Podrobné informace

Přípravek k odstranění klíštat z pokožky (pinzeta) se současnou dezinfekcí. Místo vpichu je kapalinou zárověň dezinfikováno. Stisknutím lahvičky s kapalinou vymáčkněte 2-3 kapky na zadeček klíštěte.

Informace o produktu

Výrobce: SLUPOR
Značka: DEPAR
Kód výrobku: 9354
Kód EAN: 8594049110025
Držitel rozhodnutí: SLUPOR

Přípravek k odstranění klíštat z pokožky (pinzeta) se současnou dezinfekcí. Místo vpichu je kapalinou zárověň dezinfikováno.

Způsob použití:
Stisknutím lahvičky s kapalinou vymáčkněte 2-3 kapky na zadeček klíštěte. Po uplynutí 5-10 minut uchopte opatrně pinzetou klíště a kývavými pohyby do stran klíště uvolněte.

Při odstraňování klíštěte hraje podstatnou roli čas. I kdyby bylo přisáté klíště infikované, nemusí to automaticky znamenat, že vás nakazí encefalitidou. Virus potřebuje nějaký čas k proniknutí do hostitele. Udává se přibližně dvě hodiny po přisátí. Proto je podstatné po každé vycházce do lesa se prohlédnout a případného parazita okamžitě a hlavně správně odstranit.

Klíště chytíme co nejblíže kůži a pomalým kývavým pohybem ho vytáhneme. Poučku, že se má odstraňovat proti směru hodinových ručiček je naprosto zbytečné si pamatovat, nehraje totiž žádnou roli. Podstatné je postupovat obezřetně, aby se podařilo pokud možno vytáhnout klíště celé.

Po odstranění místo potřete dezinfekcí, kterou můžete použít i na samotné klíště. Za žádných okolností ho nerozmačkávejte mezi prsty, akorát by jste se tím vystavili nebezpečí onemocnění p kontaktu z jeho střevy. Klíště můžete spláchnout do odpadu nebo využít možnosti ho zaslat do laboratoře na provedení testu na přítomnost klíšťové encefalitidy a boreliózy

Recenze (3)

Recenze produktu Depar k odstranění klíšťat dezinfekce + pinzeta

Recenze od 3 uživatelů s celkovým hodnocením 87 %.

Přidat recenzi produktu

(5) (3)

80 %

(4) (3)

100 %

(4) (4)

80 %

Dlouholetá zkušenost.

  • Psa:
  • Klíšťatům.

Diskuze

Diskuze k produktu Depar k odstranění klíšťat dezinfekce + pinzeta

Přidat nový příspěvek do diskuze