Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Oči » Přípravky na ječné zrno

Přípravky na ječné zrno

Ječné zrno neboli hordeolum je infekce, která se může objevit jak na víčku, tak pod víčkem oka. Na pohled připomíná právě zrno ječmene – odtud se vzal jeho lidový název. Hordeolum se nejčastěji projevuje bolestí v oku a pálením, jako byste měli v oku zrnko prachu nebo mušku. V místě zánětu se objeví zarudlý absces (váček), který nepříjemně tlačí a svědí i několik dní.

Jak urychlíte léčbu ječného zrna na víčku nebo pod víčkem?

Hordeolum je infekce bakteriálního původu. Pokud se vám tedy zdá, že několik dní (5–7) neustupuje, nebo se dokonce zhoršuje, navštivte raději lékaře, který vám předepíše antibiotickou mast. Někdy však stačí vydržet pár dní, než ječné zrno praskne. Do té doby používejte vhodné oční kapky a masti, které zklidní podráždění očí a částečně vám uleví od bolesti. Zrání hordeola urychlíte také přikládáním teplých či bylinných obkladů z heřmánku a měsíčku lékařského. Léčbu podpoříte i užíváním vitamínu B.

Jak urychlit léčbu ječného zrna 

  • I přestože vás oko svědí, snažte se vyvarovat jeho mnutí a škrábání.
  • Věnujte zvýšenou péči oční hygieně – otírejte oko vatičkou namočenou v borové vodě.
  • Při manipulaci s kontaktními čočkami dbejte vždy na to, abyste měli čisté ruce a nedocházelo tak k dalšímu přenosu bakterií.
  • Šetřete svůj zrak. Velká námaha a časté koukání na televizi a počítač nepomáhají. 
Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám