Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Přípravky na rány, vředy » Přípravky na hojení ran a vředů

Přípravky na hojení ran a vředů

Když se spálíme, pěkně to bolí, ale ještě větší hrůzu máme z následků - zůstane nám jizva? Máte ve své domácí lékárně “něco” na hojení ran, vředů na kůži i popálenin? Dobrá zpráva je, že dnes existuje mnoho volně prodejných přípravků, které mohou opravdu pomoci a následky minimalizovat.

Právě čas někdy hraje u těchto zranění a následků důležitou roli. Proto je dobré být připravený a mít přípravky na první pomoc u sebe.

Osvědčené rady a pomocníci při ránách, jizvách a popáleninách

  • Voda – při menších povrchových popáleninách či menších ranách na kůži spolehlivě pomůže tekoucí studená voda, při drobnější popálenině co nejdříve zchlaďte postižené místo a chlaďte min. 15 minut (u úplně malých dětí ale chlazení může způsobit šok, proto jednejte velmi opatrně).
  • Sterilní krytí – úplně běžné rány či popáleniny krytí nepotřebují, pokud je ale popálenina větší, vytvořil se puchýř, určitě místo sterilně kryjte, ideální je pohotovostní obvaz na popálenin.
  • Náplast na popáleniny – speciální náplast, která přilne, ale nepřilepí se. 

Téměř zázračný volně prodejný lék v podobě masti na popáleniny, řezné rány, ale i na hojení vážnějších stavů, jako např. bércové vředy apod. je Hemagel. Právem získal tento volně prodejný lék ocenění a doporučení mezinárodní asociace.

Na rány a vředy jsou také vhodné masti a krémy s obsahem tee tree oleje. Takový je například Water Jel.

Bylinky a babské rady na popáleniny, hojení jizev, vředů a ran

Mezi ty nejznámější při popálenině patří přiložení másla, cibule, krouhaného zelí nebo nastrouhané brambory na postižené místo. To asi doma najdete. Ale hůř to je s čerstvou šťávou z netřesku nebo s aloe vera.

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám