Lékárna.cz

Hlíva jako královna mezi houbami, víte proč tomu tak je?

Houby pomáhají lidem již téměř po 30 tisíc let. Jejich blahodárné účinky znali už staří Římané, kteří je zařazovali do svého jídelníčku a vyráběli z nich léčiva. Povíme vám o jedné z nejznámějších z nich - hlívě ústřičné.

Hlíva jako královna mezi houbami, víte proč tomu tak je?
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Hlíva ústřičná - královna hub

Hlíva ústřičná je přímo královnou hub. Její účinky jsou lékaři i lékárníky považovány za jedny z nejprospěšnějších. Hlíva totož prokazatelně prospívá lidskému organismu. Má nejen výbornou chuť, obsahuje také mnoho látek a vitamínů, které podporují našem zdraví. 

Hlíva ústřičná obsahuje

  • beta 1,3 D glukany,
  • vitamíny,
  • stopové prvky (železo, jód, selen, draslík atd.),
  • mastné kyseliny,
  • proteiny,
  • steroly.

V neposlední řadě je to také vláknina, která z těla odstraňuje usazené škodliviny.

Kde najdete hlívu ústřičnou

Hlíva ústřičná je k dostání téměř v každém zelinářství a supermarketu. A je určitě jen dobře, když ji zařadíte do svého jídelníčku. Prozradíme vám ale, jak dostanete z hlívy ty nejdůležitější látky, které vašemu tělu pomohou.

Sáhněte po doplňcích stravy s hlívou ústřičnou. Jsou v nich perfektně koncentrované a v takovém množství, aby vám to bylo co nejprospěšnější. Díky speciálnímu extrahování těchto látek mají v jedné dávce větší množství než několik kilogramů tepelně upravené nebo sušené hlívy.

Zajímáte se, jak hlívu zařadit do svého jídelníčku? V tom vám určitě pomůže náš další článek o hlívě

Jen dejte pozor, hlíva po tepelné úpravě ve větší míře ztrácí své prospěšné účinky a stává se tak spíše kulinářskou pochoutkou.

Co obsahuje hlíva ústřičná

Co dělá hlívu tak zdraví prospěšnou, jsou látky s názvem beta-glutany. Hlíva má v sobě ale daleko větší koktejl blahodárných látek. Najdeme v ní řadu vitamínů, proteiny, stopové prvky, steroly, vlákninu, anebo třeba chitosan, který přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu

Skvělý parťák hlívy? Rakytník!

O tom, že je hlíva ústřičná přímo nabitá látkami, víme už dávno. Co ale k jejím pozitivním účinkům přidat ještě další? Na scénu přichází rakytník!

Olej z rakytníku řešetlákového, získaný z tmavě oranžových plodů rostliny, obsahuje celý arzenál vitamínů a biologicky aktivních látek. Je výjimečně bohatý na účinné látky, má v sobě velké množství vitamínu A, a to až několikanásobně více než mrkev. Najdeme v něm i vysoký obsah vitamínu E, vitamíny B a K, nenasycené mastné kyseliny, kyselinu listovou i další. 

Podpořte účinky hlívy ústřičné

Rakytníkový olej dokáže ve správném množství podpořit prospěšnost hlívy. Jde o dva velké parťáky a ochránce našeho zdraví. Proto doplňky stravy s hlívou ústřičnou a rakytníkovým olejem jsou velmi oblíbené.

Veškerá zdravotní, výživová či léčebná tvrzení jsou v rámci legislativy EU výrazně omezena. Při tvorbě článků smíme vycházet pouze ze schválených tvrzení, která uvádí platná legislativa.  

Navštivte související produktové kategorie
Hlíva ústřičná Hlíva, houby a betaglukany

Přečtěte si také

Vitamín K se podílí na tvorbě srážecích faktorů a tím má vliv na správné srážení krve. Mimoto pravděpodobně ovlivňuje tvorbu bílkoviny odpovědné za vazbu vápníku v kostech. Vitamín K je vícesložkový,…

více

Fenylketonurie (PKU nemoc) je poměrně vzácná dědičná porucha metabolismu, která vlivem nedostatku jaterního enzymu fenylalaninhydroxylázy způsobuje hromadění aminokyseliny fenylalaninu v krvi a…

více

Přerušovaný půst (IF, tj. intermittent fasting) je přirozený proces střídání období, kdy jíme a kdy (během spánku) lačníme. Běžný vzorec je např. 16/8, (tj. 16 hodin půstu, 8 hodin, kdy můžete jíst)…

více

Také jste se setkali s názvy první, druhá, třetí, čtvrtá, pátá, šestá a sedmá dětská nemoc? Číslování nemocí pochází z doby, když se ještě moc nevědělo, co nemoci způsobuje. Tyto choroby postihují…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.