Lékárna.cz

Zeptejte se nás

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.

Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.

Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu
 - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
 

Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými léčivy

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií

On-line chat

Začít konverzaci

Nejsme právě online. Využijte pro svůj dotaz e-mail.

E-mail

Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.

42 otázek a odpovědí

V přechodu dochází k poklesu estrogenů, hormonů, které do jisté míry zapříčiňují bolestivost a natékání prsou. I tak se může stát, že prsa v přechodu pobolívají. Jde to zejména ruku v ruce se všemi změnami, které se v tomto období v ženském těle odehrávají. Prsní žlázu postupně nahrazuje tuk, prsa se mohou zvětšovat, otékat a pnout. Bolesti v prsou mohou být způsobeny i hormonální substituční terapií, kterou některé ženy v menopauze podstupují.

Celá odpověď

Bolestivost prsou v těhotenství je individuální, leckdy mohou bolet od samého začátku. Ihned po oplození vajíčka totiž dochází v ženském těle ke změně hladin hormonů, což může mít za následek pnutí a bolestivost prsou a zvýšenou citlivost bradavek. Tyto problémy mohou ustat po prvním trimestru, avšak některé ženy mají bolavá prsa po celou dobu těhotenství. Po porodu bývá častá bolest bradavek způsobená kojením, rovněž je vyšší riziko výskytu zánětu prsu či bolestivého ucpání mlékovodu.

Celá odpověď

Nejčastější příčinou bolestí prsou jsou hormonální změny v prsní žláze, typicky se vyskytují především u žen v plodném věku. Bolest prsou může rovněž pramenit od problémů s páteří, kdy za potížemi stojí vadné držení těla, špatné pohybové stereotypy, nebo velká fyzická zátěž. S tímto problémem se potýkají spíše ženy ve středním a vyšším věku, vyskytnout se však mohou i u mladších žen. Další možnou příčinou bolesti prsou může být zánět prsní žlázy. V tomto případě lze většinou pozorovat i zarudnutí kůže, prsa jsou na pohmat ztvrdlá, bolí na dotek může se objevit zvýšená teplota nebo zvětšené…

Celá odpověď

Vývoj rakoviny děložního čípku může trvat i několik let, nebo naopak pouze několik měsíců. Proto by ženy měly chodit na pravidelné preventivní kontroly na gynekologii, kde lékař jednou ročně dělá stěr z děložního čípku.

Celá odpověď

V pokročilém stádiu se může projevovat jako pánevní bolest, krvácení a špinění mimo menstruační cyklus, bolest při pohlavním styku, bolest při močení a při stolici, úbytek tělesné hmotnosti..

Celá odpověď

Existuje očkování proti viru HPV, který je hlavní příčinou vzniku rakoviny děložního čípku. Vakcíny se v ideálním případě aplikují ještě před začátkem sexuálního života dívek a chlapců ve věku 13 let, kdy je dokonce i hrazeno pojišťovnou. Samozřejmě je možné je aplikovat i v pozdějším věku, tam už ale může mít lehce snížena účinnost, vzhledem k tomu, že žena se již mohla s některými typy viru HPV setkat.

Celá odpověď

Rakovina děložního čípku se dlouhou dobu nijak neprojevuje. Ve chvíli, kdy se příznaky začnou objevovat, bývá už nádor většinou v pokročilém stádiu.

Celá odpověď

Pokud trpíte svěděním v oblasti pochvy, můžete vyzkoušet několik tipů, které Vám od tohoto nepříjemného pocitu pomůžou ulevit. Ale pokud svědění přetrvává nebo se zhoršuje, je potřeba nechat se vyšetřit gynekologem, který nalezne příčinu a zvolí vhodnou léčbu.           -Dbejte na správnou hygienu. Nedostatečná nebo naopak přílišná hygiena může narušit přirozenou rovnováhu v oblasti             pochvy. Proto dodržujte správný hygienický režim a používejte přípravky určené na intimní hygienu. Po umytí se jemně             osušte měkkým ručníkem, můžete použít zvlhčující krém nebo gel.        …

Celá odpověď

Obecně platí, že čím méně léků žena v těhotenství užívá, převážně v prvním trimestru, tím lepší. Pokud se tedy zácpa během těhotenství objeví, jako první na řadu by měly přijít úpravy jídelníčku (vhodná je konzumace semínek, ovoce, zeleniny, jogurtů a kefírů), dostatečně pít a zařadit během dne více pohybu. V případě, že tato opatření nezaberou, může si žena dočasně pomoci léky s obsahem laktulózy, makrogolu nebo glycerinovými čípky, které jsou bezpečné jak v období těhotenství, tak po porodu při kojení.

Celá odpověď

U žen bývá zánět močové trubice spojen zároveň se zánětem močového měchýře nebo pochvy. Muži mohou mít zánět močové trubice i samostatně, ale nejčastěji je také provázen zánětem močového měchýře nebo prostaty. Močová trubice je u žen kratší, tudíž cesta pro bakterie je jednodušší a ženy jsou k zánětům náchylnější. Ve vyšším věku se ovšem potíže objevují častěji i u mužů v souvislosti s onemocněním prostaty.

Celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.