Podrobné informace

Informace o produktu

Výrobce: ZENTIVA A.S.
Kód výrobku: 11942
Kód EAN: 8584005420404
Kód SÚKL: 348
Držitel rozhodnutí: ZENTIVA A.S.
Přípravek se používá při nedostatku vitamínů A a D v organismu nebo preventivně k zabránění vzniku jejich nedostatku, který může vzniknout při jejich nedostatečném příjmu v potravě, při poruchách jejich vstřebávání (choroby jater nebo střev), při alkoholismu, při nedostatku slunečního světla. Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství i děti nad 4 roky.

Příbalový leták


Příbalová informace-RP
Informace o použití, čtěte pozorně!
Vitamin AD Slovakofarma
měkké tobolky
Držitel registračního rozhodnutí / Výrobce
ZENTIVA, a. s., Hlohovec, Slovenská republika
Složení
Léčivé látky: retinoli acetas (vitamin A) 25 000 m. j., ergocalciferolum (vitamin D2) 5 000 m. j. v 1 měkké tobolce.
Pomocná látka: rostlinný olej, glycerol 85%, methylparaben, želatina, citronová žluť
Indikační skupina
kombinovaný vitaminový přípravek
Charakteristika
Směs v tucích rozpustných vitamínů A a D se používá k předcházení nedostatku a k léčbě onemocnění vyvolaných sníženou hladinou obou vitamínů. Vitamín A je nezbytný pro normální funkci sítnice oka a obnovu kůže a sliznic. Vitamín D je důležitý pro vstřebávání vápníku a pro normální tvorbu kostní tkáně.
Indikace
Přípravek se používá při nedostatku vitamínů A a D v organismu nebo preventivně k zabránění vzniku jejich nedostatku, který může vzniknout při jejich nedostatečném příjmu v potravě, při poruchách jejich vstřebávání (choroby jater nebo střev), při alkoholismu, při nedostatku slunečního světla.
Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství i děti nad 4 roky.
Kontraindikace
Přípravek se nesmí užívat při stavech předávkování vitamínem D nebo A, při vysoké hladině fosforu a vápníku v krvi, dále při stavech abnormálně zvýšené citlivosti na vitamín D a A, při sarkoidóze a při chronickém selhávání ledvin a při virovém zánětu jater. Přípravek Vitamin AD tobolky se pro vysoký obsah vitamínu A nesmí podávat těhotným ženám a ženám, které plánují těhotenství.
Vyskytnou-li se uvedené stavy v průběhu užívání přípravku, informujte o tom svého ošetřujícího lékaře.
Nežádoucí účinky
Přípravek je obvykle dobře snášen, ale při předávkování se mohou vyskytnout následující projevy: popraskání a krvácení ze rtů, suchá kůže s olupováním pokožky, rozšíření rohové vrstvy kůže, lámavost nehtů, zvětšení jater, otoky a bolesti kloubů.
Zácpa nebo průjem (častější u dětí), bolesti hlavy, ztráta chuti k jídlu, kovová chuť v ústech, sucho v ústech, únava a slabost, nevolnost a zvracení, žízeň, vypadávání vlasů.
Bolesti v kostech, zakalená moč, vysoký krevní tlak, zvýšená citlivost na světlo, častější močení zvláště v noci, poruchy srdečního rytmu, svědění kůže, bolesti svalů, bolesti žaludku, hubnutí.
Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku (podávání dítěti) poraďte s lékařem.
Interakce
Účinky přípravku Vitamin AD a účinky jiných současně podávaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něho. Při současném podávání vitamínu D se zvyšuje účinek léčiv upravujících činnost srdce a
léčiv obsahujících vápník. Při podávání přípravku se nedoporučuje užívat projímadla obsahující tekutý parafín a přípravky na snížení žaludeční kyseliny s obsahem hliníku a magnézia. Léky používané na léčbu zvýšené hladiny tuků v krvi snižují
vstřebávání vitamínu A, proto je nezbytné dodržovat 2 - 3 hodinový odstup mezi podáním těchto látek a Vitaminu AD.
Dávkování
Dospělí:
Dávkování a délku léčby určí vždy lékař.
Preventivně se podává obvykle 1 tobolka 1-2 krát týdně.
Kojící matky mohou užívat 1 tobolku týdně.
Při léčbě onemocnění z nedostatku vitamínů se obvykle podává 1 - 2 tobolky denně.
Děti:
Dávkování a délku podávání vždy určí dětský lékař. Dětem starším 4 let se obvykle preventivně podává 1 tobolka 1 krát týdně. Při léčbě nedostatku obou vitamínů se obvykle podává 1 tobolka denně.
Způsob použití
Přípravek je určen k perorálnímu podání (k vnitřnímu užití). Tobolku polkněte a zapijte dostatečným množstvím tekutiny.
Upozornění
Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.
Uchovávání
Přípravek uchovávejte při teplotě do 25oC, v dobře uzavřené lékovce, lékovku v krabičce, aby byl přípravek chráněný před světlem a vlhkem.
Varování
Přípravek nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Přípravek uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Balení
30 tobolek
Datum poslední revize
3.12. 2008

Recenze

Recenze produktu VITAMIN AD-SLOVAKOFARMA 30 Tobolky

Diskuze

Diskuze k produktu VITAMIN AD-SLOVAKOFARMA 30 Tobolky

Přidat nový příspěvek do diskuze