Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Bioderma Phoroderm

Hypro - Sorb Z tvar zubního kořene 10 ks

Výrobek je už delší dobu nedostupný.
Objednali jsme ho, ale dodavatel
nám zatím nepotvrdil datum doručení
na náš sklad.
Hypro - Sorb Z tvar zubního kořene 10 ks
Hypro-Sorb Z je indikován pro zastavení kapilárního a parenchymatosního krvácení. Hypro-Sorb Z je určen k hemostázi po extrakci zubů ve stomatologii. Více informací
Kód výrobku: 45176
Běžná cena: 304 Kč (ušetříte: 80 Kč = 26 %)
Cena s DPH: 224 
Dostupnost: krátkodobě nedostupný
Přidat do oblíbených
Napište mi, až bude výrobek u dodavatele29 Kč za všechny druhy dopravy!

Podrobný popis výrobku Hypro - Sorb Z tvar zubního kořene 10 ks

Účinné látky
Atelokolagen

Užití
Atelokolagen typu I. bovinní, 99,9% krystalický. Atelokolagen je nejúčinnější známé hemostatikum, vyznačující se tkáňovou snášenlivostí, vstřebatelností, neimmunogenitou a podporou hojení.

Způsob použití: Hypro-Sorb Z se přiloží přímo na krvácející povrch a přitlačí. Doba přiložení závisí na druhu a rozsahu krvácení, na typu chirurgického výkonu a způsobu předoperační přípravy pacienta. Krváceni se obvykle zastaví po2 až 5 minutách. Obvykle se použiváv suchém stavuje však jej možnotaké zvlhčít sterilním fyziologickým roztokem. Interakce: Hypro-Sorb Z má specifickou aktivitu k trombocytům a indukuje uvolňování koagulačních faktorů, které spolu s faktory krevní plazmy vytváří tmelící fibrinovou substanci zastavující kapilární krvácení.

Fyziologický účinek: Hypro-Sorb Z implantovaný do tkáně se samovolně vstřebá za 2 až 4 týdny podle množství a krajiny těla.

Dávkování
Hypro-Sorb Z by měl být použit v množství zcela pokrývajícím povrch rány. Je-li to možné, doporučuje se po hemostázi jeho vyjmutí z operační rány, jinak se ponechá v tkáni jen v množství nutně nezbytném, protože v ráně poněkud nabobtná a je-li v nadbytečném množství, může tím vyvolat tlak na okolí operační rány.

Kontraindikace
Hypro-Sorb Z neni určen pro zástavu stříkajícího tepenného krvácení. Hypro-Sorb Z nesmi být vkládán do kostních fraktur, spojovaných akrylonitrilovými lepidly, protože snižuje pevnost lepeného spojení.

Vedlejší příznaky
U osob citlivých na bovinní bílkoviny neni vyloučena alergická reakce na implantovaný Hypro-Sorb Z, i když dosud nebyla klinicky pozorována. Nesmí být vkládán mezi okraje řezných ran, kde by komplikoval srůstání kůže a podporoval vznik široké jizvy. V případě poruchy srážení krve nebo použitím přípravků ovlivňujících koagulaci krve může být hemostatický účinek Hypro-Sorbu Z snížený nebo eliminován.

Potřebujete odbornou radu?
Zkuste chat s lékárníkem

Mgr. Pavla Horáková

a další kvalifikovaní lékárníci

radí zdarma on-line 8 - 22 hodin

každý den i o víkendu

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz