Lékárna.cz

Zeptejte se nás

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.

Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.

Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu
 - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
 

Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými léčivy

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií

On-line chat

Začít konverzaci

Nejsme právě online. Využijte pro svůj dotaz e-mail.

E-mail

Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.

Nahrávám filtry...
Filtrování
5 otázek a odpovědí

Nejčastěji využívanou bylinou v léčbě zvětšené prostaty je Serenoa repens, která přispívá ke správné funkci prostaty a močové soustavy. Další rostliny, které se využívají jako antioxidanty podporující činnost ledvin, močového měchýře, funkci prostaty a i vylučování vody z těla jsou: Kopřiva dvoudomá, Vrbovka malokvětá a Slivoň africká.

Celá odpověď

Zánět nosohltanu je zpravila virové onemocnění, tudíž na něj nezabere léčba antibiotiky a tělo si s tím musí poradit samo. Nejčastěji ho způsobují některé z respiračních virů - adenoviry, RS viry, rhinoviry apod. Projevy tohoto onemocnění jsou většinou typické pro virózy- rýma, pálení nosohltanu, zvýšená teplota, bolest hlavy, únava. Přenos probíhá jako u jiných virových infekcí kapénkami, infikovanými předměty (nádobí, kapeník, madla v MHD, skleničky atd.)  a je vysoce infekční. Byť zánět nosohltanu nepatří mezi závažná onemocnění a ve většině případů sám odezní, je důležité dodržet klidový…

Celá odpověď

Pokud máte dnu v akutní fázi, je nutné navštívit lékaře. Všechny volně prodejné prostředky jsou pouze podpůrné při léčbě dny. Vhodné jsou například byliné čaje s obsahem kopřivy, pampelišky, břízy nebo tužebníku.  Při dně je důležité dodržovat i režimová opatření. Základem je pravidelný pohyb, dostatek tekutin (alespoň 2 litry denně), dieta a případné snížení tělesné hmotnosti. Vhodné je omezit potraviny s vysokým obsahem purinů - tj. červené maso, kuřecí maso,některé ryby, vnitřnosti, uzeniny, luštěniny, kakao, cukr, alkohol.

Celá odpověď

Při začínajících potížích je potřeba zvýšit příjem tekutin (vody, bylinných čajů), omezit kávu či ovocné džusy a držet se v teple (např. přiložit na podbřišek termofor). Vhodné jsou doplňky stravy s manózou nebo brusinkami. Nicméně pokud se objeví horečka nebo krev v moči, je nutné potíže řešit se svým lékařem, stejně tak v případě těhotenství či kojení.  

Celá odpověď

Při problémech s hlasivkami je vhodné zachovat hlasový klid, tj. mluvit co nejméně a hlavně nešeptat. Šepot namáhá hlasivky nejvíc. Dobré zkušenosti máme s pastilkami s islandským lišejníkem. Výborné jsou i pastilky Vincentka, které mají zvlhčující účinky. Osvědčilo se mi i cucání homeopatického léku Homeovox. Pomohou i Priesnitzovy zábaly, kloktání teplé Vincentky nebo solné…

Celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.