Lékárna.cz

Kojenecká výživa

Kojenecká výživa
Sdílet

Po devíti měsících těšení se na malý přírůstek do rodiny je malý človíček náhle tady a chce po vás péči, lásku a pozornost. Potřebuje také ovšem tu správnou výživu pro svůj růst a vývoj tak, aby měl optimální přísun energie, živin, vitamínů a minerálů právě pro svoje tělíčko.

Čím a jak krmit nebo dokrmovat?

Ideální výživa pro novorozence je samozřejmě mateřské mléko, ale pokud ho není dostatek nebo vůbec žádné, popř. kojení brání nějaké zdravotní komplikace maminky, musí přijít na řadu kojenecká výživa a sunary

Výživa pro kojence je jen o něco složitější na přípravu, než samotné kojení. Lahvičky se musí sterilizovat, a pak je tu vyšší časová a v neposlední řadě i finanční náročnost.
Je dobře, že v dnešní době existuje řada kvalitních, certifikovaných a legislativně přísně hlídaných produktů, které můžete pro své kojence vybrat.
Beba, Nutrilon nebo Sunar, jsou jen některé ze značek, které dnes na trhu najdete.

Sunar – česká tradice

Původně ryze českou a jaksi zlidovělou značkou dětské výživy je značka Sunar. Ostatně většina z nás sunarem nazývá umělou výživu všeobecně. Značka Sunar má hned několik řad, kterými můžete svoje zlatíčka krmit. Mezi ty nejoblíbenější patří řada Sunar Complex, která nabízí mléčnou výživu od novorozenců až po děti starší 2 let. Jednotlivé produkty řady od sebe odlišíte srozumitelným číslováním a můžete tak najít Sunar 1, Sunar 2, Sunar 3 a Sunar 4.

Sunar 1 od narození do 6. měsíce věku dítěte
Sunar 2 od ukončeného 6. měsíce do 1 roku věku dítěte
Sunar 3 od ukončení 1. roku do 2 let věku dítěte
Sunar 4 od ukončení 2. roku věku dítěte

Řada Sunar Complex má také výhodu různých variant, takže vaše miminko bude mít na výběr např. z neochucené výživy, nebo např. příchutě banán, vanilka či jahoda.


Umělá výživa má ten správný poměr živin a látek potřebných pro dětský vývoj, takže se nemusíte bát, že nekojenému miminku bude něco chybět. Jen je dobré aby kojenecká výživa odpovídala svým složením věku dítěte, používat tedy to "správné číslo", jelikož dětské tělíčko potřebuje v jednotlivých fázích vývoje různý poměr živin, vitamínů a vody pro správný růst. A proč je Sunar tak oblíbený? Obsahuje totiž pro děti chutný mléčný tuk a jeho složení je velmi blízké mateřskému mléku. 

24. červenec 2014
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Co způsobuje bolest v patě a jak se s ní vypořádat? Poradíme v našem článku.

více

Je CBD olej opravdu tak výjimečný? K čemu je vhodný? A co je to endokanabinoidní systém? Prozradíme vám odpovědi nejen na tyto otázky.

více

Nejen o tom, jaké jsou výhody kontaktních čoček, pro koho se hodí a jak o ně pečovat prozradíme v našem článku. Dozvíte se i jak pečovat o zrak, a jak s ním souvisí to, co jíte.

více

Prozradíme vám, co přesně se skrývá za tajemným názvem dračí krev a k čemu se tato substance hodí.

více

Nevíte si rady? Požádejte o doporučení či konzultaci jednoho z našich lékárníků. Jsou právě on-line.

Zahájit konverzaci

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.