Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické potřeby » Zdravotnický materiál » Obinadla, obvazy, gázy, folie

Kompres Hydrotac sterilní 10x10cm/10ks

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 210125
HydroTac® - polyuretanové pěnové krytí s hydrogelem účinně hydratuje i absorbuje zároveň, efektivně podporuje přirozené procesy hojení.

Více informací

1 009

Skladem

Zboží odešleme 20. 9. 2018, předpokládaný termín doručení 21. 9. 2018.

Zboží odešleme 20. 9. 2018, předpokládaný termín doručení 21. 9. 2018.

Doprava za 29 Kč, nad 1500 Kč zdarma

Přidejte ještě


Načítám
 
Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - Kompres Hydrotac sterilní 10x10cm/10ks

HydroTac® - polyuretanové pěnové krytí s hydrogelem účinně hydratuje i absorbuje zároveň, efektivně podporuje přirozené procesy hojení.

Informace o produktu

Výrobce: HARTMANN - RICO a.s.
Značka: KOMPRES
Kód výrobku: 210125
Kód EAN: 4049500737036
Kód SÚKL: A85816
Držitel rozhodnutí: HARTMANN - RICO a.s.

Registrovaný léčivý přípravek, pozorně čtěte příbalovou informaci.

Je účinný i pod tlakem kompresivní terapie. Sterilní.

HydroTac® kombinuje při léčbě ran nejlepší vlastnosti vlhkého krytí a polyuretanové pěny. Díky technologii AquaClear ránu aktivně hydratuje, čímž vytváří příznivé prostředí pro další hojení. Zároveň účinně absorbuje exsudát a uzamyká ho uvnitř materiálu - brání tak vzniku macerací a podporuje proces granulace. Povrch krytí tvoří tenký polyuretanový film, který brání sekundární infekci, ale umožňuje ráně volně dýchat. HydroTac® je součástí promyšleného řešení pro moderní ošetřování ran - umožňuje vysoce efektivní léčbu suchých i exsudujících ran.

HydroTac® - Jak produkt funguje
Ve struktuře hybridního polymeru polyuretanového hydrogelu je vázáno až 60 % molekul vody. Po aplikaci krytí na ránu se molekuly začnou postupně uvolňovat a aktivně ránu hydratovat. Díky polyuretanovému jádru zároveň dochází k absorpci přebytečného exsudátu a k jeho uzamčení uvnitř materiálu. V ráně se tak vytváří optimální prostředí pro procesy hojení HydroTac disponuje efektem „InitialTack" - díky hydrogelové vrstvě snadno přilne a neposunuje se mimo oblast rány. Přitom nedochází k přilepení krytí ke tkáni. Snadnou vizuální kontrolu absorpční kapacity lze provést bez sejmutí krytí. Obvaz je možné z rány bezbolestně a beze zbytku odstranit.

HydroTac, HydroTac comfort vyberte podle velikosti rány tak, aby krytí přesahovalo o 1- 2 cm přes okraj rány. V případě potřeby je možné HydroTac přistřihnout sterilními nůžkami. HydroTac comfort má po celém obvodu samolepicí okraj, není tedy nutné zapotřebí dalšího materiálu k fixaci.

Typ rány: akutní, chronická, povrchová, neinfikovaná, suchá, mírně secernující, středně secernující.

Charakteristika: spojení polyuretanového krytí a hydrogelu, dvojím účinkem efektivně podporuje přirozené procesy hojení, účinný i pod tlakem kompresivní terapie, dodává nové sterilní verzi.

Výhody: hydrogels technologie AquaClear obsahuje až 60 % vody, vysoká absorpce a retence exsudátu, snadná fixace s „Initial Tack" - krytí po přilnutí nesklouzává ani nelepí, absorpční kapacitu lze kontrolovat vizuálně bez sejmutí krytí, pro suché i exsudující rány.

Složení
Elastická fólie propouštějící vodní páru vyrobená z polyuretanu, jádro z měkké absorpční pěny z polyuretanu, vrstva aktivního hydrogelu (hybridní polymer polyuretanu)

Recenze

Recenze produktu Kompres Hydrotac sterilní 10x10cm/10ks

Diskuze

Diskuze k produktu Kompres Hydrotac sterilní 10x10cm/10ks

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám