Lékárna.cz

Zeptejte se nás

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.

Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.

Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu
 - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
 

Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými léčivy

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií

On-line chat

Začít konverzaci

Nejsme právě online. Využijte pro svůj dotaz e-mail.

E-mail

Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.

18 otázek a odpovědí

Neexistuje jednotné doporučení ohledně mytí vlasů u seborey. Frekvence mytí je individuální, záleží na závažnosti onemocnění a reakci pokožky. Někteří lidé se seboreou potřebují každodenní mytí, zatímco jiným stačí umýt vlasy dvakrát týdně. Při mytí používejte speciální šampony, vyvarujte se horké vody a jemně masírujte pokožku.

Celá odpověď

V současné době neumíme seboreu úplně vyléčit. Můžeme ale zmírnit její projevy. Zde je několik obecných doporučení:    -Používejte speciální šampony: Volte šampony vhodné při seboroické dermatitidě. Tyto přípravky často obsahují látky, které         zmírňují svědění a lupy. Šampon používejte pravidelně podle doporučení lékaře.     -Správná hygiena: Vlasy a pokožku hlavy myjte důkladně, ale vyvarujte se příliš horké vody, aby nedošlo ke zhoršení             podráždění.     -Vyhněte se dráždivým výrobkům: Nepoužívejte přípravky na vlasy, které mohou dráždit pokožku. Vybírejte produkty bez     …

Celá odpověď

Seborea (seboroická dermatitida) je relativně běžné onemocnění postihující pokožku v místech, kde se nalézají mazové žlázy (pokožka hlavy, obličej, trup). Seborea ve vlasech se projevuje vznikem šupinatých skvrn, lupů a zanícením v oblasti vlasové pokožky. Postižená místa mohou, ale nemusí svědit. Seboreou trpí častěji muži.

Celá odpověď

Hnidy se z vlasů odstraňují převážně mechanicky, hodně hustým hřebenem. Většina přípravků, které jsou na trhu, dokáží znehybnit a zadusit samotné vši, hnidy se ale musí z vlasů postupně vybrat. Proto je dobré samotné použití šamponů, sprejů či přípravků s obsahem silikonů a olejů, opakovat po 8-10 dnech znovu.

Celá odpověď

Prvním znakem přítomnosti vší bývá časté škrábání pokožky hlavy. Stejně tak se na hlavě mohou objevit drobné škrábance a poruchy spánku. Dále pak při podrobnějším prozkoumání pokožky hlavy se většinou objeví hnidy (bíle, zhruba 1mm velké váčky, které jsou přilepeny k vlasům, mohou se zaměnit s lupy).

Celá odpověď

Hnidy (vajíčka vší ve tvaru slzy) jsou stejně jako lupy bílé až nažloutlé. Hnidy se drží ve vlasech pevněji, často velmi blízko pokožky hlavy. Lupy vznikají odlupováním pokožky a sklouzávají po vlasu snadněji.

Celá odpověď

Nejznámější veš, která parazituje na člověku, je veš dětská (hlavová). Jedná se o hmyz velký kolem 3 mm, který napadá vlasovou pokožku, kde kouše a saje krev. Nákaza se projevuje svěděním a lechtáním vlasové pokožky, škrábáním nebo nepozorností. Ve vlasech je možné vidět hnidy (vajíčka vší), případně vši. Dalším typem vši je veš šatní, která žije v záhybech prádla a přesouvá se na kůži, kde se živí krví. U nás se nevyskytuje často, ale je nebezpečnější (může přenášet např. parazity způsobující skvrnitý tyfus).

Celá odpověď

Pro ženy v menopauze můžeme doporučit vlasové šampony, balzámy, tonika a další produkty od značky Plantur 39.  

Celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.