Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Vyzkoušejte koloidní stříbro

Vyzkoušejte koloidní stříbro

Péče o tělo Imunita Kosmetika Kůže

To, že se dá koupit stříbro v lékárně je určitě velkou zajímavostí. Ale ještě zajímavější je jeho všestranné použití na různé neduhy, které člověka trápí. Koloidní stříbro má totiž silné antibakteriální a antiseptické účinky. Jestli vás trápí časté nachlazení a rýma, akné nebo třeba vaginální problémy, dejte koloidnímu stříbru šanci.

Vyzkoušejte koloidní stříbro

Co koloidní stříbro je a jak to funguje?

Jsou to vlastně jen rozptýlené mikročástice stříbra v destilované vodě. Tyto částice jsou ještě menší než je velikost virů a bakterií. Dokážou tedy do nich vniknout a zničit je. Nabízí se otázka, jak je možné, že když má stříbro takový likvidační účinek, nezničí i ty dobré bakterie, které v těle chceme mít. Koloidní stříbro ničí pouze tzv. bezkyslíkaté mikroorganismy, tedy ty, které ke svému životu nepotřebují kyslík, přátelské bakterie jsou z obliga. Mikročástice stříbra proniknou do nepřátelských patogenů (virů, bakterií, plísní…) a začnou rozkládat jejich enzymy, bez kterých nemohou být. K likvidaci patogenů dochází během několika minut.

Patogeny se pak nemohou stát vůči stříbru rezistentní jako je tomu často například u běžných antibiotik. Aplikaci koloidního stříbra je možné při potižích opakovat. 

Jak koloidní stříbro užívat?

Koloidní stříbro se v České republice, dle legislativy, nemůže užívat vnitřně. Možností užití je i přesto nespočet.

Aplikace na pokožku

Velké oblibě se koloidní stříbro těší v kosmetice, kde se používá jako pleťová voda. Vhodné je aplikovat pomocí tamponu i několikrát denně na vyčištěnou pleť. Koloidní stříbro působí na problematickou pleť se sklony k akné, a svými antibakteriálními účinky pomáhá čistit problematickou pleť.

Podobný účinek můžemem pozorovat i při aplikaci na plísňové onemocnění nohou, které je stále častějším problémem mnoha lidí. Použijte koloidní stříbro ve spreji a aplikujte na poškozenou část a nechte zaschnout.

Pomocníkem může být u hojení ran, ať u běžného poranění nebo třeba pooperačních ran. Díky antibakteriálnímu účinku zabraňuje vzniku infekce. Dále je možné použít na pásový opar, bradavice, popáleniny nebo na bodnutí hmyzem.

V lékárně a lékařské praxi dnes najdete řadu náplastí na rány, a na popáleniny s obsahem stříbra, které odvedly významný kus práce v léčbě a hojení ran.

Sprej do nosu 

Rýma, kašel, bolesti v krku… to jsou nepříjemné příznaky oslabeného těla, které každoročně neminou většinu z nás. I zde může být koloidní stříbro skvělým pomocníkem. Při rýmě a nachlazení aplikujte dle potřeby do nosu pomocí spreje.

Pozitivní ohlasy má koloidní stříbro nejen při běžné rýmě u nachlazení, ale také při alergické rýmě na jaře. Také je možné tímto roztokem vyplachovat ústa, když vás chytne bolest zubu nebo se vám dokonce vyklube zánět. 

Výplachy

Vaginální problémy jsou jedny z nejčastějších příčin návštěvy u gynekologa. Ve většině případů se jedná o kvasinkovou mykózu a léčba bývá mnohdy náročná a zdlouhavá. I v tomto případě je možné aplikovat koloidní stříbro jako podpornou terapii a to pomocí výplachů a tím zlikvidovat přemnožení poševních kvasinek. Oplach by měl být prováděn i zevně.

Nežádoucí účinky

Při zevní aplikaci koloidního stříbra bylo pozorováno minimum vedlejších účinků. I přesto je potřeba si dávat pozor, zejména u osob s dispozici k různým alergiím. Proto je dobré první aplikaci vyzkoušet na malém množství pokožky a počkat asi hodinu, zda-li se neprojeví nějaká alergická reakce.

TIP: Koloidní stříbro je vhodné nejen pro vás, ale i pro vaše domácí mazlíčky - zbavte je parazitů šetrnou cestou.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám