Lékárna.cz
Hledat
Bohužel, nic jsme nenašli :(

Domácí test na borélie

Domácí test na borélie
Sdílet
Související produktové kategorie

Klíšťová sezóna je už dávno v plném proudu. Krom klíšťové encefalitidy, na kterou se můžeme v rámci prevence nechat očkovat, přenáší klíště obecné ještě jinou nepříjemnou a záludnou chorobu, lymskou boreliózu. Věděli jste, že existuje způsob, jakým můžete odhalit riziko nákazy dříve, než nemoc stihne propuknout?

Počet lidí nakažených boreliózou rok od roku stoupá. Každoročně se touto zákeřnou nemocí v ČR nakazí až 4000 lidí. 

Jak poznat lymskou boreliózu

Záludnost lymské boreliózy tkví především v tom, že její průvodní příznaky lze jednoduše zaměnit za jiná, ne tak závažná onemocnění. Zvláště u dětí, které jen těžko dokáží přesně popsat, co je trápí, je obtížné nemoc podchytit včas. První příznaky jsou navíc pozorovatelné nejdříve třetí den, kdy se na místě přisátí klíštětem objeví červená skvrna s bílým středem. Tento příznak se však nemusí projevit vždy. Statistiky uvádějí, že je to jen do 40 procent případů

Otestujte se!

Dříve, když jsme na sobě nebo na své ratolesti objevili přisáté klíště, zbývalo nám jen doufat, že nebylo infikované. Teď už je ale naštěstí všechno jinak. Na trhu se objevila diagnostická metoda, díky níž si můžete ihned po vyndání klíštěte sami ověřit přítomnost patogenů lymské boreliózy. Jedná se o test, který by především během jarní, letní a podzimní sezóny neměl chybět v žádné domácí lékárničce.

Domácí testy ke zjištění boreliozy

Klíšťová borelióza se přenáší klíšťaty rodu Ixodes ricinus. Samotná nákaza boreliózou u lidí může být diagnostikována pouze lékařem. Ve chvíli, kdy klíště nasaje krev, nelze vyloučit, že není potenciálním šiřitelem nákazy.  Zvláště během prázdnin, kdy máte se svými potomky na programu spoustu aktivit, ale zároveň nechcete nic podcenit, je domácí test velkou pomocí.

Test borelie z krve

Test na boreliozu si můžete udělat i sami doma. Provádí se za pomoci krevního vzorku získaného píchnutím do prstu. Výsledek víte po 10-15 minutách. Poté můžete navštívit lékaře, který doporučí vhodnou léčbu.

Témata článku
Péče o tělo Kůže
Související produktové kategorie
Repelenty Repelentní náramky Testy infekcí
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Úpal a úžeh má většina lidí úzce spojeno s létem, vedry a sluněním, ale ono to tak úplně pravda není. V případě úžehu ano, ten s opalováním a pobytem na slunci souvisí, úpal se sluníčkem však už…

více

Jedná se o onemocnění, projevující se zánětem hrtanu a trpí na něj jak dospělí, tak děti. Laryngitida není většinou nebezpečná, ale přesto se vyplatí vědět, jak se projevuje a jak jí předcházet.

více

Kdo by neznal bazalku. Nádherně voní, a ještě lépe chutná. Věděli jste, že má původ v Indii? Bazalka je velmi oblíbená bylinka už jen proto, že si ji každý může sám vypěstovat. Ať už na zahrádce,…

více

Alergie na pyl je nepříjemná věc. Její příznaky se v jarních a letních měsících týkají v dnešní době každého druhého jedince. Poradíme vám jak ji rozpoznat a účinné se proti ní bránit.

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.