Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Krevní oběh a žíly » Přípravky na chladné končetiny

Přípravky na chladné končetiny

Víte, jak se projevuje žilní nedostatečnost? Tahle dvě slůvka mohou přesně popsat většinu vašich potíží s dolními končetinami a často dlouhodobě vedou až k vzniku křečových žil. Jedná se o civilizační onemocnění, kterým trpí až 50 % dospělé populace. Postižený má porušený mechanismus žilního návratu z dolních končetin k srdci, čímž se zvyšuje tlak v těchto končetinách.

Jak ulevit oteklým nohám? 

Asi nejčastějším projevem je pocit těžkých a unavených nohou, i když byly vystaveny minimální námaze. Časté jsou také otoky, brnění nohou v klidu, nepříjemné mravenčení, často přecházející v křeče v lýtkách, nebo brnění prstů na nohou. Dochází též k vytvoření tzv. metličkových žilek (rozšířené kapilární žilky) a při dlouhodobém neléčeném se mohou objevit též nepříjemné bércové vředy. 

Onemocnění je naštěstí poměrně dobře chirurgicky léčitelné, pomoc lze hledat ale i jinde. Kde? Od bolesti a otoků nejlépe pomůžou masážní přípravky, které jsou dostupné v několika variantách – chladivé gely, mléka, koupelové oleje či masti

Původce potíží odstraníte i vnitřně. Prvním doporučením, které od lékaře dostanete, bude změna životního stylu – zařazení sportu do běžného dne, více nebo méně sedět (oba extrémy váš žilní systém přetěžují), případně redukce hmotnosti. Pomohou i volně prodejné léky – například tobolky, které zamezí úniku vody stěnami kapilár a tím sníží tvorbu otoků. Na takové dopňky stravy se specializuje zejména značka Venoruton. Neublíží ani bylinný čaj na cévy, kde léčivé látky v bylinách podporují funkčnost cévní soustavy. 

Zapomínat byste v žádném případě neměli ani na podporu žilního toku tzv. kompresivní metodou. Ta snižuje tlak na žilní stěnu a napomáhá výtlaku díky elastickým bandážím, případně kompresivním punčochám. Jejich výhoda je v tom, že pomáhají, aniž by vás jakkoli omezovaly.

Pokračovat

Mohlo by se vám líbit...


Načítám

V této kategorii momentálně nejsou žádné produkty

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám