Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Léky na předpis » Léky na předpis na dutinu ústní a trávicí trakt » Léky na předpis na žaludek a střeva

THIOCTACID 600 HR 30X600MG Potahované tablety

Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
Kód výrobku: 43382

Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

 
Podrobné informace
Příbalový leták
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Informace o produktu

Kód výrobku: 43382
Kód EAN: 4019338600048
Kód SÚKL: 52220
Léčba příznaků periferní (senzomotorické) diabetické polyneuropatie.

Příbalový leták


Příbalová informace
Informace pro použití,čtěte pozorně !
Thioctacid 600 HR
(Acidum thiocticum)
Potahované tablety
Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce
MEDA Pharma GmbH & Co. KG, Bad Homburg, Německo
Složení
Léčivá látka: acidum thiocticum (kyselina -lipoová) 600 mg v 1 potahované tabletě
Pomocné látky: částečně substituovaná hyprolosa, magnesium-stearát, hyprolosa, makrogol 6000, hypromelosa, mastek, oxid titaničitý, hlinitý lak chinolinové žluti, hlinitý lak indigokarmínu
Charakteristika
Thioctacid 600 HR obsahuje kyselinu -lipoovou, která jako přirozeně se vyskytující biologicky aktivní látka zasahuje do poškozených pochodů látkové výměny.
Indikace
Léčba příznaků periferní (senzomotorické) diabetické polyneuropatie.

Kontraindikace
Známá přecitlivělost vůči kyselině -lipoové (kyselině thioktové) a na kteroukoli pomocnou látku.
Protože přípravek Thioctacid 600 HR nebyl studován u dětí ani u dospívajících, nejsou s ním v těchto věkových skupinách klinické zkušenosti, a proto se u dětí ani u dospívajících užívání nedoporučuje.
Těhotenství a kojení
Těhotné nebo kojící ženy mají být kyselinou -lipoovou léčeny jen po pečlivém zhodnocení poměru mezi prospěšností a rizikem a pouze pod pečlivým lékařským dozorem, protože pro tyto skupiny pacientek nejsou k dispozici patřičné údaje.
Nežádoucí účinky
Přípravek je obvykle dobře snášen, ale mohou se vyskytnout nežádoucí účinky. V ojedinělých případech byly hlášeny žaludeční a střevní potíže, jako např. nucení na zvracení, zvracení, bolest v žaludeční a střevní oblasti a také průjem.
V ojedinělých případech se mohou vyskytnout alergické reakce zahrnující kožní vyrážku, kopřivku a svědění.
V ojedinělých případech může následkem zlepšeného využití glukózy dojít k poklesu koncentrace glukózy v krvi. V těchto případech byly popsány příznaky hypoglykémie, včetně závratí, pocení, bolestí hlavy a poruch vidění.
Případný výskyt nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí oznamte ošetřujícímu lékaři.
Interakce
Účinky přípravku Thioctacid 600 HR a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj. Než začnete současně s užíváním přípravku Thioctacid 600 HR užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.
Při souběžné aplikaci cisplatiny a přípravku Thioctacid 600 HR může být zeslaben účinek cisplatiny.
Thioctacid 600 HR by se neměl podávat současně se sloučeninami kovů (např. s přípravky obsahujícími železo, hořčík, a vzhledem k obsahu vápníku ani s mléčnými výrobky). Užívá-li se Thioctacid 600 HR 30 minut před snídaní, lze přípravky s obsahem železa či hořčíku užívat v poledne nebo večer.
V počátečním období léčby přípravkem Thioctacid 600 HR se doporučuje provádět pravidelné kontroly koncentrace glukózy v krvi (glykémie).

Zvláštní upozornění a zvláštní opatření pro bezpečné užití
Pravidelné požívání alkoholu je významným rizikovým faktorem přispívajícím ke vzniku a zhoršování příznaků neuropatie, a může tudíž snižovat úspěšnost terapie přípravkem Thioctacid 600 HR. Pacientům trpícím diabetickou polyneuropatií se proto doporučuje, aby pokud možno nepožívali alkohol, a to ani v obdobích, kdy neužívají Thioctacid 600 HR.
Dávkování a způsob užívání
Není-li předepsáno jinak, má se užívat 1 potahovaná tableta přípravku Thioctacid 600 HR (což odpovídá 600 mg kyseliny -lipoové) jednou denně, přibližně půl hodiny před prvním jídlem.
Přípravek Thioctacid 600 HR se má užívat nalačno; tableta se má spolknout vcelku a zapít dostatečným množstvím tekutiny. Souběžné požití potravy může omezit vstřebávání kyseliny -lipoové, a proto se doporučuje, obzvláště u pacientů se zpomaleným vyprazdňováním žaludku, aby byla celá denní dávka užívána najednou, půl hodiny před snídaní.
Pokud se zapomene užít Thioctacid 600 HR, užije se stanovená dávka a dále se pokračujte v léčbě podle stanoveného termínu tj. 1 tableta ráno pokud možno na lačno.
Předávkování
Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem ihned vyhledejte lékaře . Po požití více než 10 g kyseliny -lipoové byly v ojedinělých případech, zejména při souběžném požití alkoholu, pozorovány závažné, zčásti život ohrožující známky otravy (např. křeče rozšířené na celé tělo, těžká porucha acidobazické rovnováhy vedoucí k laktátové acidóze, těžké poruchy srážení krve).
Při sebemenším podezření na výraznou otravu přípravkem Thioctacid 600 HR (např. více než 10 šestisetmiligramových tablet u dospělých nebo více než 50 mg/kg tělesné hmotnosti u dětí) je nutná neprodlená hospitalizace a zahájení obecných opatření obvyklých při otravě (např. navození zvracení, výplach žaludku, podání aktivního uhlí atd.). Léčba možných příznaků nebo následků otravy má být vedena podle zásad moderní intenzivní péče a má se řídit podle vyskytujících se příznaků.
Varování
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí!
Uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 25 °C. Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí.
Balení
Originální balení 30, 60 a 100 potahovaných tablet
Datum poslední revize
26.3. 2008
Výdej přípravku Thioctacid 600 HR je vázán na lékařský předpis.

Recenze

Recenze produktu THIOCTACID 600 HR 30X600MG Potahované tablety

Diskuze

Diskuze k produktu THIOCTACID 600 HR 30X600MG Potahované tablety

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám