Úvodní strana Děti a maminky Potřeby pro maminky Těhotensví Vitamíny pro maminky

Vitamíny pro maminky

Zdraví vašeho dítěte ovlivňujete už v těhotenství, a proto je potřeba klást opravdu velký důraz na to, čím doplňujete v těhotenství svoji stavu, co jíte i jakou používáte kosmetiku. Nejdůležitější jsou ovšem živiny, vitamíny, minerály i doplňky stravy, které mají ten správný vliv na vás i miminko.

V této kategorii doporučujeme


Načítám

Vitamíny pro maminky - detailní popis

Jaké přípravky vybrat pro budoucí maminky?

Vitamíny pro těhotné by měly obsahovat především kyselinu listovou, železo a zinek, neboť tyto látky jsou pro budoucí maminku a zdraví jejího děťátka ty nejzásadnější. Nedostatek kyseliny listové a železa způsobuje chudokrevnost a bývá příčinou vrozených vad. Pro zajištění správného chodu organismu je vhodné užívat v průběhu těhotenství řasu Chlorellu, která dodává tělu potřebné živiny a napomáhá detoxikaci organismu.

Bylinkové čaje pro těhotné ženy

V těhotenství se nedoporučuje pít klasické čaje, jako např. zelený a černý čaj, neboť obsahují kofein, který může způsobovat nízkou porodní váhu plodu. Vhodnou alternativu proto představují bylinkové čaje, které jsou pro těhotné ženy naprosto neškodné a které na rozdíl od kofeinových čajů budoucím maminkám prospívají. Ovšem pozor na bylinky, které mohou v těhotenství uškodit.

Zázvorový čaj dokáže ulevit od ranních nevolností a přispět k celkové pohodě organismu. Pro doplnění vitamínů a minerálů popíjejte kopřivový čaj, který funguje jako významný zdroj železa a hořčíku. V pozdní fázi těhotenství můžete začít pít čaj z listů pampelišky, který zabraňuje vzniku otoků a nepřiměřenému zadržování tekutin v těle.

Probiotika pro zdravou střevní mikroflóru kojících žen

Pro kojící matky mohou být probiotika velmi užitečným přípravkem, který zajistí zdravou střevní mikroflóru a lepší trávení. Konzumací probiotik napomáháte i k lepšímu zdraví vašeho miminka, norská studie totiž prokázala, že pravidelná konzumace probiotik v době kojení významně snižuje riziko atopického ekzému i špatné zažívání u kojenců.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka