Oblíbené položky

productLineBreadcrumb.home » Produktové řady » D » Do hor

Do hor

Cena (Kč):

Značka

Druh zboží

Klíčová vlastnost

Určeno na

Jednotkové množství

Produkty v této produktové řadě

  • PARALEN Extra proti bolesti 24 tablet Registrovaný léčivý přípravek

    skladem > 5 ks

    Příbalová informace: informace pro pacientaPARALEN EXTRA PROTI BOLESTIpotahované tabletyparacetamolum, coffeinum Přečtete si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje.Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka- Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.- Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.- Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Viz bod 4.- Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Co naleznete v této příbalové informaci1. Co je přípravek PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI a k čemu se používá2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI užívat3. Jak se přípravek PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI užívá4. Možné nežádoucí účinky5. Jak přípravek PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI uchovávat6. Obsah balení a další informace 1. Co je přípravek PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI a k čemu se používá PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, která je účinná proti bolesti. Paracetamol zajišťuje úlevu při bolesti a snižuje tělesnou teplotu. Kofein zesiluje účinek paracetamolu a tím pomáhá zmírňovat bolest, působí proti únavě, mírně podporuje dýchání a krevní oběh u horečnatých onemocnění. PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI nedráždí žaludek. Neobsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti starší 12 let. PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI je vhodný k úlevě při bolestech hlavy, migréně, bolestech zad, zubů, revmatických a svalových bolestech a bolestech při menstruaci. Přináší též úlevu od nepříjemných příznaků chřipky, nachlazení i bolestí v krku a snižuje horečku. 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI  užívat Neužívejte přípravek PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI- jestliže jste alergický(á) na paracetamol, kofein nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6),- pokud trpíte závažným onemocněním jater nebo akutním zánětem jater,- jestliže trpíte závažnou hemolytickou anémií (nedostatek červených krvinek).Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Upozornění a opatřeníPřed užitím přípravku PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem, pokud - se léčíte s některým onemocněním jater nebo ledvin- trpíte nedostatkem enzymu glukózo-6-fosfát dehydrogenázy (dědičné onemocnění vedoucí ke snížení počtu červených krvinek)- trpíte nízkým počtem červených krvinek (hemolytická anémie)- pravidelně konzumujete vyšší dávky alkoholu. Dlouhodobou konzumací alkoholu se riziko toxicity paracetamolu pro játra významně zvyšuje, přičemž největší nebezpečí existuje u chronických alkoholiků, kteří krátkodobě (12 hodin) abstinují. DětiPřípravek nesmí být podáván dětem do 12 let. Další léčivé přípravky a přípravek PARALEN EXTRA PROTI BOLESTIInformujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat. Pokud užíváte přípravek PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI, neužívejte jiné přípravky s obsahem paracetamolu. Pokud si nejste jistý(á), zda lék obsahuje paracetamol, zeptejte se svého lékaře nebolékárníka. O používání přípravku PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI se poraďte se svým lékařem, pokud užíváte:- léky užívané na léčbu nevolnosti a zvracení nebo žaludeční vředy (metoklopramid,domperidon, propanthelinium)- cholestyramin (lék na snížení tuků v krvi)- léky užívané na ředění krve (warfarin nebo jiné kumariny),- léky užívané k léčbě epilepsie (glutethimid, fenobarbital, fenytoin, karbamazepin nebolamotrigin),- některá antibiotika nebo léky užívané na léčbu tuberkulózy (chloramfenikol, rifampicin neboizoniazid),- zidovudin (lék na infekci HIV a AIDS),- nesteroidní protizánětlivé léky (salicylamid, kyselina acetylsalicylová)- léky užívané k léčbě deprese (inhibitory monoaminooxidázy, např. moklobemid a tricyklická antidepresiva, např. amitriptylin, nortriptylin, dosulepin, imipramin, klomipramin),- léky užívané ke zklidnění, anestézii (barbituráty),- léky užívané k léčbě dny (probenecid),- léky a doplňky stravy obsahující třezalku tečkovanou- jiné léky, které mohou mít toxické účinky na játra,- léky užívané k léčbě psychotických poruch, např. schizofrenie (klozapin),- alkohol ve větším množství Přípravek PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI s jídlem, pitím a alkoholemPřípravek se může užívat nezávisle na jídle. Kvůli zvýšenému riziku poškození jater nesmíte v průběhu léčby pít alkoholické nápoje. Měli byste omezit pití nápojů s kofeinem (káva, čaj, kola). Vyšší dávky kofeinu mohou vyvolat nervozitu, nespavost, podrážděnost a také zrychlenou činnost srdce. Těhotenství a kojeníPokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat. PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI není vhodné podávat v prvním trimestru těhotenství. V dalším průběhu těhotenství musí podávání zvážit lékař. Pokud se PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI používá krátkodobě, není třeba přerušit kojení, ale je nutné pečlivě sledovat kojence. Řízení dopravních prostředků a obsluha strojůPřípravek nemá vliv na schopnost řídit a obsluhovat stroje. 3. Jak se přípravek PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI užíváVždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Dospělí a dospívající: 1–2 tablety dle potřeby až 4krát denně v časových odstupech nejméně 4 hodin.Jedna dávka 1 tablety je vhodná pro jednotlivce s hmotností méně než 60 kg, zatímco jedna dávka 2 tablet je vhodná pouze pro jednotlivce o hmotnosti 60 kg a více.Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Neužívejte více než 8 tablet za 24 hodin. Děti 12–15 let: 1 tabletu nejvýše 3krát denně s odstupem nejméně 6 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávkaje 1 tableta. Nepodávejte více než 3 tablety za 24 hodin. Dětem do 12 let přípravek nepodávejte. Pacienti se sníženou funkcí jater nebo ledvinPřed použitím tohoto přípravku se o úpravě dávkování poraďte s lékařem. Po posouzení vašeho zdravotního stavu Vám může doporučit snížení dávek nebo prodloužení dávkovacího intervalu. Nepřekračujte doporučené dávkování. Tablety zapíjejte dostatečným množstvím tekutiny. Neužívejte léčivý přípravek bez doporučení lékaře déle než 7 dní. Nedochází-li ke zmírnění příznaků onemocnění do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Jestliže jste užil(a) více přípravku PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI, než jste měl(a)V případě předávkování nebo náhodného požití přípravku dítětem ihned vyhledejte lékaře, dokonce i tehdy, jestliže se cítí(te) dobře, kvůli nebezpečí pozdějšího závážného poškození jater. Všechny zbývající tablety vezměte s sebou k lékaři. Příznaky předávkování paracetamolem jsou bledost, nevolnost, zvracení, nechutenství, bolesti břicha, poškození jater, které může vést k selhání jater a může vyústit k poškození mozkových funkcí, metabolická acidóza, krvácení, nízká hladina cukru v krvi, edém mozku a smrt. Bylo hlášeno akutníselhání ledvin, nepravidelný srdeční rytmus a zánět slinivky břišní. Vysoké dávky kofeinu mohou vyvolat bolest hlavy, třes, nervozitu a podráždění. Jestliže jste zapomněla(a) užít přípravek PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI Pokud je třeba, užijte vynechanou dávku ihned, jakmile si vzpomenete. Další dávku neužívejte dřívenež za 4 hodiny. Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku. Máte-li jakékoli další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka. 4. Možné nežádoucí účinky Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusívyskytnout u každého. V případě, že se u Vás objeví některý z následujících nežádoucích účinků, přestaňte přípravek užívat a ihned vyhledejte lékařskou pomoc:- Závažné kožní vyrážky, které často zahrnují vředy v ústech, krku, nosu, na genitáliích a zánět spojivek (červené a oteklé oči). Těmto závažným kožním vyrážkám často předchází horečka, bolesti hlavy, bolesti těla (příznaky podobné chřipce). Tyto vyrážky se mohou rozvinout v rozsáhlé plochy puchýřů a olupující se kůže (toxická epidermální nekrolýza, Stevens-Johnsonův syndrom, akutní generalizovaná exantematózní pustulóza, kožní léková erupce).- Závažná alergická reakce způsobující otoky v obličeji (očí a úst) nebo v oblasti krku, křeče v břiše(angioedém),- Závažná alergická reakce způsobující dechové potíže, závrať a kopřivku, která může vést až k šokovému stavu.Frekvence výskytu výše uvedených závažných nežádoucích účinků není známa. Při užívání paracetamolu nebo kofeinu (léčivé látky přípravku PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI) se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky (seřazené dle výskytu): Nežádoucí účinky paracetamolu:Vzácné (postihují až 1 z 1000 pacientů):- kožní alergické reakce, vyrážkaVelmi vzácné (postihují až 1 z 10 000 pacientů):- žloutenka, poruchy krvetvorby, dýchací potížeNení známo (z dostupných údajů nelze určit):- zánět jater (bolesti žaludku, ztráta chuti k jídlu, nevolnost nebo zvracení), který může vést ažk akutnímu jaternímu selhání Nežádoucí účinky kofeinu:Časté (postihují až 1 z 10 pacientů):- neklid, nespavost, nevolnostHlášení nežádoucích účinkůPokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalovéinformaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:Státní ústav pro kontrolu léčivŠrobárova 48100 41 Praha 10webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek. Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohotopřípravku. 5. Jak přípravek PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI uchovávat Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem.Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu. Doba použitelnosti sevztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího dopadu. Zeptejte se svéholékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životníprostředí.6. Obsah balení a další informace Co přípravek PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI obsahujeLéčivými látkami jsou: paracetamolum 500 mg a coffeinum 65 mg v 1 potahované tabletě.Dalšími složkami jsou: předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon 30, sodná sůl kroskarmelosy, kyselinastearová 95%, mikrokrystalická celulosa, hypromelosa 2910/5, makrogol 6000, oxid titaničitý,simetikonová emulze SE 4, mastek. Jak přípravek PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI vypadá a co obsahuje toto baleníPARALEN EXTRA PROTI BOLESTI jsou téměř bílé až nažloutlé bikonvexní potahované tablety,na jedné straně je vyraženo "PARALEN EXTRA". Balení obsahuje 12 nebo 24 potahovaných tablet. Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.Držitel rozhodnutí o registraci a výrobceZentiva, k. s., Praha Česká republika Tento léčivý přípravek je v členských státech EHP registrován pod těmito názvy:Česká Republika: PARALEN EXTRA PROTI BOLESTISlovensko: PARALEN EXTRATato příbalová informace byla naposledy revidována 19.1.2014 Sp.zn. sukls102760/2013

    59 Kč -14% 69 Kč

  • Obin. pruž.Idealtex 10cmx5m/+2ks upín.sponek CZ

    2 dny

    Pružné obinadlo je elastické krátkotažné obinadlo. Jeho nízká tažnost způsobuje tuhou kompresi s vysokým pracovním tlakem. Má malou zpětnou sílu, proto vytváří nízký klidový tlak. Tažnost asi 80%. Pružné obinadlo je určeno k ošetřování akutních a chronických onemocnění žilního a lymfatického systému u mobilních i imobilních pacientů. Obinadlo je vhodné k zahájení i k pokračování léčby a je možné ho přikládat až do doby úplného ustoupení otoku,případně vyhojení vředu

    24 Kč -14% 28 Kč

Nejprodávanější značky

Akční nabídka do vaší schránky

Výhodné nabídky nemusíte hledat, pošleme vám je e-mailem.

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám