Úvodní strana Zdraví a léky Zdravotnické prostředky Přípravky na oči Oční kapky

Sensivit oční kapky 10 ml

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 45056
SENSIVIT® jsou oční kapky se zklidňujícím a zvlhčujícím účinkem.

Více informací

Skladem

Zítra odešleme, u vás pozítří.

Zítra odešleme, u vás pozítří.

Běžná cena: 129 Kč
96 Kč
Ušetříte: 26 % (33 Kč)

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

Sensivit oční kapky 10 ml

Forma ZP: Oční kapky, roztok

Složení:
Carmellosum natricum (sodná sůl karmelózy) 3 mg v 1 ml roztoku
Pomocné látky: Polysorbatum 80 (polysorbát 80), Hydroxypropylbetadexum (Hydroxypropylbetadex), Alfa tocopheroli acetas (Alfa-tokoferol acetát – Vitamín E), Natrii chloridum (chlorid sodný), Macrogolglyceroli hydroxystearas (Hydroxystearoylmakrogol-glycerol), Vitaminum A (Vitamín A), Borax (Borax), Dinatrii edetas dihydricus (edetan sodný), Benzalkonii chloridum (benzalkonium-chlorid) Aqua ad iniectabilia (voda pro injekci).

Indikační skupina: umělé slzy, oční roztok určený k zvlhčení oka

Charakteristika:
SENSIVIT® jsou oční kapky se zklidňujícím a zvlhčujícím účinkem. SENSIVIT® slouží ke stabilizaci všech tří vrstev slz (slzného filmu) na povrchu oka. Slouží jako náhrada slz. SENSIVIT® obsahuje sodnou sůl karmelózy, která vytváří na povrchu rohovky a spojivky dočasný ochranný film a zajišťuje požadovaný zvlhčující efekt. SENSIVIT® obsahuje dále vitamín A. Ten posiluje tvorbu vnitřní, hlenovité vrstvy slzného filmu. Spolu s vitamínem E zlepšuje výživu rohovky a spojivky. Látky obsažené v přípravku posilují též vnější (lipidovou) složku slzného filmu. Tenká vrstva slz na povrchu oka je tak unikátně posílena, případně nahrazena, ve všech třech svých vrstvách. SENSIVIT® tak působí proti rychlému osychání povrchu oka. Výrazně zlepšuje ochranný efekt slz. Bezprostředně po nakapání vede k úlevě od nepříjemných pocitů v očích.

Použití: SENSIVIT® se používá k podpůrné léčbě při jakémkoliv defektu slzného filmu a k léčbě všech forem syndromu suchého oka. SENSIVIT® je možno použít u všech stavů, vyžadujících vytvoření nebo posílení ochranného vlhkého filmu na rohovce a spojivce oka.

SENSIVIT® nepoužívat:
SENSIVIT® se nesmí používat při přecitlivělosti na účinnou látku, nebo na některou pomocnou látku přípravku. Přípravek se nesmí podávat těhotným ženám a kojícím matkám. SENSIVIT® není vhodný pro děti do dvou let věku.

Nežádoucí účinky: Přípravek je velmi dobře snášen. Zřídkavě se bezprostředně po nakapání do oka může vyskytnout přechodné mírné pálení. Taktéž může dojít k alergické reakci.

Případný výskyt těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí hlaste svému lékaři.

Interakce: V případě současného používání jiných očních kapek je potřebné aplikovat SENSIVIT® jako poslední. A to minimálně 5 minut po předchozí aplikaci jiných očních kapek. Váš lékař by měl být informován o všech lécích, které v současnosti užíváte. Popřípadě které jste donedávna užívali anebo začnete užívat. To platí o jak lécích na lékařský předpis, tak i bez něho. Jestliže užíváte i jiné oční přípravky, poraďte se o vhodnosti jejich současného používání se svým očím lékařem.

Dávkovaní a způsob podávání: Jestliže lékař neurčí jinak, aplikuje se obyčejně do spojivkového vaku oka 1 kapka 1x až 3x denně. U dětí určí dávkování lékař individuálně.
Přípravek mohou požívat dospělí, mladiství a děti od 2 let věku.

Upozornění: Těsně po aplikaci přípravku do oka se může objevit neostré vidění. Nedoporučuje se proto 20 minut po aplikaci přípravku řídit motorové vozidlo, obsluhovat stroje nebo pracovat ve výšce. Současně s používáním přípravku nelze nosit měkké kontaktní čočky. Tvrdé kontaktní čočky mají být před nakapáním vyjmuty a mohou být znovu nasazeny za 20 minut po nakapání. Při předepsaném dávkování je předávkování prakticky vyloučené. Při náhodném požití přípravku dítětem je léčba symptomatická.

Způsob nakládání se ZP:
Pacient odšroubuje ochranný uzávěr, mírně zakloní hlavu a obrátí lahvičku dnem vzhůru. Stlačením plastové lahvičky vkápne do dolního spojivkového vaku oka předepsaný počet kapek. Při kapání se nesmí dotknout oka, řas ani kůže aby se zabránilo kontaminaci kapek. Po nakapání do oka je třeba uzávěr lahvičky opět pevně zašroubovat. Lahvička se uchovává ve svislé poloze.

Varování: Přípravek se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Doba použitelnosti přípravku po prvním otevření lahvičky je 28 dní.

Uchovávání: Přípravek uchovávejte při teplotě do 25oC. Chraňte před chladem a mrazem. Přípravek musí být uschováván mimo dosah dětí.

Informace o produktu

Výrobce: UNIMED PHARMA S.R.O., BRATISLAVA
Značka: SENSIVIT
Kód výrobku: 45056
Kód EAN: 8588000227075
Držitel rozhodnutí: UNIMED PHARMA S.R.O., BRATISLAVA

Recenze

Sensivit oční kapky 10 ml

Diskuze

Sensivit oční kapky 10 ml

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka