Úvodní strana Výživa a hubnutí Sportovní výživa Sacharidy, gainery Čisté sacharidy

Čisté sacharidy

Sacharidy obecně jsou jedny ze základních přírodních látek všech živých organismů, které slouží jako zdroj energie, zásobní látky, stavební materiál a jsou součástí dalších složitějších látek. Ve sportovní výživě jsou významným a zároveň nejrychlejším zdrojem energie pro fyzickou aktivitu čisté sacharidy. Jejich výhodou je, že se ihned po konzumaci ukládají ve svalech, které mohou tuto energii ihned využít.

Zvolené filtraci neodpovídá žádné zboží

Zrušit filtr

Čisté sacharidy - detailní popis

Využití čistých sacharidů

Pro kvalitní sportovní výkon je velmi důležité správné načasování příjmu čistých sacharidů. Běžně svaly čerpají energii ze svalového a jaterního glykogenu, jehož zásoby jsou však omezené. V momentě, kdy je glykogen vyčerpán, přichází únava svalů. V případě, že tělo dostane před fyzickým výkonem dostatečné množství energie ve formě čistých sacharidů např. čistý sacharidový nápoj nebo whey gainer bez laktózy, tělo je schopno podat vyšší výkon, únava se dostaví mnohem později a svaly jsou chráněny před poškozením.

Čisté sacharidy ve sportu

To jsou hlavní důvody, proč se staly čisté sacharidy tak oblíbené mezi vrcholovými sportovci – umožňují absolvovat intenzivnější trénink a podávat lepší výkony. Oblíbenost však roste i mezi běžnou veřejností.

Na Lékarně.cz je najdete široký výběr produktů s obsahem sacharidů i whey gainery, pro vrcholové i rekreační sportovce. Stačí si jen vybrat.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka