Doprava zdarma nad 599 Kč. Přihlaste se k newsletteru!
Lékárna.cz

Nenechte léto trápit vaší pokožku

Nenechte léto trápit vaší pokožku
Sdílet

Častým problémem v parních letních dnech může být dehydratace. Všude nás straší tím, co může způsobit. Nevolnosti, pergamenová kůže, slabost, někdy křeče a při extrémních projevech i ztrátu vědomí. A i když je sluníčko balzámem na duši, v přehnaném množství má slunce a horko ve spojení s nedostatkem tekutin dopad nejen na náš zdravotní stav, ale také na stav naší pokožky, který může mít dlouhodobý dosah.

Proto je v létě dobré nejen dodržovat pitný režim ale také pečlivě pečovat o svoji pokožku. Té nejvíce pomůže správná hydratace a přísun látek, které může právě v horku a na slunci rychle ztrácet. Dehydrovaná pokožka má pak viditelné nepříjemné projevy stárnutí, opotřebení a trvalých následků v podobě pergamenové kůže či krabacení na kloubech, prstech u rukou, obličeji či krku.

Nenechte svou pokožku trpět

Elasticitě, zpomalení projevů stárnutí a přirozenému vzhledu naší pokožky nejlépe napomáhají kosmetické přípravky bez zbytečné parfemace, barviv, konzervačních látek a chemických olejů. Tyto produkty jsou vhodné i pro ty, které trápí atopický ekzém.

Zdraví a hygiena i velmi namáhané pokožky je zachráněna

Dehydratace ovšem netrápí pokožku jen v létě, nebo při extrémních výkyvech teplot, ale je také nepříjemným projevem při dlouhodobých nemocech a u pacientů, kteří jsou upoutání na lůžko.

Kosmetika Menalind Professional přináší produkty, které ulevují staré, suché a opotřebované pokožce a to jak při hygieně a prevenci tak při každodenní péči. Řada Menalind Professional je především kosmetika pro osoby s citlivou a zralou pokožkou a pro osoby s únikem moči a připoutané na lůžko.

V Řadě Menalind Professional najdeme tělové mléko, které obsahuje Panthenol a velmi rychle regeneruje suchou pokožku. Menalind krém na ruce obsahující Kreatin pomáhá nejvíce namáhané kůži na lidském těle, tedy na dlaních a kloubech rukou. Hygienickou péči poskytne lidem s dlouhodobými problémy a upoutaným na lůžko Menalind mycí emulze, která zajistí nejen potřebnou hydrataci, ale také pomůže s neutralizací zápachu a bakterií při inkontinenci a komplexní péči o pokožku po koupeli i dehydrataci zajistí ošetřovací olej, který se navíc lehce roztírá a nezanechává na pokožce mastný film.

Dehydratovaná pokožka, ať už vlivem slunce, horka či dlouhodobým upoutáním na lůžko rychleji stárne, ztrácí pružnost a na namáhaných partiích jako jsou klouby, ruce, obličej a krk se projevuje neestetickým krabacením. Proto je nutné o pokožku pečovat průběžně, i v nižším věku, aby se do budoucna tyto projevy minimalizovaly a nebo odbouraly.

Užijte si léto bez spálenin! Pečlivě jsme roztřídili naši nabídku více než 300 produktů podle jejich nejlepších vlastností. Stačí 3 jednoduché kroky váš ideální opalovací přípravek je tu! Pomůže vám naše ...DERMOKALKULAČKA
14. srpen 2014
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Mlsat se dá i zdravě. Připravte dětem do školy nebo na rodinný výlet vydatnou svačinku nabitou energií a bohatou na vitamíny, minerály a mastné kyseliny. Pojďme na to.

více

Děti sušenky milují... Jenže ty kupované většinou obsahují palmový olej a obří dávku cukru. Proto je zkuste upéct doma sami a dětem je pak zabalit ke svačině do školy! Variací zdravých cookies je…

více

Pro správné fungování organismu je nutné pít dostatečné množství tekutin. Přesto trpí mírnou dehydratací stále velké množství lidí. Rizikovější skupiny jsou děti a senioři, u kterých bychom na pitný…

více

S nepříjemnými příznaky tohoto onemocnění se potýká až 10 % dětí ve věku 3-7 let. Jak toto kožní onemocnění rozeznat, léčit a jak mu předcházet, se dozvíte v našem článku.

více

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více