Oblíbené položky

Kompres Sorbalgon T 30cm/5ks ster. - recenze

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 10438
Tamponádní proužky s kalciumalginátem pro objemné rány.

Více informací

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt opět skladem

 
Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - Kompres Sorbalgon T 30cm/5ks ster.

Tamponádní proužky s kalciumalginátem pro objemné rány.

Informace o produktu

Výrobce: HARTMANN - RICO a.s.
Značka: KOMPRES
Kód výrobku: 10438
Kód EAN: 4049500954235
Kód SÚKL: A39717
Držitel rozhodnutí: HARTMANN - RICO a.s.

Registrovaný léčivý přípravek, pozorně čtěte příbalovou informaci.

Sorbalgon T sestává z měkkých textilních vláken z kalciumalginátu, jež se při kontaktu se sodíkovými solemi, které se nacházejí např. v krvi nebo v sekretu rány, přemění v gelovitou hmotu. Z toho vyplývají terapeutické výhody pro hojení ran, jichž není možno dosáhnout pomocí běžných, textilních obvazových materiálů.

Sorbalgon T není tkaný, nýbrž představuje měkké spojení vláken, jež lze výborně tamponovat a řasit. Pomocí Sorbalgonu lze proto optimálně ošetřit i hluboké a narušené rány, protože je vždy zaručena adaptace na plochu rány, tak důležitá pro její hojení. Sorbalgon má vysokou savou schopnost. Exsudát zatížený mikroorganismy je přitom přijat vlákny a díky přeměně bezpečně fixován do gelové struktury. Rány se rychle vyčistí. Gelovitá konzistence působí navíc jako vlhký obvaz, který brání vysušení rány a reguluje fyziologickou sekreci. Vytváří se mikroklima příznivé pro ránu, bez okluzivního efektu. Podporuje se tvorba granulace a epitelizace, plocha rány zůstane elastická, čímž se dosáhne i kosmeticky příznivého hojivého efektu. Díky tvorbě gelu se Sorbalgon T nepřilepí k ráně. Výměna obvazu probíhá bez iritace mladé tkáně. Sorbalgon je bez přídavku účinných látek a je i při dlouhodobém přiložení velmi dobře snášen. Dosud nejsou známy alergické reakce a senzibilizace. Sorbalgon je k dispozici i jako čtvercový kompres ve dvou velikostech.

Používá se pro ošetření všech vnějších ran: pro plošné, hluboké a rozštěpené rány, akutní a chronické i klinicky infikované rány. Aby se uplatnila tvorba gelu příznivá pro hojení ran, měly by rány mít dostatečnou sekreci. Je-li příliš málo sekretu a přeměna vláken není úplná, lze zbývající vlákna vypláchnout Ringerovým roztokem. Typickými oblastmi použití jsou např. ulcus cruris venosum, dekubitus, abscesy, furunkly, karbunkly, popáleniny a obtížně ošetřitelné rány v úrazové a onkologické chirurgii. Sorbalgon je kromě toho vhodným obvazem, je-li snaha docílit kosmeticky bezvadných výsledků. Je ideální pro použití na komplikovaných místech těla, velmi citlivých na bolest, jako např. po ablacích nehtu, operacích fimózy nebo extrakcích zubu.

Recenze

Recenze produktu Kompres Sorbalgon T 30cm/5ks ster.

Diskuze

Diskuze k produktu Kompres Sorbalgon T 30cm/5ks ster.

Přidat nový příspěvek do diskuze

Štítky

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám