Lékárna.cz

Vlasy často trpí stresem a uspěchaným životním stylem

I vlasy trpí stresem a uspěchaným životním stylem. Přečtěte si, co můžete udělat pro vyčerpané vlasy.

Vlasy často trpí stresem a uspěchaným životním stylem
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Zdravá výživa

Pro zdravé a silné vlasy jsou důležité vitamíny, bílkoviny a železo. Citrusové plody a kiwi obsahují hodně vitamínů. Mléčné produkty jsou bohaté na bílkoviny, luštěniny dodají vašemu organizmu zinek. Na doplnění železa jsou výborné ovesné vločky nebo ořechy. Je dobré vyvarovat se drastickým redukčním dietám.

Energie

Energie je důležitá pro látkovou výměnu přímo ve vlasových koříncích. Existuje mnoho faktorů, které mají vliv na využití energie organizmem (např. hektický životní styl, jednostranná strava nebo hormonální změny). Pokud vlasovým kořínkům energie chybí, nemohou kořínky vlasy „udržet“. Vlasy pak postupně slábnou a mohou i předčasně vypadávat (mluvíme o tzv. podvýživě vlasových kořínků). Jestli nemůžete změnit životní styl a vyvarovat se stresu, dodejte vlasovým kořínkům energii jinak. Doporučujeme vlasovou kosmetiku pro ženy Plantur 39 s vysokým obsahem kofeinu a fytoflavonoidů. Jako vnitřní kúru si můžete jednou až dvakrát za rok dopřát Plantur 39 aktivní kapsle.

Odbourání stresu

Stres je, co se týče růstu vlasů, často podceňovaný faktor. Abyste se ho zbavili, zkuste dlouhé procházky, uvolňovací terapie (autogenní trénink, meditace) nebo alespoň krátkou relaxaci. Je opravdu důležité dopřát si každý den alespoň chvilku klidu! Nezapomínejte také na zdravý spánek.

Vhodná péče o vlasy

Vlasům neprospívá vysoušení příliš horkým vzduchem a silné kartáčování. Speciálně mokré vlasy je potřeba pročesávat velmi opatrně a hřeben by měl mít zakulacené hroty, aby se nenarušila vlasová struktura a vlasy se nelámaly. Dopřejte si pravidelnou masáž pokožky hlavy. Podpoříte její prokrvení a tím i zásobení živinami. Kromě toho masáž odbourává stres.

Tip: Zkuste masáž hlavy Plantur 39 Kofeinovým tonikem. Do umytých (nebo i suchých) vlasů ho naneste pomocí aplikátoru, a to přímo na pokožku hlavy. Podél pěšinky aplikujte takové množství, aby bylo možné masírovat celou plochu hlavy.

Pokud chcete vědět, jak jsou na tom vaše vlasy, otestujte si je na www.hairoskop.cz. Jednoduchý on-line test se skládá ze 14 otázek, které mapují nejdůležitější faktory ovlivňující růst a ztrátu vlasů.

Navštivte související produktové kategorie
Vlasové šampony Vlasová kosmetika Vlasové aktivátory

Přečtěte si také

Vitamín K se podílí na tvorbě srážecích faktorů a tím má vliv na správné srážení krve. Mimoto pravděpodobně ovlivňuje tvorbu bílkoviny odpovědné za vazbu vápníku v kostech. Vitamín K je vícesložkový,…

více

Fenylketonurie (PKU nemoc) je poměrně vzácná dědičná porucha metabolismu, která vlivem nedostatku jaterního enzymu fenylalaninhydroxylázy způsobuje hromadění aminokyseliny fenylalaninu v krvi a…

více

Přerušovaný půst (IF, tj. intermittent fasting) je přirozený proces střídání období, kdy jíme a kdy (během spánku) lačníme. Běžný vzorec je např. 16/8, (tj. 16 hodin půstu, 8 hodin, kdy můžete jíst)…

více

Také jste se setkali s názvy první, druhá, třetí, čtvrtá, pátá, šestá a sedmá dětská nemoc? Číslování nemocí pochází z doby, když se ještě moc nevědělo, co nemoci způsobuje. Tyto choroby postihují…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.