Úvodní strana Děti a maminky Dětská kosmetika a hygiena Koupel a mytí

Koupel a mytí

Pokud rodiče své potomky umývají častěji než jednou týdně, měli by vynechat mýdlo a dítě pouze oplachovat čistou vodou. Mýdlo totiž může narušit přirozenou ochrannou funkci pokožky. Na kůži dětí se pak mohou vyskytnout infekce či opruzeniny.

Častější mytí dětí se doporučuje v případě, že se dítě nadměrně potí nebo se extrémně zamaže.

V této kategorii doporučujeme


Načítám

Koupel a mytí - detailní popis

Nejvhodnější doba ke koupání je večer, asi hodinu před krmením, protože dítě koupel zklidní, příjemně unaví a dítě bude lépe usínat. Pro děti je koupání většinou velmi příjemnou relaxací.

Ke koupání budete potřebovat malou vaničku, protože koupat dítě v prvních měsících života ve velké vaně je nevhodné, a to z důvodu možného přenosu jakékoliv infekce.

K umístění vaničky zvolte bezpečné místo. Optimální místnost je samozřejmě koupelna, kde lze využít některý kout k přebalování i koupání. Důležité je také umístit ji v takové výši, která vyhovuje i mamince, aby nemusela být ohnutá. Lze samozřejmě využít i kuchyně.

Místnost, v níž budeme dítě koupat, má mít teplotu 24-25 °C, voda má být kolem 37 °C. Vody ve vaničce musí být málo, cca 10-15 cm.

S výhodou využijete speciální lehátko, na něž dítě položíte, a tím se vám uvolní obě ruce. Jinak musíte jednou rukou podpírat zádíčka a hlavičku a k mytí máte volnou pouze jednu ruku. Lehátko je pro dítě zcela bezpečné, protože hlavička je nad vodou, navíc povlak se snadno udržuje v čistotě, protože je prací.

Lékárna.cz nabízí prostředky na koupel a mytí

Na Lékárna.cz můžete vybírat z :

  • sprchové gely - jemné pěnivé gely na tělo a vlasy vašeho děťátka.
  • tělová mléka, tělové krémy, tělové oleje - dopřejte svým dětem radost z hygieny! Zábavný vzhled pro zábavné koupání.
  • šampóny - ideální péče o jemné vlasy a pokožku hlavy kojenců a dětí. Díky své hodnotě pH 5,5 podporuje vývoj a obnovu přirozeného ochranného pláště.
  • pěny do koupele -  dětská koupel je vhodná pro mytí děťátka ve vaně, zklidnuje, ošetřuje a chrání.
  • teploměry, žíňky - abyste měla při koupeli stále na očích teplotu vody. Bambusové dětské žínky T-TOMI jsou vyrobeny z vysoce savého a jemného bambusového froté, které je velmi příjemné k citlivé dětské pokožce.

Doplňkové zboží

Protože naše nabídka je opravdu široká, nezapomněli jsme ani na pomůcky, potřebné k péče o dětské zoubky, potřeby pro krmení a pití dětí, hračky a  dětské pleny.

TIP! Proto k očistě kůže během dne použijte buď jemnou bavlněnou tkaninu nebo lépe odličovací tampony, které mají povrch z jemné hladké buničiny. Tampon navlhčete dětským olejem, který dítěti vyhovuje a jemně ze všech zmiňovaných partií nashromážděnou drť odstraňte, současně prohlédněte celé tělíčko, případná suchá ložiska kůže promažte přípravkem, který rovněž dítěti vyhovuje (pleťové mléko, hydratační krém apod.).

Cena (Kč)

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka