Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Anona Graviola - peruánský strom

Anona Graviola - peruánský strom

Imunita Zdraví z přírody Srdce a cévy

Anona graviola není žádné zaklínadlo jako z Harryho Pottera. Je to tropický jihoamerický strom, u nás zmámý jako Lahevník ostnitý. Deštné pralesy v této oblasti nám nabízejí ještě mnoho neobjeveného nebo dávno zapomenutého a Anona graviola patří mezi ně.

Anona Graviola - peruánský strom

Prozatím si graviolu můžeme koupit pouze ve formě doplňku stravy. Pokud tedy nevyrazíte do Jižní Ameriky, abyste ochutnali čerstvé plody.

Co všechno graviola umí? 

Anona graviola je oblíbená v tradičním léčitelství. Respekt a popularitu si získala díky svému složení, kterým se dnešní věda snaží vysvětlit její jedinečné účinky. Každá část stromu Anona graviola je něčím prospěšná. Od kořene až po plody. Staří Peruánci moc dobře věděli, proč ho využívat v léčitelství. 

Graviola je vysoce nutričně hodnotná, díky tomu je vhodným každodenním doplňkem zdravého jídelníčku. Indiáni, kteří ji konzumovali, mohli podnikat výpravy do pralesa i na několik dní a cítili se stále zasyceni.

Graviola obsahuje množství vitaminů, minerálů a dalších přírodních látek. Tělo tyto látky přijímá v přirozené podobě, které mohou být tak tělu prospěšné. Staré indiánské kmeny dokázaly ve svůj prospěch zpracovat téměř celou rostlinu. Od kůry stromu, přes listy, až po velice chutné plody,  které obsahují vitamín C.

Listy obsahují cenné antioxidanty a využívají se ve formě odvaru. 

Jak připravit nálev z gravioly 

Zhruba 2 polévkové lžíce sušených listů vařte v 1 litru vody zhruba 20 minut. Aby se odvar zredukoval, nepřikrývejte konvici pokličkou. Potom slijte. Doporučujeme dochutit medem a pít maximálně 3× denně šálek. 

Pokud chcete vyzkoušet tajemství peruánské gravioly, můžete ji u nás zakoupit ve formě štávy nebo kapslí

Anona graviola v některých formách není určena pro děti, tehotné a kojící ženy. Rovněž nepřekračujte doporučené dávkování.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka