Lékárna.cz
Hledat

Vlasy často trpí stresem a uspěchaným životním stylem

Vlasy často trpí stresem a uspěchaným životním stylem
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

I vlasy trpí stresem a uspěchaným životním stylem. Přečtěte si, co můžete udělat pro vyčerpané vlasy.

Zdravá výživa

Pro zdravé a silné vlasy jsou důležité vitamíny, bílkoviny a železo. Citrusové plody a kiwi obsahují hodně vitamínů. Mléčné produkty jsou bohaté na bílkoviny, luštěniny dodají vašemu organizmu zinek. Na doplnění železa jsou výborné ovesné vločky nebo ořechy. Je dobré vyvarovat se drastickým redukčním dietám.

Energie

Energie je důležitá pro látkovou výměnu přímo ve vlasových koříncích. Existuje mnoho faktorů, které mají vliv na využití energie organizmem (např. hektický životní styl, jednostranná strava nebo hormonální změny). Pokud vlasovým kořínkům energie chybí, nemohou kořínky vlasy „udržet“. Vlasy pak postupně slábnou a mohou i předčasně vypadávat (mluvíme o tzv. podvýživě vlasových kořínků). Jestli nemůžete změnit životní styl a vyvarovat se stresu, dodejte vlasovým kořínkům energii jinak. Doporučujeme vlasovou kosmetiku pro ženy Plantur 39 s vysokým obsahem kofeinu a fytoflavonoidů. Jako vnitřní kúru si můžete jednou až dvakrát za rok dopřát Plantur 39 aktivní kapsle.

Odbourání stresu

Stres je, co se týče růstu vlasů, často podceňovaný faktor. Abyste se ho zbavili, zkuste dlouhé procházky, uvolňovací terapie (autogenní trénink, meditace) nebo alespoň krátkou relaxaci. Je opravdu důležité dopřát si každý den alespoň chvilku klidu! Nezapomínejte také na zdravý spánek.

Vhodná péče o vlasy

Vlasům neprospívá vysoušení příliš horkým vzduchem a silné kartáčování. Speciálně mokré vlasy je potřeba pročesávat velmi opatrně a hřeben by měl mít zakulacené hroty, aby se nenarušila vlasová struktura a vlasy se nelámaly. Dopřejte si pravidelnou masáž pokožky hlavy. Podpoříte její prokrvení a tím i zásobení živinami. Kromě toho masáž odbourává stres.

Tip: Zkuste masáž hlavy Plantur 39 Kofeinovým tonikem. Do umytých (nebo i suchých) vlasů ho naneste pomocí aplikátoru, a to přímo na pokožku hlavy. Podél pěšinky aplikujte takové množství, aby bylo možné masírovat celou plochu hlavy.

Pokud chcete vědět, jak jsou na tom vaše vlasy, otestujte si je na www.hairoskop.cz. Jednoduchý on-line test se skládá ze 14 otázek, které mapují nejdůležitější faktory ovlivňující růst a ztrátu vlasů.

Navštivte související produktové kategorie
Vlasové šampony Vlasová kosmetika Vlasové aktivátory
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Rýma je akutní, infekční a většinou je způsobená viry. Spolu s kašlem jde o nejčastější onemocnění dětí a dospělých. Povíme vám, jak se s ní popasovat, aby vás dlouho netrápila.

více

Dozvíte se, jak chrapot vzniká a co na něj platí, abyste se dostali brzo do formy a začali znovu mluvit.

více

Poradíme, jak správně změřit teplotu u dětí, jak srazit vysokou horečku a kdy už je na čase vyhledat lékaře nebo volat záchranku.

více

Prozradíme vám, čím vším je hlíva ústřičná prospěšná pro náš organismus a také vám poradíme, jak ji užívat, aby našemu tělu prospěla.

více
Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.