Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárny.cz » Články a blogy » Příznivé účinky ginkga na tělo, ducha i duši

Příznivé účinky ginkga na tělo, ducha i duši

Ginkgo biloba neboli jinan dvoulaločný upoutá již na první pohled. Dosahuje výšky až 40 metrů a na mohutném kmeni i postranních větvích se jako stalaktity rýsují bradavkovité výrůstky. Nejpříznačnější jsou však vějířovité listy pokryté jemnou voskovou vrstvou; v létě sytě zelené a na podzim zářivě žluté.

Příznivé účinky ginkga na tělo, ducha i duši

Rarita mezi bylinami

Mimořádná léčebná síla listů je dána přibližně 60 biologicky aktivními látkami, z nichž nejdůležitější jsou flavonoidy a terpenoidy. Pravda, flavonoidy obsahuje skoro každá rostlina, ovšem ginkgo vykazuje specifickou podskupinu, která v lidském těle vyvolá doslova kaskádu pozitivních účinků na krevní tok. Mezi typické terpenoidy patří éterické oleje čajovníku nebo karotin v mrkvi. Ginkgo opět vede, neboť s ohledem na strukturu těchto organických sloučenin – říká se jim ginkgolidy – je skutečná přírodní rarita. Kromě toho, že výtažek z listů zlepšuje prokrvení i v těch nejjemnějších cévách, stabilizuje membrány červených krvinek a tím  podporuje okysličování buněk v neposlední řadě „zneškodňuje“ volné radikály, což jsou agresivní sloučeniny kyslíku, které ohrožují zdravé buňky v těle. Okruh působnosti ginkga je proto neobyčejně široký: alergie, artritida, bolesti hlavy, deprese, nachlazení, impotence, poruchy pozornosti, osobnosti, zraku i sluchu, premenstruační syndrom, vysoký krevní tlak, zánět žaludku apod. Jeho doménou přesto zůstává zvyšování výkonnosti mozku, tudíž utužování paměti, ale i mírnění příznaků demence, dokonce i zpomalování průběhu Alzhemerovy choroby.

Nadějné výsledky i vyhlídky

V současné době existuje více než 40 klinických studií zabývajících se nasazením výtažku ginkga u poruch mozkové činnosti a degenerativních změn tohoto orgánu. V účinnosti byl mnohdy klasifikován ještě lépe než syntetické preparáty. V jeho prospěch hovoří i to, že nevykazuje takřka žádné vedlejší účinky, nesnižuje bdělost ani pozornost a nejsou známy případy předávkování.
Kvalitní přípravek se vyznačuje tím, že obsahuje 40 mg účinné látky v 1 tabletě nebo 1 ml roztoku. Tuto skutečnost potvrzuje formulace na obalu: lék s obsahem standardizovaného extraktu Ginkgo biloba (Egb 761). Na našem trhu tyto podmínky splňuje například volně prodejný lék Tanakan. Jeho dávkování závisí na stupni omezení myšlenkových pochodů. U poruch duševní výkonnosti, periferního prokrvení a senzorických poruchách se doporučuje 1 tableta nebo 1 ml roztoku 3x denně s tím, že účinek se projeví zhruba po 2 až 4 týdnech. U demence se dávka zvyšuje na 2 tablety nebo 2 ml 3x denně, a to minimálně po dobu 8 týdnů.
Polknout pilulku nebo vypít roztok a čekat, až se v hlavě zase „rozsvítí“, nestačí. Je třeba dbát na celkové zdraví a mozek neustále trénovat.

Informujte se o příznivých účincích také na stránkách www.ginkgo-zdravapamet.cz, nebo se u svého lékárníka zeptejte přímo na produkt Tanakan. Zakoupit Tanakan můžete zde.

nakupovat

Související zboží

všechny články

Přečtěte si

 

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám