Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Zdravé vaření: Ovesná kaše s kokosovým mlékem a datlemi

Zdravé vaření: Ovesná kaše s kokosovým mlékem a datlemi

V receptech Zdravého vaření se nyní na chvilku zaměříme na snídaně. Snídaně je totiž tím nejlepším startem do nového dne a její skladbou ovlivňujeme to, jak se budeme cítit a kolik budeme mít energie. Pokud nesnídáte, děláte velkou chybu. Snídaně může být i skvělým rituálem, u kterého se v klidu sejde celá rodina. Proto si na ni vyšetřete dostatek času a ke kvalitním potravinám si dopřejte i kvalitní nápoje – černý či zelený čaj, nebo čerstvou ovocnou šťávu.

Zdravé vaření: Ovesná kaše s kokosovým mlékem a datlemi

Ovesná kaše k snídani určitě není ničím objevným. Je například typickou součástí britského snídaňového menu. A pokud Vám přijde nezajímavá a vůbec Vás neláká, asi jste vzali její přípravu za špatný konec (například jste vločky vařili jen ve vodě). V tom případě Vám radím, abyste dali ovesné kaši druhou šanci.

Já Vám představím svého favorita mezi ovesnými kašemi (a věřte, že pokud si ji oblíbíte, čeká Vás maraton dalšího experimentování) – já mám ráda hustou kaši s kokosovým mlékem.

Ingredience na větší porcičku kaše, případně snídani pro dva

  • 1 miska ovesných vloček (cca 100 g)
  • 1 hrnek (cca 200 ml) kokosovo-mandlového nápoje
  • 1/2 plechovky kokosového mléka (zbytek mléka určitě využijete i do dalšího vaření – můj tip: použijte ho při zapékání ryby či zeleniny v troubě)

Drobenka navrch:

Vločky si trošku rozemelte (kaše se pak stane skutečně kaší) a přiveďte k varu ve směsi kokosového nápoje a mléka (vařte tak 3 až 5 minutek). Mezitím si připravte drobenku a to tak, že datle nakrájíte na kolečka či kostičky a smícháte s najemno namletými ořechy a třtinovým cukrem. Drobenku dejte na pánev a po zkaramelizování cukru odstavte. Pak už jen stačí kaši rozdělit do misek, posypat drobenkou a doplnit ovocem, které zrovna máte doma nebo na zahrádce.

Mějte hezký start do každého dne!


 

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám