Podrobné informace

Pooperační krytí na rány. Cosmopor je určen jako primární krytí hojících se ran.

Informace o produktu

Výrobce: HARTMANN - RICO a.s.
Značka: COSMOPOR
Kód výrobku: 200223
Kód EAN: 4049500770156
Držitel rozhodnutí: HARTMANN - RICO a.s.

Má dodatečnou vrstvu se stříbrem s antibakteriálním efektem pro podporu ochrany proti infekci.

Antibakteriální Cosmopor je ideální pro ošetření pooperačních ran, kde hrozí riziko vzniku infekce, např. u pacientů s oslabeným autoimunitním systémem. Dodatečná vrstva se stříbrem s antibakteriálním efektem preventivě chrání před infekcí. Velmi dobrá savost, vysoká absorpční kapacita, přilnavost a ochrana rány. Krycí textilie je prodyšná, propouští vzduch a vodní páry. Široké samolepící okraje umožňují bezpečné připevnění obvazu. S hypoalergenním lepidlem, které zajišťuje dobrou snášenlivost s pokožkou. Díky měkkému silnějšímu absorpčnímu polštářku přináší větší komfort pro pacienta.

Antibakteriální krytí Cosmopor má tři důležité výhody:

  • Vysoká absorpční kapacita a nízký zpětný únik vlhkosti zamezuje množení bakterií. Exsudát je rychle veden z rány a bezpečně vázán uvnitř polštářku.
  • Optimálnímu hojení rány napomáhá vysoká přilnavá síla, která garantuje bezpečné a dlouhé nošení. Výměna krytí díky vysoké absorpční kapacitě je minimální. Silný polštářek zajišťuje ochranu proti mechanickým vlivům.
  • U ran, kde hrozí nebezpeční infekce a se zvýšeným rizikem infekce podporuje profylaxi infekce. Díky speciální vrstvě pokryté metalickým stříbrem jsou uvolňovány ionty stříbra, které zabíjí bakterie, a tím i redukují riziko infekce.

Složení
Antibakteriální Cosmopor se skládá ze čtyř vrstev: 1. z vrstvy, která zabraňuje přilepení krytí k ráně, 2. z vrstvy, která převádí zbytky exsudátu z rány, 3. ze speciální vrstvy pokryté metalickým stříbrem, uvolňující ve vlhkém prostředí ionty stříbra, které spolehlivě ničí bakterie, 4. zvrstvy s velmi vysokou absorpční schopností, do které se ukládá exsudát.

Recenze

Recenze produktu Rychloobvaz COSMOPOR Antibacteriální 10x8cm sterilní 1ks

Diskuze

Diskuze k produktu Rychloobvaz COSMOPOR Antibacteriální 10x8cm sterilní 1ks

Přidat nový příspěvek do diskuze