Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické prostředky » Pokožka, vlasy » Prostředky na desinfekci, krytí a hojení ran

CONTRACTUBEX noční intenzivní náplast 12x3cm 21 ks

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 440796

Díky duálnímu efektu nabízí náplast 12 x 3 cm účinnou pomoc při hojení čerstvých jizev. Pomáhá zmírnit zarudnutí a svědění.

Více informací

Běžná cena: 1 299 Kč
999
Ušetříte: 23 % (300 Kč)

Skladem

V pondělí 22. 7. odešleme, u vás v úterý 23. 7.

V pondělí 22. 7. odešleme, u vás v úterý 23. 7.

Doprava až domů už od 29 Kč, nad 1500 Kč zdarma

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

Podrobné informace CONTRACTUBEX noční intenzivní náplast 12x3cm 21 ks

Díky duálnímu efektu nabízí náplast 12 x 3 cm účinnou pomoc při hojení čerstvých jizev. Pomáhá zmírnit zarudnutí a svědění.

Informace o produktu

Výrobce: MERZ & COMPANY GMBH, FRANKFURT/MAIN
Značka: MERZ
Kód výrobku: 440796
Kód EAN: 4046222704797
Držitel rozhodnutí: MERZ & COMPANY GMBH, FRANKFURT/MAIN

Contractubex je značkou společnosti Merz Pharmaceuticals, Německo, která je renomovaným expertem s dlouhou historií v úspěšné léčbě jizev. Contractubex Noční intenzivní náplast je inovativní produkt, který byl speciálně navržený pro terapii čerstvých pooperačních jizev. Aplikace náplasti, po dobu nejméně 3 měsíců, pomáhá vytvářet rovné a vybledlé jizvy. Náplast také chrání citlivé okolí jizvy a pomáhá zmírnit zarudnutí, svědění. Tento inovativní produkt lze také použít k vyhlazení, změkčení a zjemnění již existujících jizev, včetně hypertrofických jizev a keloidů.

Jak vznikají jizvy?

Každé poškození kůže vede ke vzniku rány (např. důsledkem chirurgických zákroků, řezných či bodných poranění, pokousání nebo popálenin). Povrchová poranění pokožky, což je svrchní vrstva kůže, se zahojí bez zanechání jizev. Jizva vzniká tehdy, když poranění zasáhne i hlubší vrstvu kůže, tzv. škáru. Rána se zakryje novou pojivovou tkání, která vytvoří jizvu. V ideálním případě je nově vzniklá jizva hladká, plochá a splývá s okolní kůží. Avšak v mnoha případech dojde k vytvoření nadměrného množství pojivové tkáně, kvůli čemuž jizva nabyde větších rozměrů. Tato nadměrná tvorba pojivové tkáně může být podmíněna různými faktory, například nerovnoměrnou vlhkostí v okolí poškozeného místa, která vede ke zvýšené ztrátě vody v tkání jizvy (tzv. transepidermální ztráta vody).

Proč je důležité zahájit léčbu jizvy, jakmile dojde k zahojení rány nebo odstranění stehů?

Po 2–3 týdnech od poranění je povrch rány překryt nově vytvořenou tkání, avšak proces hojení v hlubších vrstvách kůže potrvá ještě měsíce (fáze remodelace).

Časná léčba čerstvé jizvy v této fázi má pozitivní dopad na proces hojení a zabrání tvorbě nadměrného množství zjizvené tkáně, která by jinak vedla ke vzniku hy­pertrofických jizev nebo keloidů.

Co je Contractubex Noční intenzivní náplast a k čemu se používá?

Contractubex Noční intenzivní náplast je inovativní prostředek s dvojím účinkem, který slouží k léčbě čerstvých jizev po uzavření rány. Používání těchto náplastí po dobu alespoň 3 měsíců zabrání tvorbě vyvýšených a abnormálně zbarvených jizev. Náplast rovněž chrání citlivou oblast jizvy a pomáhá zmírňovat pocit napětí, svědění a pálení, který často proces tvorby jizev doprovází. Hypoalergenní náplast je měkká, tenká a ohebná a lze ji aplikovat na jakoukoliv část těla. Nejlepších výsledků – tedy stěží viditelné, nenápadné jizvy – dosáhnete, pokud náplast začnete používat ihned po uzavření rány či odstranění stehů. Náplast lze rovněž použít ke zploštění, vyblednutí a vyhlazení stávajících jizev, včetně hypertrofických jizev a keloidů.

Jak Contractubex Noční intenzivní náplast působí?

Dvojvrstvé složení Contractubex Noční intenzivní náplast poskytuje dvojí účinek, který ovlivňuje proces zjizvení tím, že zabraňuje tvorbě nadměrných jizev a zároveň nově vzniklou tkáň vyhlazuje, přirozeně zabarvuje a změkčuje.

1. Efekt okluze: Měkký Mikro-vzduchový polštářek je speciálně navržen tak, aby snížil transepidermální ztrátu vody v tkání jizvy a zajistil prostředí s vyváženou, stálou vlhkostí v poškozené oblasti kůže. Měkký pěnový materiál navíc chrání citlivou tkáň jizvy.

2. Uvolňování složek: V matrici s aktivním uvolňováním v adhezní vrstvě se nacházejí dobře známé účinné látky přípravku Contractubex - cepalin a allantoin. Jakmile je náplast aplikována na kůži, začnou se tyto látky postupně uvolňovat. Proces jejich uvolňování trvá několik hodin.

Recenze

Recenze CONTRACTUBEX noční intenzivní náplast 12x3cm 21 ks

Diskuze

Diskuze CONTRACTUBEX noční intenzivní náplast 12x3cm 21 ks

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám