Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Znáte tajemství dlouhověkosti? My ano!

Znáte tajemství dlouhověkosti? My ano!

Zdraví z přírody Detoxikace Superpotraviny

Zdraví je to nejcennější, co máme, a tak bychom měli myslet na to, jak jej chránit. Přitom chce každý vědět, jak se dožít vysokého věku. Zkusíme vám poradit, jak se dočkat dlouhověkosti.

Znáte tajemství dlouhověkosti? My ano!

Lidské tělo se dokáže s lecčíms vyrovnat. Dokáže bojovat s nemocemi a samo se regeneruje z velké únavy i zranění. Jenže s časem přichází stárnutí a celý proces obnovování buněk se zpomaluje. Obzvlášť, když jsme obklopeni stresovými faktory, nepříznivým životním prostředím a žijeme nezdravě. Při správné životosprávě a s těmi správnými pomocníky se však té stovky můžete dožít i vy.

Jaké je tedy tajemství dlouhověkosti?

Čínští mistři praví, že v těle nepropukne žádná nemoc jedině tehdy, zůstane-li lidské tělo i mysl v rovnováze. Je proto třeba vyvážit působení negativních vlivů. Sami rozhodujeme o tom, zda budeme v psychické i fyzické pohodě a zda se budeme stresovat maličkostmi.

Berte vše s úsměvem

Lidé s pozitivním postojem k životu prý trpí méně chronickými chorobami a jejich kvalita života je značně vyšší. Nezapomeňte si proto v množství práce najít čas na rodinu, přátele a své koníčky. Zkuste si také nedělat hlavu s maličkostmi a brát život s nadhledem. Když se nadměrně stresujeme, vyplavuje se nám do těla cholesterol. Jde o obranu těla, které je připravené na krátkodobý vysoký výkon. Když se to však děje často, ničí stres naše zdraví.

Protahujte tělo i mysl

Je známé, že v zaměstnání sedáváme daleko víc než naši předkové. Je to logické, neboť se mění charakter naší práce. Je ale důležité si uvědomit, jak sedavá práce našemu tělu škodí. Kromě nedostatku pohybu a následné nadváhy nám sezení může zadělat na nepříjemné potíže se zády. A kdo ví, jak se to na nás projeví za 30 let?

Pokud se chcete i ve stovce cítit fit, myslete na své fyzické i psychické zdraví. Pro tělo pravidelně sportujte, pro mysl luštěte hlavolamy, křížovky a čtěte knihy. Nejen, že budete s takovým programem po práci šťastnější, ale poděkuje vám i vaše mysl.

Přemýšlejte o tom, co jíte

Češi mají někdy tak trochu sklony odbývat se v jídle a také na něm šetřit. Zároveň se často přejídají nezdravými a těžkými jídly. Ne náhodou si mezi ostatními zeměmi Evropy držíme smutné prvenství ve výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku. Složení potravy je přitom velmi významným rizikovým faktorem. Jídelníček by měl být pestrý a vyvážený, aby byl cholesterol a hladina cukru v krvi v přiměřené míře. Jezte dostatek ovoce a zeleniny a vyhýbejte se uzeninám a tučnému jídlu.

Dostaňte se do Klubu stoletých

Věděli jste, že jsou lidé, kteří mají na to, jak se dožít vysokého věku, přímo svůj recept? A že mají svůj klub? Klub stoletých je sdružení, které si klade si za cíl pomoci lidem žít zdravěji, dětem lépe růst a seniorům užít si dlouhého a plnohodnotného stáří. Myšlenkou je podpořit širokou veřejnost na cestě k dlouhověkosti. Přitom se Klub stoletých opírá o zkušenosti svých členů a vědomosti dávných čínských mistrů a podporuje užívání nejzdravějšího ovoce na Zemi – GOJI.

Myslíte, že právem patříte do Klubu stoletých? Napište si o členství na e-mailovou adresu klubstoletych@himalyo.cz.

GOJI – elixír mládí a pomocník pro dlouhověkost

Do jisté míry spočívá tajemství dlouhověkosti v genech. I když ale nemáte genetické dispozice k tomu, dočkat se vysokého věku, můžete se obrátit na přírodu. Bylinné produkty, antioxidační přípravky jako zelené čaje nebo jiné superpotraviny dokážou naše tělo zbavit škodlivých látek a dodat mu energii.

Za mocný lék a dar z přírody je považována již od dob starých čínských mistrů rostlina goji neboli kustovnice čínská. Schovává v sobě vysoký obsah antioxidantů, vitamínů a minerálů. I vědci dokázali, že její pravidelná konzumace pomáhá předcházet nemocem i předčasnému stárnutí. Protože obsahuje vysoké množství vitaminu C, má také pozitivní účinky na naši imunitu a urychluje regeneraci buněk v těle.

Jak GOJI pomáhá

A jak goji pomáhá členům Klubu stoletých? Krásně to popisuje paní Eliška, maminka 102leté paní Heleny Jírové:

S mojí 102letou maminkou užíváme HIMALYO GOJI ORIGINAL 100% juice již druhým rokem. Společně se těšíme na každé další ráno, kdy začínáme den panákem šťávy. Nevím sice, jak velký podíl na maminčině vitalitě goji má, ale s jistotou vím, že je maminka v pohodě, těší se dobré kondici a je spokojená. Vše samozřejmě přiměřeně věku.

Mám velkou radost, když na kontrole u lékaře sklízí často obdiv zdravotníků, ať už se to týká maminčiny vizáže nebo celkového stavu. Stáří přináší samozřejmě i neblahé dny, ale snášíme je s dobrými pocity. Věříme, že vše i díky blahodárnému džusu z goji.

Čechům se průměrná doba života prodlužuje!

A jak jsme na tom se statistikami? V Česku jsou ženy stále průměrně starší než muži. Průměrný věk žen byl na konci loňského roku 43, zatímco muži jsou v průměru staří 40 let a 7 měsíců. Někteří experti dokonce hovoří o tom, že se prodlužuje náš střední věk a odsunuje se nám stáří do vyšších let. Způsobuje to změna životního stylu k lepšímu, rozvoj moderní medicíny a péče o zdraví. Zkusme této pozitivní zprávě jít naproti a zdravý životní styl ještě podpořit!

Přírodní BIO bohatství

Při pěstování a zpracování goji pro Himalyo se nepoužívají chemická hnojiva, pesticidy ani postřiky. Sušené plody jsou měkké, velké a především nesířené. Goji Juice od Himalyo je čistá, za studena lisovaná šťáva, která dodá tělu potřebné látky v té nejvyšší jakosti. Neobsahuje konzervanty, umělá barviva, sladidla ani syntetické chuťové přísady. Skleněná lahev navíc dokáže oproti plastovým lahvím uchovat cennost šťávy v originální podobě po celou dobu její konzumace. Šťávy a sušené plody jsou tedy pro organismus čistě přírodním bohatstvím, navíc s certifikátem bio kvality.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám