Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Nenechte léto trápit vaší pokožku

Nenechte léto trápit vaší pokožku

Péče o tělo Kosmetika Opalování Kůže

Častým problémem v parních letních dnech může být dehydratace. Všude nás straší tím, co může způsobit. Nevolnosti, pergamenová kůže, slabost, někdy křeče a při extrémních projevech i ztrátu vědomí. A i když je sluníčko balzámem na duši, v přehnaném množství má slunce a horko ve spojení s nedostatkem tekutin dopad nejen na náš zdravotní stav, ale také na stav naší pokožky, který může mít dlouhodobý dosah.

Nenechte léto trápit vaší pokožku

Proto je v létě dobré nejen dodržovat pitný režim ale také pečlivě pečovat o svoji pokožku. Té nejvíce pomůže správná hydratace a přísun látek, které může právě v horku a na slunci rychle ztrácet. Dehydrovaná pokožka má pak viditelné nepříjemné projevy stárnutí, opotřebení a trvalých následků v podobě pergamenové kůže či krabacení na kloubech, prstech u rukou, obličeji či krku.

Nenechte svou pokožku trpět

Elasticitě, zpomalení projevů stárnutí a přirozenému vzhledu naší pokožky nejlépe napomáhají kosmetické přípravky bez zbytečné parfemace, barviv, konzervačních látek a chemických olejů. Tyto produkty jsou vhodné i pro ty, které trápí atopický ekzém.

Zdraví a hygiena i velmi namáhané pokožky je zachráněna

Dehydratace ovšem netrápí pokožku jen v létě, nebo při extrémních výkyvech teplot, ale je také nepříjemným projevem při dlouhodobých nemocech a u pacientů, kteří jsou upoutání na lůžko.

Kosmetika Menalind Professional přináší produkty, které ulevují staré, suché a opotřebované pokožce a to jak při hygieně a prevenci tak při každodenní péči. Řada Menalind Professional je především kosmetika pro osoby s citlivou a zralou pokožkou a pro osoby s únikem moči a připoutané na lůžko.

V Řadě Menalind Professional najdeme tělové mléko, které obsahuje Panthenol a velmi rychle regeneruje suchou pokožku. Menalind krém na ruce obsahující Kreatin pomáhá nejvíce namáhané kůži na lidském těle, tedy na dlaních a kloubech rukou. Hygienickou péči poskytne lidem s dlouhodobými problémy a upoutaným na lůžko Menalind mycí emulze, která zajistí nejen potřebnou hydrataci, ale také pomůže s neutralizací zápachu a bakterií při inkontinenci a komplexní péči o pokožku po koupeli i dehydrataci zajistí ošetřovací olej, který se navíc lehce roztírá a nezanechává na pokožce mastný film.

Dehydratovaná pokožka, ať už vlivem slunce, horka či dlouhodobým upoutáním na lůžko rychleji stárne, ztrácí pružnost a na namáhaných partiích jako jsou klouby, ruce, obličej a krk se projevuje neestetickým krabacením. Proto je nutné o pokožku pečovat průběžně, i v nižším věku, aby se do budoucna tyto projevy minimalizovaly a nebo odbouraly.

Užijte si léto bez spálenin! Pečlivě jsme roztřídili naši nabídku více než 300 produktů podle jejich nejlepších vlastností. Stačí 3 jednoduché kroky váš ideální opalovací přípravek je tu! Pomůže vám naše ...DERMOKALKULAČKA
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám