Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Léky na předpis » Léky na předpis na krev

DICYNONE 250 100X2ML/250MG Injekční roztok - recenze

Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
Kód výrobku: 23622

Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

Podobné produkty od stejného výrobce

 
Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace


Příbalová informace
Informace pro použití, čtěte pozorně!
Dicynone 250
injekční roztok
(Etamsylatum)
Držitel rozhodnutí o registraci
OM PHARMA S.A.
R. da Indústria, 2 Quinta Grande
2610-088 Amadora Lisboa Portugalsko
Výrobce
OM PHARMA S.A., Amadora Lisboa Portugalsko
Sanofi-Winthrop Industrie, Quetigny, Francie
Složení
Léčivá látka: Etamsylatum 250mg (v l ampuli-2ml)
Pomocné látky: disiřičitan sodný, voda na injekci, hydrogenuhličitan sodný k úpravě pH
Indikační skupina
Antihemorhagikum, hemostatikum.
Charakteristika
Etamsylát je syntetická látka s antihemorhagickým a angioprotektivním účinkem, ovlivňuje počáteční fázi zástavy krvácení, zejména adhezivitu krevních destiček na endotel kapilární stěny. Zvýšením adhezivity destiček a úpravou kapilární rezistence snižuje dobu krvácení a krevní ztráty. Etamsylát nemá vazokonstrikční účinek, neovlivňuje fibrinolýzu ani aktivitu plazmatických koagulačních faktorů.
Farmakokinetika
Po intravenózním podání 500mg etamsylátu je maximální plazmatické hladiny 50g/ml dosaženo za 10 minut. Biologický poločas je 1,9 hodiny. Kolem 85% podané dávky se vyloučí během prvních 24 hodin močí v nezměněné formě.
Etamsylát prostupuje placentární bariérou. Mateřská a pupečníková krev obsahují podobnou koncentraci etamsylátu. Není známo, zda etamsylát přestupuje do mateřského mléka.
Není známo, zda se mění farmakokinetika u pacientů s nedostatečnou funkcí ledvin a/nebo jater.
Indikace
V chirurgii:
Prevence a léčba předoperačního, operačního a pooperačního vlásečnicového krvácení, u všech druhů operací v otorinolaryngologii, gynekologii, porodnictví, urologii, stomatologii, očním lékařství, plastické a rekonstrukční chirurgii
V interním lékařství:
Léčba vlásečnicového krvácení různé etiologie a lokalizace: hematurie, hematemesis a melena, v urgentních případech kdy nelze použít tablety.
V gynekologii:
Metrorhagie, menorhagie, primární nebo nitroděložními pesary způsobená, bez organických příčin, v urgentních případech kdy nelze použít tablety.
V pediatrii:
Prevence periventrikulárního krvácení u nedonošených dětí.
Přípravek je vhodný pro dospělé i děti.
Kontraindikace
Přípravek se nesmí užívat při přecitlivělosti na některou složku Dicynone 250 injekcí. Přípravek se nesmí podávat během prvního trimestru, během druhého a třetího trimestru by se měl podávat pouze tehdy, jestliže léčebný efekt je větší než riziko pro plod. Údaje o přestupu do mateřského mléka chybějí, proto se nedoporučuje během léčby kojit nebo je třeba léčbu přerušit
Nežádoucí účinky
V některých případech může mít Dicynone 250 při parenterální aplikaci vliv na pokles krevního tlaku. Tlak se upraví po několika hodinách. Ve většině případů tyto příznaky zmizí spontánně. V případě, že přetrvávají, je nutné snížit dávky nebo přerušit podávání.
Ampulky Dicynone 250 obsahují bisulfit sodný jako antioxidans, který může vyvolat alergické reakce, pocit na zvracení a průjem u citlivých pacientů. Reakce může vést k anafylaktickému šoku a k život ohrožujícímu astmatickému záchvatu. Incidence těchto závažných nežádoucích účinků není známá, ale pravděpodopně je velmi nízká. Přecitlivělost na sulfit je častěji pozorována u astmatiků. V případě reakcí z přecitlivělosti u Dicynone 250 inj. musí být podávání okamžitě přerušeno.
Interakce
Thiamin (vitamin B1) je inaktivován sulfitem obsaženým v injekcích Dicynone 250. Je-li nutné podání dextranu, musí se Dicynone 250 injikovat jako první.
Dávkování a způsob podávání
Dospělí:
Před operací: se podávají 1-2 ampulky (250-500mg ) i.v. nebo i.m. 1 hodinu před chirurgickým výkonem.
Během operace: 1-2 ampulky (250-500mg) i.v. Je-li potřeba lze dávku opakovat.
Po operaci: 1-2 ampulky (250-500mg) i.v. nebo i.m. každých 4-6 hodin tak dlouho, dokud trvá riziko krvácení.
Urgentní případy podle závažnosti: 1-2 ampulky (250-500mg) i.v. nebo i.m. každých 4-6 hodin tak dlouho, dokud trvá riziko krvácení.
Lokální léčba: tampón nasát obsahem 1 ampule a aplikovat na krvácející místo, nebo do dutiny po extrakci zubu. V případě nutnosti lze aplikaci opakovat, ošetření může být spojeno s parenterální nebo perorální aplikací.
Děti:
Dětem se podává polovina dávky, určené pro dospělé.
Novorozenci: 10mg/kg těl. hm. (0,1ml=12,5mg) se injikuje intramuskulárně v průběhu 2 hodin po porodu a potom každých 6 hodin po dobu 4 dnů.
Upozornění - předávkování
Přípravek je dobře snášen a nejsou popsány případy intoxikace. V případě předávkování je léčba symptomatická.
Uchovávání
Uchovávejte při teplotě 15-25°C.Uchovávejte ampuli v krabičce, aby byl přípravek chráněn před světlem. Nepoužívat výrazně zabarvený roztok.
Varování
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu za zkratkou EXP.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Vysvětlivky pro pacienta (údaje na vnitřním obalu Dicynone 250): LOT - číslo šarže, EXP - použitelné do.
Balení
4, 100 ampulí po 2ml
Datum revize textu
23.3.2009

Informace o produktu

Výrobce: SANOFI WINTHROP INDUSTRIE, QUÉTIGNY
Kód výrobku: 23622
Kód EAN: 7680270489014
Kód SÚKL: 02213
Držitel rozhodnutí: SANOFI WINTHROP INDUSTRIE, QUÉTIGNY
V chirurgii: Prevence a léčba předoperačního, operačního a pooperačního vlásečnicového krvácení, u všech druhů operací v otorinolaryngologii, gynekologii, porodnictví, urologii, stomatologii, očním lékařství, plastické a rekonstrukční chirurgii. V interním lékařství: Léčba vlásečnicového krvácení různé etiologie a lokalizace: hematurie, hematemesis a melena, v urgentních případech kdy nelze použít tablety. V gynekologii: Metrorhagie, menorhagie, primární nebo nitroděložními pesary způsobená, bez organických příčin, v urgentních případech kdy nelze použít tablety. V pediatrii: Prevence periventrikulárního krvácení u nedonošených dětí. Přípravek je vhodný pro dospělé i děti.

Recenze

Recenze produktu DICYNONE 250 100X2ML/250MG Injekční roztok

Diskuze

Diskuze k produktu DICYNONE 250 100X2ML/250MG Injekční roztok

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám