Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Bioderma Phoroderm

Irelona Krém na ruce výživný 100ml

Výrobek je už delší dobu nedostupný.
Objednali jsme ho, ale dodavatel
nám zatím nepotvrdil datum doručení
na náš sklad.
Irelona Krém na ruce výživný 100ml
Krém na ruce výživný je určen k ochraně především suché pokožky rukou, ale i jiných částí těla, před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí. Více informací
Kód výrobku: 70506
Cena s DPH: 54 
Dostupnost: krátkodobě nedostupný
Přidat do oblíbených
Napište mi, až bude výrobek u dodavatele29 Kč za všechny druhy dopravy!

Podrobný popis výrobku Irelona Krém na ruce výživný 100ml

Základní funkční složkou krému IRELONA je olej ze semen ostropestřce mariánského, který obsahuje celou řadu biologicky významných látek v optimálních poměrech. Jedná se především o tzv. vícenásobně nenasycené mastné kyseliny, zejména kyselinu linolovou, známé též pod obecným označením „omega-3 mastné kyseliny“. Tyto látky se podílejí přímo na stavbě buněk kůže, ale i na tvorbě tělu prospěšných látek, které urychlují procesy hojení a podílejí se na procesech bránících vzniku a rozvoji zánětlivých kožních procesů. Látky obsažené v ostropestřcovém oleji mají významný antioxidační potenciál, který chrání kůži před škodlivými vlivy vnějšího prostředí, jakými jsou např. tzv. volné radikály, ozon a další agresivní složky znečištěného vzduchu. Kromě toho má ostropestřcový olej přírodní ochranný faktor vůči škodlivému ultrafialovému záření, takže částečně chrání pokožku proti vlivům nadměrného slunění. Vhodná volba pomocných látek a přírodních látek v oleji obsažených zaručuje rychlé a efektivní vstřebání účinných složek do hlubokých vrstev kůže, kde je jejich působení nejvíce žádoucí.

Obsah přírodního včelího vosku zvyšuje ochrannou funkci přípravku a podílí se na obnovení a udržení pružnosti pokožky. Další účinné složky přípravku navozují správnou funkci rovnováhy v kůži, zejména s ohledem na její přiměřenou hydrataci. Tyto látky zároveň doplňují do kůže složky, které nahrazují přírodní produkty mazových žláz. Tyto vlastnosti se projeví zejména v situacích, kdy je pokožka vystavena dlouhodobému působení vody, např. při dlouhodobém a nebo často opakovaném styku s mycími prostředky, při pobytu v neprodyšných rukavicích atp. Zde se uplatní také přítomné přírodní látky na bázi terpenických alkoholů, které pomáhají udržet na kůži přirozenou nepatogenní mikroflóru a zamezují tak rozvoji plísňových a infekčních onemocnění.

Přípravek má vyváženou hodnotu pH a nepůsobí proto dráždivě ani na citlivé kůže. Ke vstřebání účinných složek přípravku dojde za krátkou dobu, která může být zkrácena intenzivním vetřením přípravku do pokožky. Při přiměřeném dávkování přípravku zmizí pocit mastnosti pokožky do několika minut. Tato doba je ovšem ovlivněna aktuálním stavem pokožky (nadměrná hydratace, vysušení, atp.), přičemž i v těchto případech jsou příslušné účinné složky do kůže vstřebávány.

Užíváním bylo ověřeno, že Irelona krém výživný půspbí účinně proti tvorbě jizev vznikajících při napínání pokožky (strijí), zejména v době těhotenství a dospívání.

Složení (INCI):
Aqua, Silybum Marianum Seed Oil, Decyl Cocoate, Beeswax, Glyceryl Oleate, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Acrylates/Palmeth-25/Acrylate Copolymer, Triethanolamine, Cetyl Alcohol, Ceteareth-25, Farnesol (and) Linalool, Methylchloroisothiazolinone (and) Methylisothiazolinone, Parfum (Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol).

IRELONA
Řada kosmetiky pro denní užití.
Výrobková řada IRELONA zahrnuje přípravky, které jsou vhodné pro denní běžné ošetření kůže. V závislosti na konkrétním přípravku nabízí různé možnosti, jakými je pokožka ošetřována. Při jejich vývoji byl brán ohled zejména na často různé požadavky spotřebitelů na faktický stav i pocity po aplikaci přípravku. Společným faktorem celé řady je pak skutečnost, že přípravky působí nejen regeneračně, ale v důsledku rychlé absorpce látek pokožkou, mají také ochrannou funkci, která se uplatní zejména při expozici pokožky nepříznivému prostředí, jakým je např. vlhkost, kontakt s agresivními látkami, povětrnostní vlivy atp.

Přípravky řady IRELONA jsou určeny nejen k péči o exponované partie, jakými jsou ruce, ale je možno je aplikovat na celý povrch těla, kde zejména při pravidelném používání dojde k rychlému obnovení rovnováhy v kůži a tím i dosažení její plné ochranné funkce.

Výrobková řada:
Irelona – krém na ruce výživný
Irelona – krém na ruce suchý

Řada IRELONA umožňuje optimální výběr přípravku s ohledem na požadavky spotřebitele a požadovanou ochrannou funkci. Oba přípravky je možno používat odděleně nebo v kombinaci na různé partie těla, anebo s různým časovým odstupem. Vhodné jsou například kombinace suchého krému před započetím práce, kdy je nutno mít pokožku chráněnou, ovšem bez zbytků mastnoty, s následným ošetřením pokožky po práci krémem výživným, kdy je možno respektovat dobu potřebnou k absorpci výživných složek do hlubších vrstev kůže. Obdobně je možno také ošetřit větší povrch těla, kdy na sušší části pokožky aplikujeme krém výživný a na mastnější části krém suchý.

Protože základním posláním přípravků řady IRELONA je ochrana pokožky, byly tyto přípravky testovány s ohledem na účinnost v této oblasti. Výsledek provedených studií prokázal v plném rozsahu funkčnost přípravků řady IRELONA jakožto ochranných kosmetických přípravků a byl certifikován Výzkumným ústavem bezpečnosti práce v.v.i. (certifikát č. 235/014/2007).

Potřebujete odbornou radu?
Zkuste chat s lékárníkem

Mgr. Pavla Horáková

a další kvalifikovaní lékárníci

radí zdarma on-line 8 - 22 hodin

každý den i o víkendu

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz