Oblíbené položky

Úvodní strana » Značky » A » ANALERGIN

ANALERGIN

Produktové řady: Alergie , Cestovní lékárnička
  • ANALERGIN 10 mg x 10 tablet Registrovaný léčivý přípravek

    skladem 3 - 5 ks

    AnalerginPotahované tablety Cetirizini dihydrochloridum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje. Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však přípravek Analergin musíte užívat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl. Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu. Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu. Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 3 dnů, musíte se poradit s lékařem. Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. V příbalové informaci naleznete 1. Co je přípravek Analergin a k čemu se používá2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Analergin užívat3. Jak se přípravek Analergin užívá4. Možné nežádoucí účinky5. Jak přípravek Analergin uchovávat6. Další informace 1. CO JE PŘÍPRAVEK ANALERGIN A K ČEMU SE POUŽÍVÁ Léčivou látkou přípravku Analergin je cetirizin-dihydrochlorid. Analergin je přípravek proti alergiím. Přípravek se u dospělých a dětí od 6 let věku používá ke zmírnění nosních a očních příznaků sezónní a celoroční alergické rýmy, zmírnění příznaků chronické kopřivky nejasného původu (chronické idiopatické urtikarie). 2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PŘÍPRAVEK ANALERGIN UŽÍVAT Neužívejte přípravek Analergin, pokud jste alergický/á (přecitlivělý/á) na cetirizin, na kteroukoli pomocnou látku (další složku) přípravku Analergin, na hydroxyzin nebo na látky odvozené od piperazinu (blízce příbuzné léčivé látky jiných přípravků); trpíte těžkou poruchou funkce ledvin (těžkým selháním ledvin s hodnotou clearance kreatininu nižší než 10 ml/min.); jestliže máte dědičnou poruchu nesnášenlivosti galaktózy, vrozený nedostatek laktázy nebo poruchu vstřebávání glukózy a galaktózy. Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Analergin je zapotřebíJestliže máte poruchu funkce ledvin, prosím, poraďte se s lékařem. V případě potřeby budete užívat sníženou dávku přípravku. Novou dávku určí lékař. Když máte epilepsii nebo je u Vás vyšší riziko vzniku křečí, měli byste se před zahájením léčby poradit se svým lékařem. Mezi alkoholem (při hladině 0,5 promile v krvi, což odpovídá jedné skleničce vína) a cetirizinem užívaným v běžných dávkách nebyly pozorovány žádné klinicky významné interakce. Přesto se ale stejně jako u všech ostatních antihistaminik doporučuje vyloučit současné požívání alkoholu. Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravkyProsím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo které jste užíval/a v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu. Vzhledem k charakteru cetirizinu není vzájemné působení s jinými léčivy pravděpodobné. Užívání přípravku Analergin s jídlem a pitímJídlo neovlivňuje výrazně vstřebávání cetirizinu. Těhotenství a kojeníPoraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. Stejně jako u jiných léků nemá být přípravek Analergin podáván těhotným ženám. Přestože náhodné užití léku by nemělo vyvolat žádné škodlivé účinky na plod, v jeho dalším užívání nepokračujte. Neužívejte Analergin během kojení, protože se cetirizin vylučuje do mateřského mléka. Řízení dopravních prostředků a obsluha strojůKlinické studie neprokázaly zhoršení pozornosti, bdělosti a schopnosti řídit motorové vozidlo po užívání přípravku v doporučených dávkách. Jestliže se chystáte řídit motorové vozidlo, provozovat potenciálně nebezpečné činnosti nebo obsluhovat stroje, nepřekračujte doporučenou dávku tohoto přípravku. Sledujte pozorně svoji reakci na lék. Pokud jste citlivý pacient, můžete při současném užívání alkoholu nebo jiných léků tlumících centrální nervový systém pozorovat výraznější snížení pozornosti a schopnosti reakce. Důležité informace o některých složkách přípravku AnalerginPřípravek obsahuje laktózu. Pokud trpíte nesnášenlivostí některého z cukrů, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete tento přípravek užívat. 3. JAK SE PŘÍPRAVEK ANALERGIN UŽÍVÁ Jak a kdy budete užívat přípravek AnalerginNíže uvedené pokyny platí pouze v případě, že jste od svého lékaře nedostal o užívání přípravku Analergin pokyny odlišné. V takovém případě užívejte Analergin přesně podle pokynů lékaře. Pokud nebudete pro Vás platné pokyny dodržovat, účinek přípravku Analergin může být pouze částečný. Tablety je třeba spolknout a zapít sklenicí vody. Obvyklá dávka přípravku Analergin je pro dospělé a děti starší 12 let - 10 mg (1 tableta) jednou denně pro děti ve věku od 6 do 12 let - 5 mg (1/2 tablety) dvakrát denně Pacienti se střední až těžkou poruchou funkce ledvinPacientům se střední až těžkou poruchou funkce ledvin se doporučuje užívat 5 mg jednou denně. Pokud vnímáte účinek přípravku Analergin jako příliš slabý nebo příliš silný, prosím, poraďte se se svým lékařem. Délka léčbyDélku léčby stanoví Váš lékař – bude záviset na typu, průběhu a délce trvání potíží. Jestliže jste užil/a více tablet přípravku Analergin, než jste měl/aPokud se domníváte, že jste užil/a vyšší dávku léku Analergin, než jste měl/a, informujte, prosím, svého lékaře, který rozhodne v případě potřeby o dalších opatřeních. V případě předávkování se níže uvedené nežádoucí účinky mohou vyskytnout se zvýšenou intenzitou. Byly hlášeny následující nežádoucí účinky: zmatenost, průjem, závratě, únava, bolest hlavy, malátnost, rozšíření zornic, svědění, nervozita, sedace/útlum, ospalost, otupění, abnormálně zrychlený tep, třes a zadržování moči. Jestliže jste zapomněl/a užít přípravek AnalerginNezdvojujte následující dávku, abyste nahradil/a vynechanou tabletu. Jestliže jste přestal/a užívat přípravek AnalerginMáte-li jakékoliv další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka. 4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY Podobně jako všechny léky může mít i přípravek Analergin nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Následující nežádoucí účinky byly hlášeny po uvedení přípravku na trh. Četnost výskytu těchto nežádoucích účinků je určena takto nežádoucí účinky časté (u 1 pacienta ze 100 až u 1 z 10), méně časté (u 1 pacienta z 1000 až u 1 ze 100), vzácné (u 1 pacienta z 10 000 až u 1 z 1000) nebo velmi vzácné (u méně než 1 pacienta z 10 000), není známo (z dostupných údajů nelze zjistit). Poruchy krve a lymfatického systému - velmi vzácné - nedostatek krevních destiček (trombocytopenie) Tělo jako celek - časté - únava Srdeční poruchy - vzácné - zrychlená srdeční činnost (tachykardie) Oční poruchy - velmi vzácné - porucha zaostřování (akomodace), neostré/rozmazané vidění, mimovolní pohyby oční bulvy Poruchy trávicího traktu - časté - sucho v ústech, nevolnost, průjem; méně časté - průjem, bolesti břicha Celkové poruchy a reakce v místě aplikace - méně časté - nadměrná únava (astenie), malátnost; vzácné - edém (otok) Poruchy imunitního systému - vzácné - alergická reakce hypersenzitivita (reakce přecitlivělosti); velmi vzácné - těžká alergická reakce – anafylaktický šok Poruchy jater a žlučových cest - vzácné - abnormální funkce jater (zvýšené hodnoty jaterních enzymů, bilirubinu) Vyšetření - vzácné-  zvýšení hmotnosti Poruchy nervového systému - časté - závratě, bolesti hlavy; méně časté - zvláštní pocity na kůži (parestézie), vzácné - křeče, pohybové poruchy; velmi vzácné - náhlé mdloby (synkopa), třes, poruchy chuti, dyskineze (porucha motoriky, pohybových schopností), dystonie (zvýšené nebo snížené svalové napětí); není známo - amnézie (ztráta paměti), zhoršení paměti Psychiatrické poruchy - časté - ospalost; méně časté - rozrušení (agitovanost); vzácné - agresivita, zmatenost, deprese, halucinace, nespavost; velmi vzácné - tiky Poruchy ledvin a močových cest - velmi vzácné - potíže s močením, enuréza (pomočování) Poruchy dýchací soustavy - časté - zánět hltanu, rýma Poruchy kůže a podkožní tkáně - méně časté - svědění, vyrážka; vzácné - kopřivka; velmi vzácné - angioneurotický edém (otok), lokalizované kožní erupce (výsevy) Pokud se u vás objeví některý z výše uvedených nežádoucích účinků, sdělte to, prosím, svému lékaři. Při prvních příznacích reakce z přecitlivělosti přestaňte přípravek užívat a poraďte se s lékařem. Lékař zhodnotí závažnost stavu a rozhodne o případných dalších opatřeních. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému ošetřujícímu lékaři nebo lékárníkovi. 5. JAK PŘÍPRAVEK ANALERGIN UCHOVÁVAT Uchovávejte při teplotě do 25°C. Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vzdušnou vlhkostí. Ukládejte mimo dosah a dohled dětí. Přípravek Analergin se nesmí užívat po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. 6. DALŠÍ INFORMACE Co přípravek Analergin obsahujeLéčivou látkou je cetirizin-dihydrochlorid. Jedna potahovaná tableta obsahuje 10 mg cetirizin-dihydrochloridu. Pomocnými látkami jsou monohydrát laktózy, magnesium-stearát, mikrokrystalická celulosa, koloidní bezvodý oxid křemičitý, bílá potahová látka OPADRY obsahující hypromelózu, oxid titaničitý, makrogol 4000. Jak přípravek Analergin vypadá a co obsahuje toto baleníBílé až téměř bílé bikonvexní kulaté potahované tablety na jedné straně s půlicí rýhou. Balení 7 x 10 mg, 10 x 10 mg, 30 x 10 mg, 50 x 10 mg, 90 x 10 mg. Na trhu nemusí být všechny velikosti balení. Držitel rozhodnutí o registraciTeva Pharmaceuticals CR, s.r.o., Radlická 3185/1c, 150 00 Praha 5, Česká republika Výrobce přípravkuMerckle GmbH, Ludwig-Merckle-Str. 3, 89143 Blaubeuren, Německo Datum poslední revize textu 2. 10. 2013 sp.zn. sukls153885/2013

    69 Kč -17% 83 Kč

  • ANALERGIN 10 mg x 30 tablet Registrovaný léčivý přípravek

    skladem do 24 hodin

    Příbalová informace AnalerginPotahované tablety Cetirizini dihydrochloridum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje. Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však přípravek Analergin musíte užívat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl. Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu. Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu. Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 3 dnů, musíte se poradit s lékařem. Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. V příbalové informaci naleznete 1. Co je přípravek Analergin a k čemu se používá2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Analergin užívat3. Jak se přípravek Analergin užívá4. Možné nežádoucí účinky5. Jak přípravek Analergin uchovávat6. Další informace 1. CO JE PŘÍPRAVEK ANALERGIN A K ČEMU SE POUŽÍVÁ Léčivou látkou přípravku Analergin je cetirizin-dihydrochlorid. Analergin je přípravek proti alergiím. Přípravek se u dospělých a dětí od 6 let věku používá ke zmírnění nosních a očních příznaků sezónní a celoroční alergické rýmy, zmírnění příznaků chronické kopřivky nejasného původu (chronické idiopatické urtikarie). 2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PŘÍPRAVEK ANALERGIN UŽÍVAT Neužívejte přípravek Analergin, pokud jste alergický/á (přecitlivělý/á) na cetirizin, na kteroukoli pomocnou látku (další složku) přípravku Analergin, na hydroxyzin nebo na látky odvozené od piperazinu (blízce příbuzné léčivé látky jiných přípravků); trpíte těžkou poruchou funkce ledvin (těžkým selháním ledvin s hodnotou clearance kreatininu nižší než 10 ml/min.); jestliže máte dědičnou poruchu nesnášenlivosti galaktózy, vrozený nedostatek laktázy nebo poruchu vstřebávání glukózy a galaktózy. Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Analergin je zapotřebíJestliže máte poruchu funkce ledvin, prosím, poraďte se s lékařem. V případě potřeby budete užívat sníženou dávku přípravku. Novou dávku určí lékař. Když máte epilepsii nebo je u Vás vyšší riziko vzniku křečí, měli byste se před zahájením léčby poradit se svým lékařem. Mezi alkoholem (při hladině 0,5 promile v krvi, což odpovídá jedné skleničce vína) a cetirizinem užívaným v běžných dávkách nebyly pozorovány žádné klinicky významné interakce. Přesto se ale stejně jako u všech ostatních antihistaminik doporučuje vyloučit současné požívání alkoholu. Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravkyProsím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo které jste užíval/a v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu. Vzhledem k charakteru cetirizinu není vzájemné působení s jinými léčivy pravděpodobné. Užívání přípravku Analergin s jídlem a pitímJídlo neovlivňuje výrazně vstřebávání cetirizinu. Těhotenství a kojeníPoraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. Stejně jako u jiných léků nemá být přípravek Analergin podáván těhotným ženám. Přestože náhodné užití léku by nemělo vyvolat žádné škodlivé účinky na plod, v jeho dalším užívání nepokračujte. Neužívejte Analergin během kojení, protože se cetirizin vylučuje do mateřského mléka. Řízení dopravních prostředků a obsluha strojůKlinické studie neprokázaly zhoršení pozornosti, bdělosti a schopnosti řídit motorové vozidlo po užívání přípravku v doporučených dávkách. Jestliže se chystáte řídit motorové vozidlo, provozovat potenciálně nebezpečné činnosti nebo obsluhovat stroje, nepřekračujte doporučenou dávku tohoto přípravku. Sledujte pozorně svoji reakci na lék. Pokud jste citlivý pacient, můžete při současném užívání alkoholu nebo jiných léků tlumících centrální nervový systém pozorovat výraznější snížení pozornosti a schopnosti reakce. Důležité informace o některých složkách přípravku AnalerginPřípravek obsahuje laktózu. Pokud trpíte nesnášenlivostí některého z cukrů, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete tento přípravek užívat. 3. JAK SE PŘÍPRAVEK ANALERGIN UŽÍVÁ Jak a kdy budete užívat přípravek AnalerginNíže uvedené pokyny platí pouze v případě, že jste od svého lékaře nedostal o užívání přípravku Analergin pokyny odlišné. V takovém případě užívejte Analergin přesně podle pokynů lékaře. Pokud nebudete pro Vás platné pokyny dodržovat, účinek přípravku Analergin může být pouze částečný. Tablety je třeba spolknout a zapít sklenicí vody. Obvyklá dávka přípravku Analergin je pro dospělé a děti starší 12 let - 10 mg (1 tableta) jednou denně pro děti ve věku od 6 do 12 let - 5 mg (1/2 tablety) dvakrát denně Pacienti se střední až těžkou poruchou funkce ledvinPacientům se střední až těžkou poruchou funkce ledvin se doporučuje užívat 5 mg jednou denně. Pokud vnímáte účinek přípravku Analergin jako příliš slabý nebo příliš silný, prosím, poraďte se se svým lékařem. Délka léčbyDélku léčby stanoví Váš lékař – bude záviset na typu, průběhu a délce trvání potíží. Jestliže jste užil/a více tablet přípravku Analergin, než jste měl/aPokud se domníváte, že jste užil/a vyšší dávku léku Analergin, než jste měl/a, informujte, prosím, svého lékaře, který rozhodne v případě potřeby o dalších opatřeních. V případě předávkování se níže uvedené nežádoucí účinky mohou vyskytnout se zvýšenou intenzitou. Byly hlášeny následující nežádoucí účinky: zmatenost, průjem, závratě, únava, bolest hlavy, malátnost, rozšíření zornic, svědění, nervozita, sedace/útlum, ospalost, otupění, abnormálně zrychlený tep, třes a zadržování moči. Jestliže jste zapomněl/a užít přípravek AnalerginNezdvojujte následující dávku, abyste nahradil/a vynechanou tabletu. Jestliže jste přestal/a užívat přípravek AnalerginMáte-li jakékoliv další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka. 4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY Podobně jako všechny léky může mít i přípravek Analergin nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Následující nežádoucí účinky byly hlášeny po uvedení přípravku na trh. Četnost výskytu těchto nežádoucích účinků je určena takto nežádoucí účinky časté (u 1 pacienta ze 100 až u 1 z 10), méně časté (u 1 pacienta z 1000 až u 1 ze 100), vzácné (u 1 pacienta z 10 000 až u 1 z 1000) nebo velmi vzácné (u méně než 1 pacienta z 10 000), není známo (z dostupných údajů nelze zjistit). Poruchy krve a lymfatického systému - velmi vzácné - nedostatek krevních destiček (trombocytopenie) Tělo jako celek - časté - únava Srdeční poruchy - vzácné - zrychlená srdeční činnost (tachykardie) Oční poruchy - velmi vzácné - porucha zaostřování (akomodace), neostré/rozmazané vidění, mimovolní pohyby oční bulvy Poruchy trávicího traktu - časté - sucho v ústech, nevolnost, průjem; méně časté - průjem, bolesti břicha Celkové poruchy a reakce v místě aplikace - méně časté - nadměrná únava (astenie), malátnost; vzácné - edém (otok) Poruchy imunitního systému - vzácné - alergická reakce hypersenzitivita (reakce přecitlivělosti); velmi vzácné - těžká alergická reakce – anafylaktický šok Poruchy jater a žlučových cest - vzácné - abnormální funkce jater (zvýšené hodnoty jaterních enzymů, bilirubinu) Vyšetření - vzácné- zvýšení hmotnosti Poruchy nervového systému - časté - závratě, bolesti hlavy; méně časté - zvláštní pocity na kůži (parestézie), vzácné - křeče, pohybové poruchy; velmi vzácné - náhlé mdloby (synkopa), třes, poruchy chuti, dyskineze (porucha motoriky, pohybových schopností), dystonie (zvýšené nebo snížené svalové napětí); není známo - amnézie (ztráta paměti), zhoršení paměti Psychiatrické poruchy - časté - ospalost; méně časté - rozrušení (agitovanost); vzácné - agresivita, zmatenost, deprese, halucinace, nespavost; velmi vzácné - tiky Poruchy ledvin a močových cest - velmi vzácné - potíže s močením, enuréza (pomočování) Poruchy dýchací soustavy - časté - zánět hltanu, rýma Poruchy kůže a podkožní tkáně - méně časté - svědění, vyrážka; vzácné - kopřivka; velmi vzácné - angioneurotický edém (otok), lokalizované kožní erupce (výsevy) Pokud se u vás objeví některý z výše uvedených nežádoucích účinků, sdělte to, prosím, svému lékaři. Při prvních příznacích reakce z přecitlivělosti přestaňte přípravek užívat a poraďte se s lékařem. Lékař zhodnotí závažnost stavu a rozhodne o případných dalších opatřeních. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému ošetřujícímu lékaři nebo lékárníkovi. 5. JAK PŘÍPRAVEK ANALERGIN UCHOVÁVAT Uchovávejte při teplotě do 25°C. Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vzdušnou vlhkostí. Ukládejte mimo dosah a dohled dětí. Přípravek Analergin se nesmí užívat po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. 6. DALŠÍ INFORMACE Co přípravek Analergin obsahujeLéčivou látkou je cetirizin-dihydrochlorid. Jedna potahovaná tableta obsahuje 10 mg cetirizin-dihydrochloridu. Pomocnými látkami jsou monohydrát laktózy, magnesium-stearát, mikrokrystalická celulosa, koloidní bezvodý oxid křemičitý, bílá potahová látka OPADRY obsahující hypromelózu, oxid titaničitý, makrogol 4000. Jak přípravek Analergin vypadá a co obsahuje toto baleníBílé až téměř bílé bikonvexní kulaté potahované tablety na jedné straně s půlicí rýhou. Balení 7 x 10 mg, 10 x 10 mg, 30 x 10 mg, 50 x 10 mg, 90 x 10 mg. Na trhu nemusí být všechny velikosti balení. Držitel rozhodnutí o registraciTeva Pharmaceuticals CR, s.r.o., Radlická 3185/1c, 150 00 Praha 5, Česká republika Výrobce přípravkuMerckle GmbH, Ludwig-Merckle-Str. 3, 89143 Blaubeuren, Německo Datum poslední revize textu 2. 10. 2013 sp.zn. sukls153885/2013

    84 Kč -23% 109 Kč

  • ANALERGIN Neo 5 mg x 20 tablet Registrovaný léčivý přípravek

    skladem do 24 hodin

    Analergin Neo 5 mg potahované tablety levocetirizini dihydrochloridum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje. Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však přípravek musíte užívat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl. Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu. Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu. Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Co naleznete v této příbalové informaci 1. Co je přípravek Analergin Neo 5 mg a k čemu se používá 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Analergin Neo 5 mg užívat 3. Jak se přípravek Analergin Neo 5 mg užívá 4. Možné nežádoucí účinky 5. Jak přípravek Analergin Neo 5 mg uchovávat 6. Obsah balení a další informace 1. Co je přípravek Analergin Neo 5 mg a k čemu se používá Levocetirizin je látka k léčbě alergie. Přípravek Analergin Neo 5 mg se používá k léčbě příznaků (symptomů) spojených s alergickými stavy, jako jsou senná rýma, perzistující (přetrvávající) alergická rýma, chronická kopřivka. 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Analergin Neo 5 mg užívat Neužívejte přípravek Analergin Neo 5 mg jestliže jste alergický(á) na levocetirizin nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6) jestliže trpíte závažným selháním ledvin Upozornění a opatření Před užitím přípravku Analergin Neo 5 mg se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Děti a dospívající Podávání přípravku Analergin Neo 5 mg se nedoporučuje dětem do 6 let, protože současně dostupné potahované tablety neumožňují odpovídající úpravu dávkování. Vzhledem k nedostatečným údajům se podávání levocetirizinu dětem do 2 let nedoporučuje. Další léčivé přípravky a přípravek Analergin Neo 5 mg Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat. Levocetirizin může ovlivnit účinky jiných léků. Naopak, jiné léky mohou ovlivnit působení levocetirizinu. Levocetirizin se může vzájemně ovlivňovat s léky, které mají tlumivý vliv na centrální nervový systém (látky, které zpomalují normální funkci mozku, jako jsou sedativa a trankvilizéry (např. diazepam, morfin). U citlivých pacientů může být vliv na funkci mozku zvýšený nebo odlišný, než se očekává. Přípravek Analergin Neo 5 mg s jídlem, pitím a alkoholem Přípravek Analergin Neo 5 mg se může užívat s jídlem nebo bez jídla. Během léčby se nedoporučuje současné požívání alkoholu. U citlivých pacientů může být zvýšen účinek alkoholu. Těhotenství a kojení Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat. Nejsou dostupné informace o bezpečném používání levocetirizinu během těhotenství a kojení. Pokud jste těhotná nebo kojíte, měla byste užívat levocetirizin pouze v případě, že prospěch převažuje možná rizika. Váš lékař určí, zda můžete tyto tablety užívat. Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů Někteří pacienti léčení přípravkem Analergin Neo 5 mg mohou pociťovat ospalost, únavu a vyčerpanost. Pokud se u Vás vyskytne některý z těchto příznaků, neměl (a) byste řídit motorová vozidla nebo obsluhovat stroje. Přípravek Analergin Neo 5 mg obsahuje laktózu Jestliže Vám lékař sdělil, že trpíte nesnášenlivostí některých cukrů, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete tento přípravek užívat. 3. Jak se přípravek Analergin Neo 5 mg užívá Vždy užívejte tento přípravek přesně podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Tablety se polykají celé a zapíjejí vodou nebo jinou tekutinou. Obvyklá dávka pro dospělé a děti od 6 let je jedna tableta denně. Přípravek Analergin Neo 5 mg tablety není určen dětem do 6 let (viz bod 2, Zvláštní opatrnosti je zapotřebí). Pokud trpíte mírným až středně závažným selháním ledvin, může Vám lékař předepsat nižší dávku v závislosti na závažnosti Vašeho onemocnění. Délka léčby závisí na typu, délce a průběhu Vašeho onemocnění. Řiďte se radou svého lékaře nebo lékárníka. Jestliže jste užil(a) více přípravku Analergin Neo 5 mg, než jste měl(a) Jestliže jste užil(a) více levocetirizinu, než jste měl(a), můžete se cítit ospalý(á). U dětí může předávkování nejprve způsobit vzrušení a neklid, který později přejde v ospalost. Ihned kontaktujte lékaře, který určí další potřebnou léčbu. Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek Analergin Neo 5 mg Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku. Vyčkejte do doby, kdy si máte vzít další dávku, užijte ji a dále pokračujte doporučeným způsobem. Jestliže jste přestal(a) užívat přípravek Analergin Neo 5 mg Předčasné přerušení léčby nezpůsobí nežádoucí účinky. Mohou se však vrátit příznaky onemocnění, pro které jste levocetirizin užívali. Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka. 4. Možné nežádoucí účinky Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Časté nežádoucí účinky (výskyt u více než 1 ze 100, ale u méně než 1 z 10 léčených pacientů) - sucho v ústech, bolest hlavy, únava, ospalost Méně časté nežádoucí účinky (výskyt u více než 1 z 1000, ale u méně než 1 ze 100 léčených pacientů) - vyčerpanost, bolest břicha Velmi vzácné nežádoucí účinky (výskyt u méně než 1 z 10 000 léčených pacientů) - alergické reakce, jako je otok úst, obličeje a/nebo hrdla nebo polykací obtíže spolu s kopřivkou (angioedém), obtížné dýchání nebo náhlý pokles krevního tlaku vedoucí ke kolapsu nebo šoku, který může být fatální. Při prvních projevech alergické reakce přestaňte levocetirizin užívat a neprodleně vyhledejte lékaře - agresivita, agitovanost, záchvaty, poruchy vidění, palpitace (bušení srdce), nevolnost, zánět jater, svědění, vyrážka, kopřivka, - místní reakce přecitlivělosti kůže, bolest svalů, zvýšení tělesné hmotnosti, abnormální hodnoty funkčních jaterních testů. Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. 5. Jak přípravek Analergin Neo 5 mg uchovávat Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí. Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti, uvedené na obalu za Použitelné do:. První dvě číslice označují měsíc a poslední čtyři číslice označují rok. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí. Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí. 6. Obsah balení a další informace Co přípravek Analergin Neo 5 mg obsahujeLéčivou látkou je levocetirizini dihydrochloridum. Jedna potahovaná tableta obsahuje levocetirizini dihydrochloridum 5 mg, což odpovídá 4,2 mg levocetirizinu. Pomocnými látkami jsou mikrokrystalická celulosa, monohydrát laktosy, magnesium-stearát v jádru tablety, a hypromelosa (E464), oxid titaničitý (E171) a makrogol 400 v potahové vrstvě tablety. Jak přípravek Analergin Neo 5 mg vypadá a co obsahuje toto balení Přípravek Analergin Neo 5 mg je bílá až téměř bílá, oválná, bikonvexní (vypouklá), potahovaná tableta s vyraženým L9CZ na jedné straně a 5 na druhé straně. Velikosti balení 7, 10, 14, 15, 20, 21 tablet. Na trhu nemusí být všechny velikosti balení. Držitel rozhodnutí o registraci ratiopharm GmbH, Ulm, Německo Výrobce Synthon BV, Nijmegen, Nizozemsko Synthon Hispania S.L., Sant Boi de Llobregat, Španělsko Merckle GmbH, Blaubeuren, Německo Tato příbalová informace byla naposledy revidována 31.8.2013 Sp.zn.sukls132918/2013

    122 Kč -19% 150 Kč

Nejprodávanější značky

Akční nabídka do vaší schránky

Výhodné nabídky nemusíte hledat, pošleme vám je e-mailem.

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám