Úvodní strana Domácnost a zvířata Chovatelské potřeby Psi Cestovní potřeby Bezpečnostní pásy

Bezpečnostní pásy

Nenechávejte svého pejska doma a užijte si výlet všichni pěkně pohromadě. Cestování se psy už není nic složitého. Stačí, abyste byli na takovou cestu vhodně vybaveni. Nejdůležitější při cestě s pejskem je, aby měl bezpečnostní pás (případně postroj) do auta. Platí pro něj vlastně stejná pravidla jako pro člověka: psa v autě musíte zajistit tak, aby se při jízdě volně nepohyboval po autě a aby byl v případě autonehody alespoň minimálně chráněný.

Bezpečnostní pásy - detailní popis

Bezpečnostní pásy do auta využijete nejen k zafixování psa při jízdě, ale slouží také jako postroje do běžeckých pásů. Cestovní pás samozřejmě vybírejte podle velikosti psa, aby mu dobře seděl a plnil tak svůj účel: velikosti se označují běžným rozpětím velikostí XS–XL nebo v centimetrech.

Aby váš pes zvládl cestu co nejlépe

Jsou psi, kteří cestování milují. I pro ně je však delší cesta autem velmi náročná. Proto pravidelně zastavujte po dvou hodinách a udělejte si pauzu. I pejsek se potřebuje protáhnout. Postroj do auta v tomto případě skvěle poslouží i pro upnutí do vodítka. Při cestování s pejskem v autě pamatujte na tyto základní věci:

  • pes nesmí cestovat na přední sedačce,
  • nejlepší místo v autě pro něj představuje zavazadlový prostor oddělený mříží,
  • pokud pes cestuje na zadní sedačce, musí mít vždy bezpečnostní pás, nikdy ho nepřivazujte za obojek.

Přejeme vám pohodlné cestování s vaším pejskem!

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka