Lékárna.cz

Vlasy často trpí stresem a uspěchaným životním stylem

Vlasy často trpí stresem a uspěchaným životním stylem
Sdílet

I vlasy trpí stresem a uspěchaným životním stylem. Přečtěte si, co můžete udělat pro vyčerpané vlasy.

Zdravá výživa

Pro zdravé a silné vlasy jsou důležité vitamíny, bílkoviny a železo. Citrusové plody a kiwi obsahují hodně vitamínů. Mléčné produkty jsou bohaté na bílkoviny, luštěniny dodají vašemu organizmu zinek. Na doplnění železa jsou výborné ovesné vločky nebo ořechy. Je dobré vyvarovat se drastickým redukčním dietám.

Energie

Energie je důležitá pro látkovou výměnu přímo ve vlasových koříncích. Existuje mnoho faktorů, které mají vliv na využití energie organizmem (např. hektický životní styl, jednostranná strava nebo hormonální změny). Pokud vlasovým kořínkům energie chybí, nemohou kořínky vlasy „udržet“. Vlasy pak postupně slábnou a mohou i předčasně vypadávat (mluvíme o tzv. podvýživě vlasových kořínků). Jestli nemůžete změnit životní styl a vyvarovat se stresu, dodejte vlasovým kořínkům energii jinak. Doporučujeme vlasovou kosmetiku pro ženy Plantur 39 s vysokým obsahem kofeinu a fytoflavonoidů. Jako vnitřní kúru si můžete jednou až dvakrát za rok dopřát Plantur 39 aktivní kapsle.

Odbourání stresu

Stres je, co se týče růstu vlasů, často podceňovaný faktor. Abyste se ho zbavili, zkuste dlouhé procházky, uvolňovací terapie (autogenní trénink, meditace) nebo alespoň krátkou relaxaci. Je opravdu důležité dopřát si každý den alespoň chvilku klidu! Nezapomínejte také na zdravý spánek.

Vhodná péče o vlasy

Vlasům neprospívá vysoušení příliš horkým vzduchem a silné kartáčování. Speciálně mokré vlasy je potřeba pročesávat velmi opatrně a hřeben by měl mít zakulacené hroty, aby se nenarušila vlasová struktura a vlasy se nelámaly. Dopřejte si pravidelnou masáž pokožky hlavy. Podpoříte její prokrvení a tím i zásobení živinami. Kromě toho masáž odbourává stres.

Tip: Zkuste masáž hlavy Plantur 39 Kofeinovým tonikem. Do umytých (nebo i suchých) vlasů ho naneste pomocí aplikátoru, a to přímo na pokožku hlavy. Podél pěšinky aplikujte takové množství, aby bylo možné masírovat celou plochu hlavy.

Pokud chcete vědět, jak jsou na tom vaše vlasy, otestujte si je na www.hairoskop.cz. Jednoduchý on-line test se skládá ze 14 otázek, které mapují nejdůležitější faktory ovlivňující růst a ztrátu vlasů.

3. červen 2011
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

S nepříjemnými příznaky tohoto onemocnění se potýká až 10 % dětí ve věku 3-7 let. Jak toto kožní onemocnění rozeznat, léčit a jak mu předcházet, se dozvíte v našem článku.

více

Čajovník nemá s čajem nic společného. Pochází z Austrálie, kde byl hojně používán domorodci pro své příznivé účinky. Které to jsou a co všechno tea tree olej umí? Povíme si v našem článku.

více

Založit rodinu je velké rozhodnutí. S plánovanou změnou by měli souhlasit oba partneři, přijmout zodpovědnost a promluvit si otevřeně o otázkách plodnosti. Přinášíme vám základní informace o ženském…

více

Spalničky jsou vysoce nakažlivé infekční onemocnění. Jak se přenáší, jaká je inkubační doba a jak se léčí? Prozradíme v našem článku.

více
Zeptejte se lékárníka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více