat recenzi produktu

100 %

Diskuze (2)

Diskuze k produktu Deparol masážní olej + šampon + oplach - prostředek proti vši

Přidat nový příspěvek do diskuze

- zabral

(0) 21/05/2007

Jako jediný přípravek proti vším zabral a to jsme jich pár vyzkoušeli. Docela dráždí sliznice, ale za ten výsledek to stojí.

Vstoupit do diskuze

- výborný

(0) 11/01/2007

Je to vynikající přípravek. Nic jiného nám na vše nazebíralo. Aplikace je zdlouhavá, ale vyplatí se.

Vstoupit do diskuze

Zkušenosti uživatelů

Michaela D.

100 % 12/01/2011

Více
 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám