Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické potřeby » Zdravotnický materiál » Přípravky pro dezinfekci a sterilizaci

AQUASTERIL DAY Dezinfekce vody přípravek 5x2l

Kód výrobku: 114503
Soupravy AQUASTERIL se používají pro desinfekci a úpravu pitné vody ve všech případech, kdy si nemůžete být jisti její kvalitou.

Více informací

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty
Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt opět skladem

 
Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - AQUASTERIL DAY Dezinfekce vody přípravek 5x2l

Soupravy AQUASTERIL se používají pro desinfekci a úpravu pitné vody ve všech případech, kdy si nemůžete být jisti její kvalitou.

Informace o produktu

Výrobce: AQUA PLUS S.R.O.
Značka: AQUASTERIL
Kód výrobku: 114503
Kód EAN: 8594028220011
Držitel rozhodnutí: AQUA PLUS S.R.O.

Užití
1. Princip dezinfekce vody metodou AQUASTERIL je založen na kombinaci účinku aktivního chloru aplikovaného ve vysokých dávkách (cca 40 - 50 mg/l) a následné dechloraci při použití vitamínového preparátu.

2. Dezinfekce vody metodou AQUASTERIL zajišťuje vždy 100% likvidaci bakterií, vírů i parazitů obsažených ve vstupní vodě bez ohledu na podmínky dezinfekce (kvalita a parametry upravované vody) ana stavu nádoby, ve které dezinfekce probíhá (stěny nádoby jsou opakovaně sterilízovány během procesu úpravy vody). Přidáním dechloračniho činidla je nespotřebovaný chlor konvertován na neškodné chloridy (podobnéjako kuchyňská sůl).

3. Ve finální vodě nejsou ani stopy chloru a výsledná voda nevykazuje žádnou nepříjemnou vůni, nebo pach způsobené procesem úpravy. Navíc, přítomnost vitamínového preparátu lze považovat ze zdravotního hlediska za pozitivní.

4. Velmi důležitá výhoda používání metody dezinfekce vody AQUASTERIL, na rozdíl od podobných postupů chemické dezinfekce, je její jednoduchost a aplikovatelnost v rozvojových zemích negramotnými a nekvalifikovanými lidmi. Každá souprava AQUASTERIL je opatřena mimo psaného návodu k použití v řadě světových jazyků též obrázkovými pokyny, které Činí použití souprav jednoduše srozumitelné.

5. Doba životnosti souprav AQUASTERIL je nejméně pět let i při extrémních klimatických podmínkách.

6. K zabezpečení Širokého použití souprav AQUASTERIL pro různě veliké skupiny uživatelů, jsou soupravy vyráběny v několika verzích, podle základního objemu upravované vody.

Dávkování
Soupravou lze připravit maximálně 5 x2, tj. 10 litrů vody.

Příznaky
Voda upravená soupravami AQUASTERIL je vhodná:
pro pití a vařeni, přípravu nápojů, mytí potravin, osobní hygienu, omývání ran a další podobná použití.
Při turistice, kempování. výpravách a pobytech na místech bez zdrojů vody známé nebo hygienicky bezpečné kvality.
K likvidaci bakterií, virů a parazitů ve vodě, dlouhodobé konzervaci vody, dezinfekcivydy špatné nebo neznémé kvality; k náhradě převařováni vody; k zamezeni střevních potíží způsobených použitím závadné vody.

Fakta
Složeni souprav:
Soupravy AQUASTERIL sestávají ze dvou činidel obsahujících dezinfekční Činidlo A a dechlorační činidlo B. Soupravy se liší balením chemických činidel, které předurčují maximální objemy vody, schopné soupravou najednou účinně upravit.

Použití souprav:
Soupravy AQUASTERIL se používají k dezinfekci vody. Pň přípravě mikrobiálně nezávadné vody těmito soupravami jsou likvidovány ve vodě přítomné mikroorganizmy, včetně choroboplodných bakterií, virů a parazitů. Soupravy AQUASTERIL jsou určeny pro nouzovou přípravu mikrobiálně nezávadné vody v pnřípadech, kdy není k dispozici jiný zdroj vody bezpečné kvality.

Úprava vody systémem AQUASTERIL nemění chemické a vjemové vlastnosti vody a je proto výhodné vybrat k úpravě vizuálně co nejčistší vody z dostupných zdrojů. Voda upravená systémem AQUASTERIL je mikrobiálně nezávadná a lze ji používat pro užitkové účely, nebo k pití,v závislosti navjemových a chemických vlastnostech vstupní vody. Pokud je k upravované vodě přidáno pouze činidlo A, pak je voda chráněna před sekundární mikrobiální kontaminací. V případě, že je takto opatřená voda uzavřenáv nádobě, je možněji uchovávat po dobu cca6 měsíců bez nebezpečí zkažení vody.

Po aplikaci činidla B je již voda připravená k použití a je nutno ji chránit před následnou bakteriální kontaminacív uzavřené nádobě a spotřebovat ji do2 dnů. Soupravy AQUASTERIL lze využívat pro přípravu mikrobiálně nezávadné vody při turistice, výpravách a pobytu v místech bez zdroje mikrobiálně nezávadné vody v oblastech různých klimatických pásem.

Skladování:
Chemické činidlo B je nutno chránit před dlouhodobými účinky přímého světla.

Bezpečnostní opatření:
Při práci se soupravami AQUASTERIL je nutné chránit oči a sliznice před potřísněnim činidlem A; V případě zasaženi oplachujte postižená mista větším množstvím vody nebo zředěným roztokem činidla Bav případě potřeby vyhledejte lékařskou pomoc.

Poznámka
Systém úpravy vody AQUASTERIL je schválený rozhodnutím Hlavního hygienika České republiky HEM-3244-24.5.01/14301

Recenze

Recenze produktu AQUASTERIL DAY Dezinfekce vody přípravek 5x2l

Diskuze

Diskuze k produktu AQUASTERIL DAY Dezinfekce vody přípravek 5x2l

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám