Ty nejlepší dárky pro zdraví a krásu a spoustu odměn za vánoční nákupy.

Oblíbené položky
Vybrat odměnu

Úvodní strana » Zdraví a léky » Volně prodejné léky » Léky na dutinu ústní » Léky na afty

Léky na afty pro ženy

Afty dokážou mnohdy pěkně potrápit a sebrat chuť k jídlu. V ústech totiž vyvolávají nepříjemné pocity řezání nebo pálení. Úlevu od bolesti vám poskytnou přípravky, které jsou běžně dostupné v naší lékárně.

Ženy

Léky na afty - detailní popis

Co jsou afty a proč vznikají?

Afty jsou malé, bolestivé vřídky vznikající v dutině ústní. Mohou se objevit pod jazykem, v krku nebo kdekoli jinde v ústech.

Přesná příčina vniku není zcela známá. Má se za to, že za tvořícími se afty stojí oslabená imunita, a tím i porušená ústní mikroflóra. Afty se častěji objevují u mladších lidí a více pak u žen. Riziko vzniku bolestivých vřídků narůstá v souvislosti se stresovou zátěží. Další z příčin rozvoje tohoto neduhu může být mechanické poškození v dutině ústní nebo nošení zubních protéz či rovnátek.

Co na afty platí?

Abychom se s aftami nemuseli potýkat vůbec, je dobré posilovat imunitní systém – to znamená mít dostatečný a vyvážený příjem potřebných vitamínů (zejména vitamínu C a vitamínů z řady B) a minerálů.

Pokud se vám již nějaký ten bolestivý vřídek utvořil, máte několik možností, jak proti němu bojovat:

  • Účinný způsob, jak zatočit s aftami je použití ústního spreje. Ten dezinfikuje dutinu ústní a léčí záněty.
  • Využít můžeme i různé roztoky ke kloktání a k výplachům dutiny. Sami si můžete připravit například odvar z heřmánku nebo řepíku.
  • K léčbě různých zánětů se hojně používají i pastilky. Ty mají taktéž protizánětlivé, dezinfekční a bolest tlumící účinky.
  • Ústní gely a krémy poskytnou rychle a spolehlivě úlevu od bolesti.
  • Příznivě působí i tea tree oil, který ovlivňuje zánětlivé projevy.

V případě, že jsou afty natolik bolestivé a nezabírají žádné z uvedených prostředků, objevují se opakovaně a jejich léčba je zdlouhavá, nebo se objevily komplikace (např. horečka), je dobré vyhledat lékaře, který vám v dané oblasti pomůže.

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám