Lékárna.cz

Zeptejte se nás

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.

Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.

Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu
 - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
 

Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými léčivy

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií

On-line chat

Začít konverzaci

Nejsme právě online. Využijte pro svůj dotaz e-mail.

E-mail

Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.

Nahrávám filtry...
Filtrování
43 otázek a odpovědí

Při silných bolestech v krku, doporučuji zvolit léčivé přípravky, které kombinují látku dezinfekční a místně znecitlivující. Pokud je bolest provázena zarudnutím mandlí či bílým povlakem na mandlích a jazyku, je možné použít krátkodobě přípravky s protizánětlivou složkou. K dispozic jei celá řada dalších léčivých přípravků, které při správném užití pomohou od střední i silné bolesti v krku.

Celá odpověď

U nejmenších dětí, které ještě nemluví a nedokáží nám sdělit, co přesně je trápí, můžeme na bolest v krku usoudit např. pomocí gest, kdy je miminko plačtivé, neklidné, může více slinit (snadno se dá zaměnit i za bolesti způsobené růstem zoubků). V lékárně můžeme pomoci dítkám od jednoho roku a to přípravky ve formě sirupu. Můžeme je nasadit vždy, když je dítko nachlazené, má rýmu či kašel, kdy můžeme předpokládat, že i v krku je určitá nepohoda. V tomto případě volíme rostlinné produkty na bázi islandského lišejníku ve formě sirupu. Snažíme se, aby dítko půl hodiny po sirupu nic nejedlo a…

Celá odpověď

Bolest v krku je častým problémem, který nás může potrápit kdykoli během roku. Může se jednat o bakteriální či virovou infekci, často pocitem bolesti či suchosti v krku trpí též kuřáci. Na bolest můžeme použít lékové formy nejčastěji ve formě cucavých pastilek, případně kloktadel či sprejů s obsahem antiseptických či antibiotických látek. U lokálních forem léku je důležité dodržovat předepsaný interval použití (většinou 3-6x denně dle konkrétního produktu). Po aplikaci 30 minut nejíst a nepít. V případě, že bolest neodezní do týdne od začátku léčby, je vhodné navštívit praktického lékaře. V…

Celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.