Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárny.cz » Články a blogy » HERBASPA: Termální lázně ve vaší koupelně

HERBASPA: Termální lázně ve vaší koupelně

Pokud nevstáváte ráno odpočatí a plní energie, znamená to, že už jen spánek k vaší relaxaci a regeneraci nestačí. Možná je to tím, že se dennodenně potýkáte s velkou fyzickou či psychickou zátěží a vaše tělo nestíhá obnovovat sílu a energii. Jedním z nejpříjemnějších a zároveň nejefektivnějších způsobů regenerace je hřejivá koupel s bylinkami, která dodá vašemu tělu potřebnou harmonizaci, odpočinek, osvěžení a povzbuzení na další den.  

HERBASPA: Termální lázně ve vaší koupelně

Dnes už nemusíte do termálních lázní a saun, abyste si pořádně odpočali. Díky bylinným koupelím HERBASPA, je můžete mít doma. Pět krásných vůní promění vaši koupelnu v léčivé lázně, obejme vaše smysly i tělo a vy budete moci nerušeně odpočívat.    

Tyto voňavé lázně, které s přehledem předstihnou i tu nejlepší sůl do koupele, uvolní vaše svaly a uleví od bolesti kloubů. A aromaterapeutické přísady mezitím povzbudí vaše smysly a rozpustí stres.

Čistá příroda ve vaší koupelně

Každé balení obsahuje 10 dávek koupelí, které znamenají přibližně měsíční bylinnou kúru. Která vůně bude ta vaše?:

 • Levandule – harmonizující bylinná koupel odbourá bolesti hlavy, nespavost, příjemně zklidní  a celkově harmonizuje váš organismus.
 • Máta – povzbuzující bylinná koupel pročistí a osvěží váš organismus. Uvolní svaly i mysl a přinese svěží závan síly.
 • Lemongrass – osvěžující bylinná koupel posílí organismus a očistí mysl od negativních myšlenek. Napomáhá také vaší koncentraci.
 • Kosodřevina – relaxační bylinná koupel nechá odpočinout vaše tělo a posílí ho.
 • Kosodřevina pěnivá – hřejivá bylinná koupel uvolní horní cesty dýchací a pomáhá při revmatismu.

Tyto léčivé byliny nakupuje firma HERBADENT, výrobce bylinných koupelí HERBASPA, pouze u prověřených dodavatelů.  Každá bylinka, která putuje do vaší lázně, je testována na nežádoucí látky a plísně, takže máte jistotu, že k vám do koupelny vkročí jen čistá příroda. Složitými postupy získaný čistě bylinný přírodní extrakt se následně míchá s aromaterapeutickými látkami. A tak vzniká blaho pro vaše tělo.   

Vůně prosluněné horské stráně

Speciální kouzelnou přísadou v koupelích HERBASPA je Calmonal.  Jde o pěnivou bylinnou přísadu,  která voní po kosodřevinové silici a dnes ji používají všechny termální lázně, které léčí pohybový aparát. Pěnivý Calmonal ovšem nebylo možné používat do oblíbených vířivých a perličkových koupelí. Díky nové receptuře se však podařilo vytvořit celou řadu nepěnivých bylinných koupelí s obsahem aromaterapeutických silic.

Každá z koupelí HERBASPA obsahuje kromě hlavní byliny či dřeviny, po které se jmenuje, i řadu dalších rostlinných složek, které celkově posilují, očisťují, zklidňují a harmonizují vaše tělo.  

 • Kopřiva je v našich zeměpisných šířkách známa po tisíce let. Má detoxikační, posilující a antirevmatické účinky. Koupele z kopřivy se používají při nemocech kloubů, bolestech páteře a při ischiasu.
 • Levanduli si lidé přidávali do koupele již v době antiky. Používá se pro odstranění revmatických bolestí i bolestí hlavy, zlepšuje prokrvení a oživuje organismus.
 • Využití chmele zdaleka nekončí u vaření piva. Obsahuje důležitou látku lupulin, která se získává z mladých šištic. Extrakt z chmele zklidňuje a tlumí, při koupelích se používá proti křečím a má také antirevmatické a sedativní účinky.
 • Máta se jako silně aromatická rostlina uplatňuje jako přísada čajů, obkladů i koupelí. Svaly příjemně ochlazuje a tlumí bolest kloubů a svalů.
 • Vrbová kůra obsahuje známé salicyláty, které potlačují záněty. Používá se hojně na obklady a koupele při bolestech a zánětech kloubů.
 • Heřmánek má protizánětlivé a dezinfekční účinky. Je výborný v koupelích a obkladech při svalovém revmatismu, zklidňuje a tlumí bolest a záněty kloubů.

O firmě HERBADENT

Původně byla firma HERBADENT součástí národního podniku SPOFA (Spojené farmaceutické závody). Ve smíchovské provozovně už tehdy vyráběla tradiční vína i extrakt pro masážní roztok na dásně, který je i dnes osvědčeným léčivem. Technologové přinesli do smíchovské provozovny novou recepturu složenou ze šesti bylin, které mají blahodárné účinky mimo jiné na metabolismus svalů a pohybový aparát. Tento extrakt z kopřivy, levandule, chmele, máty, vrbové kůry a heřmánku se původně jmenoval Calmonal a byl registrován jako léčivo. Od té doby ušel Calmonal spolu s Herbadentem velký kus cesty, ale z jeho léčivých účinků se můžeme radovat dodnes.

nakupovat

Související zboží

všechny články

Přečtěte si

 

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám