Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Bioderma Phoroderm

Babynox mast 10 ml

Výrobek je už delší dobu nedostupný.
Objednali jsme ho, ale dodavatel
nám zatím nepotvrdil datum doručení
na náš sklad.
Babynox mast 10 ml
K masáži bříška pro děti a kojence. Více informací
Kód výrobku: 73550
Cena s DPH: 74 
Dostupnost: krátkodobě nedostupný
Přidat do oblíbených
Napište mi, až bude výrobek u dodavatele29 Kč za všechny druhy dopravy!

Podrobný popis výrobku Babynox mast 10 ml

Babynox obsahuje rostlinné složky, které se už po desetiletí osvědčují při masážích bříška. Mast neobsahuje syntetická barviva, aromatické a konzervační látky. K dostání pouze v lékárně!

Mast Babynox má spolu s éterickými oleji z anýzu a kmínu podporující a uvolňující efekt na trávení. Snášenlivost byla klinicky testována.

Masáž bříška je masážní technika, kterou doporučují porodní asistenti a pediatři. U kojenců je aplikovatelná už od pátého týdne života, když je pupík i vnitřně stabilizovaný.

Jak postupovat:

  • Aby masáž bříška byla pro vaše dítě i pro vás co nejpříjemnější, doporučujeme před začátkem masáže vytvořit příjemnou a klidnou atmosféru.

  • Při nastavení pokojové teploty mějte na paměti, že vaše dítě bude mít odhalenou horní polovinu těla. V místnosti co nejvíc ztlumte světlo a vyvarujte se vnějších rušivých vlivů.

  • Své dítě položte na rovnou a příjemnou podložku. Nejvhodnější je postel, sedačka nebo několik měkkých přikrývek na podlaze. Zaujměte i vy pohodlný postoj, abyste mohli k masáži použít obě ruce bez příznaků únavy.

  • Na bříško dítěte naneste přibližně 2 až 3 centimetry dlouhý proužek masti.

  • Masírujte jemně malými krouživými pohyby. Začněte dole na pravé straně bříška z pohledu dítěte. Pokračujte ve směru hodinových ručiček, pomalu kopírujte tlusté střevo, tzn. postupujte při masírování vpravo nahoru, potom napříč přes bříško a na levé straně opět dolů, tak jak prochází tlusté střevo. Stejným způsobem to ještě jednou zopakujte.

  • Vyvíjejte přitom stejnoměrný a mírný tlak. Tento tlak by vaše dítě mělo viditelně vnímat, ne však ale jako nepříjemný nebo dokonce bolestivý.

  • Masáž můžete opakovat 10 až 15 krát. Mezi jednotlivými masážemi udělejte krátkou pauzu.

  • Prsty nebo bříšky prstů můžete dodatečně lehce třít oblast okolo pupíku.

  • Během pauzy a po dokončení masáže zatlačte skrčené nožky dítěte lehce proti bříšku, aby větry mohly lépe odcházet.

  • Po skončení masáže dítě oblečte. Vyhnete se tak případnému prochladnutí a účinky masáže mohou navíc déle působit.

Na závěr ještě dvě rady:
Dopřejte sobě i svému dítěti dostatek času během celé masáže bříška a také v době její přípravy. Všechno dělejte v klidu. Jedině tak zažijete oba s rostoucím pocitem blaha příjemné uvolnění, které s sebou přináší správně provedená masáž. Po nakrmení dítěte byste měli s masáží asi 30 minut počkat. Nakonec se může vaše dítě velmi dobře uvolnit, když ho na nějakou dobu opřete bříškem dolů o své rameno, nebo si ho položíte na předloktí (tzv. letadlová poloha) a lehce s ním pohybujete nahoru a dolů. Mírný tlak na bříško, který přitom vzniká, a lehký pohyb působí zvláště příjemně.

Potřebujete odbornou radu?
Zkuste chat s lékárníkem

Mgr. Pavla Horáková

a další kvalifikovaní lékárníci

radí zdarma on-line 8 - 22 hodin

každý den i o víkendu

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz