Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Jak na zánět dásní

Jak na zánět dásní

Zdraví z přírody Zuby

Víme, jak ulevit od bolesti a krvácení dásní vhodnými přípravky i pomocí bylinek.

Jak na zánět dásní

Bylinkoví pomocníci

Na zánět dásní jsou vhodné produkty Herbadent, které najdete v podobě ústní vody, gelu nebo masážního roztok na dásně. Jsou vyráběny ve dvou řadách buď pouze na bylinné bázi, nebo navíc s obsahem chlorhexidinu, který má silnější antibakteriální a protizánětlivý účinek. Použít můžete i šalvějovou ústní vodu Biomedica Thymox. Šalvěj působí antisepticky, má stahující účinek. Přípravek navíc obsahuje čajovníkovou silici, která má široké antibakteriální, antivirotické a protizánětlivé účinky. (PharmDr. Kamila Horníčková)

Au, bolí mě dásně!

V akutní fázi vyhledejte stomatologa nebo dentálního hygienistu, který vás dostane z nejhoršího. Odstraní zubní kámen a plak a poradí vám s technikou čištění, která je, stejně jako výběr vhodných prostředků, velmi důležitá! 

Náš tip

Zánět dásní může být způsoben nedostatečnou zubní hygienou, případně špatnou technikou čištění zubů či nevhodnými pomůckami - příliš "tvrdými" zubními kartáčky nebo nevhodnými ústními vodami. Změňte své návyky a vaše dásně vám poděkují!

Co můžete udělat sami

Pokud vás trápí krvácení dásní a otoky, případně pociťujete bolest při kousání, doporučujeme vám začít používat tyto prostředky:

  • Měkký zubní kartáček - zvolit můžete např. ultra měkké kartáčky Curaprox 5460, které mají velmi jemné štětiny a ošetří vaše dásně s maximální péčí. 
  • Zklidňující zubní pasta - volte ty, které jsou přímo určeny pro citlivé dásně, které jsou citlivé a trpí na záněty.  Mezi favority patří u většiny pacientů zubní pasta Meridol.
  • Mezizubní kartáčky a dentální nitě - naučte se pečovat i o svůj mezizubní prostor! Štětinami kartáčku se do něj totiž nedostanete. Se správnou velikostí vám poradí váš zubař nebo zubní hygienistka. Případně můžete začít s těmi nejtenčími s průměrem 0,4 mm a časem velikost přizpůsobte velikosti mezer mezi svými zuby. 
  • Ústní voda na citlivé a zánětlivé dásně - je vhodným doplňkem pro péči o zuby a dásně. Snižuje množení bakterií a vzniku zubního plaku. 

Pomoc z přírody

Jestli dáváte přednost bylinkám a přírodním produktům, máme pro vás pár tipů: 

  • Bylinné gely Herbadent - můžete si vybrat buď mezi gelem s pouze bylinnou bází, nebo ten, který navíc obsahuje chlorhexidin - jeho antibakteriální a protizánětlivé účinky jsou pak silnější.
  • Šalvějová ústní voda Thymox - šalvěj působí antisepticky, má stahující účinek. Přípravek Thymox navíc obsahuje čajovníkovou silici, která má široké antibakteriální, antivirotické a protizánětlivé účinky.
  • Ústní voda Corsodyl - po výplachu trvá účinek 12 hodin, je vhodné tedy vypláchnout si ústa ráno a večer. Délka používání je 2 týdny. Přípravek je vhodný při zánětech dásní, zvýšené kazivosti zubů, při implantátech, můstcích, rovnátkách nebo po stomatologických ošetřeních. 

Babské rady

Pro  nejrychlejší pomoc nebo při mírném zánětu dásní můžete vyzkoušet ten nejjednodušší recept - odvar ze šalvěje, heřmánku, řapíku či hřebíčku. Odvarem pak proplachujte ústa několikrát denně.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka