Lékárna.cz
Hledat

Pomáháme vám s registrací očkování proti COVID-19

Lékárna.cz se přidala k dobrovolníkům, kteří pomáhají seniorům s registrací očkování proti COVID-19. Pokud potřebujete pomoci, zavolejte na naše Zákaznické centrum - tj. 466 444 233 (Po - Pá: 7:00 - 17:00) a operátorky vám s registrací pomohou.

Nejste v tom sami. Jsme tu pro vás!

Potřebujete se registrovat k očkování na COVID-19 a nevíte, jak na to? Zavolejte naše Zákaznické oddělení 466 444 233 (Po - Pá: 7:00 - 17:00) a operátorky vám s registrací pomohou. Položíme pouze ty otázky, na které se systém ptá podle oficiální metodiky, žádná osobní data nezískáváme. Poskytnutí služby nemá žádné další podmínky. Za volání na zákaznickou linku zaplatíte běžnou cenu dle tarifu u svého operátora. 

Pokud potřebujete další informace o registraci k očkování proti COVID-19, sepsali jsme je pro vás přehledně níže.

Kdo se může registrovat k očkování proti COVID-19

Aktuálně (tj. od 15.1. 2021) se mohou registrovat osoby starší 80 let, od února si bude moci rezervovat termín na očkování i širší veřejnost. Pokud chcete mít přehled o tom, kdy se budete moci rezervovat i vy, doporučujeme sledovat stránky Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Jak se přihlásit k očkování proti COVID-19

 • Registrace k očkování a rezervace termínů probíhá za pomoci centrálního registračního a rezervačního systému
 • Starším osobám mohou s registrací pomoci rodinní příslušníci nebo stačí zavolat na bezplatnou linku 1221.
 • Systém podle zadaných údajů vyhodnotí, jestli patříte do rizikové skupiny, určí prioritu a následně vám přidělí termín očkování.

Jak probíhá rezervace a registrace očkování 

Celý proces obsahuje dva kroky - registraci a rezervaci očkování proti COVID-19.

Co udělat:

 1. do centrálního registračním systému zadáte svoje telefonní číslo, na které přijde ověřovací PIN1,
 2. tento PIN1 vložíte do formuláře a potvrdíte ho - tím jste propojeni s registračním formulářem (podobně jako v internetovém bankovnictví),
 3. v registračním formuláři uvedete požadované osobní údaje jako je např. jméno a příjmení, číslo pojištěnce, název zdravotní pojišťovny, u které jste registrováni a preferované místo očkovacího centra,
 4. kliknutím na ODESLAT ŽÁDOST odešlete požadavek na registraci k očkování,
 5. od této doby jste vedeni jako osoba se zájmem o očkování v systému,
 6. poté už jen čekáte, kdy vám na telefonní číslo, které jste uvedli ve formuláři přijde PIN2, který vám poslouží jako vstup do REZERVACE.

Další důležité informace

 • Vyplnění žádosti k registraci a rezervaci nemusí proběhnout ve stejném termínu a umožnění rezervace termínu závisí na počtu volných očkovacích termínů volných v očkovacím centru, kam se hlásíte
 • Volné očkovací termíny doplnují do systému očkovací centra dle aktuální situace.
 • Ve chvíli, kdy vás systém vyhodnotí jako osobu s nejvyšší prioritou a je zároveň k dispozici volné rezervační místo, pokračujete dále a bude vám ihned přidělen termín.
 • Zásoby očkovací látky i počet termínů jsou omezené, proto vyčkejte, až na vás přijde řada.
 • Dle typu vakcíny proběhne očkování v jednom nebo dvou termínech. Termín druhého očkování se vytvoří automaticky, ale je možné si ho na základě dostupných kapacit v systému upravit.

(Zdroj informací: Tisková konference premiéra a ministra zdravotnictví ze dne 14.1. 2021 )

Pokud v očkovacím centru bude zbývat vakcína kvůli lidem, kteří se na rezervovaný termín nedostaví, budou na termín přizváni náhradníci. Ty musí mít nárok na vakcinaci, musí se tedy jednat o zdravotníky nebo seniory nad 80 let.

(Zdroj: České noviny, 14.1. 2021 )

Certifikát o provedení vakcinace

Podle ministra zdravotnictví, MUDr. Jana Blatného, dostanou naočkovaní občané potvrzení o provedení vakcinace. Certifikát obdrží od očkovacího místa v tištěné i elektronické podobě. Heslo k certifikátu zaslaného prostřednictvím e-mailu dostanou ve formě SMS kódu. Bude se jednat o 11ti-místný kód a certifikát bude mezinárodně použitelný. V elektronické podobě se bude ověřovat pomocí QR kódu nebo tzv. evidenčním EAN kódem.

(Zdroj:  iRozhlas - Očkování - systém rezervace )

Pro koho je očkování vhodné

Pokud vás zajímá více informací o jednotlivých vakcínách, doporučujeme navštívit stránky Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Další informace a články související s tématem COVID-19 

 

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.