Lékárna.cz
Hledat

Anona Graviola - peruánský strom

Anona Graviola - peruánský strom
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Annona muricata neboli graviola není žádné zaklínadlo jako z Harryho Pottera. Je to tropický jihoamerický strom, u nás zmámý jako Lahevník ostnitý. Deštné pralesy v této oblasti nám nabízejí ještě mnoho neobjeveného nebo dávno zapomenutého a Anona graviola patří mezi ně.

Annona muricata, graviola neboli Láhevník ostnitý je oblíbená v tradičním léčitelství. Respekt a popularitu si získala díky svému složení, kterým se dnešní věda snaží vysvětlit její jedinečné účinky. Každá část stromu Annona muricata je něčím prospěšná. Od kořene až po plody. Staří Peruánci moc dobře věděli, proč ho využívat v léčitelství. 

Obsahové látky v graviole

Graviola je vysoce nutričně hodnotná, díky tomu je vhodným každodenním doplňkem zdravého jídelníčku. Indiáni, kteří ji konzumovali, mohli podnikat výpravy do pralesa i na několik dní a cítili se stále zasyceni.

Graviola obsahuje množství vitaminů, minerálů a dalších přírodních látek. Tělo tyto látky přijímá v přirozené podobě, které mohou být tak tělu prospěšné. Staré indiánské kmeny dokázaly ve svůj prospěch zpracovat téměř celou rostlinu. Od kůry stromu, přes listy, až po velice chutné plody,  které obsahují vitamín C.

Listy obsahují cenné antioxidanty a využívají se ve formě odvaru. 

Jak graviolu užívat

Graviola je u nás dostupná převážně ve formě doplňků stravy.Pokud chcete vyzkoušet tajemství peruánské gravioly, můžete ji u nás zakoupit ve formě štávy nebo kapslí. Pokud seženeme sušené listy jejích příprava je následující:  Přibližně 2 polévkové lžíce sušených listů vařte v 1 litru vody zhruba 20 minut. Aby se odvar zredukoval, nepřikrývejte konvici pokličkou. Potom slijte. Doporučujeme dochutit medem a pít maximálně 3× denně šálek. 

Kdo by si měl dát pozor na graviolu

Graviola v některých formách není určena pro děti, tehotné a kojící ženy. Rovněž nepřekračujte doporučené dávkování. O užívání se vždy poraďte se svým lékařem.

Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Rýma je akutní, infekční a většinou je způsobená viry. Spolu s kašlem jde o nejčastější onemocnění dětí a dospělých. Povíme vám, jak se s ní popasovat, aby vás dlouho netrápila.

více

Dozvíte se, jak chrapot vzniká a co na něj platí, abyste se dostali brzo do formy a začali znovu mluvit.

více

Poradíme, jak správně změřit teplotu u dětí, jak srazit vysokou horečku a kdy už je na čase vyhledat lékaře nebo volat záchranku.

více

Prozradíme vám, čím vším je hlíva ústřičná prospěšná pro náš organismus a také vám poradíme, jak ji užívat, aby našemu tělu prospěla.

více
Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.